Skocz do zawartości

Zielona Karta - Jak Sie Do Tego Zabrac


pinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w USA na wizie turystycznej. Znalazlem pracodawce ktory chce mnie sponsorowac. Mam skonczona w Polsce Fizjoterapie. Wize turystyczna mam do listopada. W jakiej kategori pownienem ubiegac sie o zielona karte, ile moze to potrwac i jaki jest orientacyjny koszt. Czy jest szansa ze uzyskam zielona karte przed wygasnieciem wizy turystycznej?

Z gory dzieki za pomoc.

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w USA na wizie turystycznej. Znalazlem pracodawce ktory chce mnie sponsorowac. Mam skonczona w Polsce Fizjoterapie. Wize turystyczna mam do listopada. W jakiej kategori pownienem ubiegac sie o zielona karte

Raczej nie w kategorii 1. Niczego innego sie nie da powiedziec bez znajomosci calej sprawy.

ile moze to potrwac

Roznie - nawet kilka lat, ale na pewno - to gwarantuje - nie dostaniesz green card do listopada. Choc zapewne wielu pseudo-prawnikow powie ci, ze nie ma sprawy i bedzie green card do listopada.

i jaki jest orientacyjny koszt.

Zalezy. od kilku tysiecy do kilkunastu.

Czy jest szansa ze uzyskam zielona karte przed wygasnieciem wizy turystycznej?

Chyba zartujesz. nawet osoby w kategorii 'noblisci' nie maja green card w ciagu 3 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moge dostac w pierwszej kolejnosci wize pracownicza od tego pracodawcy majac juz zlozone papiery na zielona karte. Czy lepiej wstrzymac sie z zielona karta i dopiero zaczac to zalatwiac jak bede mial juz wize pracownicza?

I tu mam kolejne pytanie, co nalezy zrobic aby otrzymac wize pracownicza bedac w USA na wizie turystycznej

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moge dostac w pierwszej kolejnosci wize pracownicza od tego pracodawcy majac juz zlozone papiery na zielona karte. Czy lepiej wstrzymac sie z zielona karta i dopiero zaczac to zalatwiac jak bede mial juz wize pracownicza?

I tu mam kolejne pytanie, co nalezy zrobic aby otrzymac wize pracownicza bedac w USA na wizie turystycznej

maciek

Wize pracownicza jest bardzo, bardzo ciezko dostac. Po pierwsze sa ograniczenia ilosciowe (limit wyczerpuje sie bardzo szybko), po drugie sa wymogi co do pracodawcy, po trzecie - oplaty. Nie wiem czy podlegasz pod H-1B - jakkolwiek limit na H1B sie wyczerpal. Na H2B - limit sie nie wyczerpal, ale tu tez jest pytanie czy Ty sie kwalifikujesz i czy kwalifikuje sie pracodawca. Koszty sa dosc duze.

IMO proces zielonej karty zacznij ASAP. DOL robi sporo audits a to wydluza czas oczekiwania na cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...