Jump to content

Przesiadki W Usa


podroznicy

Recommended Posts

Wybieramy sie w lipcu na Hawaje i mamy 3 przesiadki. Pierwsza w Amsterdamie a dwie pozostałe w Stanach w Chicago, trzecia w Los Angeles. Czy ktos juz lecial na tej trasie i moze nam udzielic informacji co sie dzieje jezeli samolot ma opoznienie? Zorientowalismy sie ze na pierwszym lotnisku w Stanach dla nas w Chicago musimy przejsc odprawe celna i odebrac bagaz i przemiescic sie na terminal 1. Mamy tylko 2 godziny. Czy jest to wystarczajacy czas i czy bagaze mozemy juz nadac na terminalu 5 czy dopiero na terminalu1?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny powinny starczyć. Bagaże możecie nadać dopiero na terminalu 1. Dostaniecie się na niego specjalną kolejką ATS (Airport Transit System). Z terminalu 5 nie można dostać się na pozostałe pieszo, więc nawet nie próbujcie.

http://www.flychicago.com/ohare/groundtran...e/atsohare.shtm Tu jest mapka: http://www.flychicago.com/ohare/concession...pdf/T-12008.pdf ATS to ta czerwona linia.

Co do ew. spóźnienia. Po pierwsze, jeśli samolot jest spóźniony to zawsze poinformujcie o tym stewardessę przed lądowaniem, wypuści was pierwszych z samolotu. Po drugie, jeśli samolot jest mocno opóźniony i kolejny sobie odleci bez was, linie lotnicze mają obowiązek załatwić lot następnym samolotem. Tyle że w zależności od tego czy będą wolne miejsca, możecie poczekać od godziny do kilkunastu godzin (rzadkość jeśli chodzi o loty krajowe, ale zdarza się). W takim wypadku mają wam zapewnić jedzenie, spanie i transport/z hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...