Jump to content

Rozwód! A Zielona Karta !


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie , jak to jest z rozwodem? mam dziewczyne w usa ma ona obywatelstwo amerykanskie, planujemy slub. Jezeli wszystko dobrze pojdzie i dostane GC a np. nasze malzenstow sie rozpadnie? i np wezmiemy rozwod to strace ta zielona karte? tzn ile trwac musi zwiazek malzenski zeby rozwiesc sie bez problemu pozniej? i czy sposob w jaki doszlo do rozwodu ma znaczenie ? np zdrada? czy inny ? moze wydac wam sie to pytanie dziwne , ze jeszcze sie nie ozenilem a juz mysle o rozwodzie! otóż nie! pytam z ciekawosci , z doswiadczenia wiem ze roznie bywa w zyciu! dziewczyny tez zdradzja :) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam pytanie , jak to jest z rozwodem? mam dziewczyne w usa ma ona obywatelstwo amerykanskie, planujemy slub. Jezeli wszystko dobrze pojdzie i dostane GC a np. nasze malzenstow sie rozpadnie? i np wezmiemy rozwod to strace ta zielona karte?

Niekoniecznie, to zależy od konkretnej sytuacji.

tzn ile trwac musi zwiazek malzenski zeby rozwiesc sie bez problemu pozniej?

To też zależy od tego, ile trwało małżeństwo w momencie przyznania GC. Mając tzw. conditional GC może być trochę zamieszania, ale jak pisałam wyżej, to będzie zależało od konkretnej sytuacji.

i czy sposob w jaki doszlo do rozwodu ma znaczenie ?

Tak.

np zdrada? czy inny ?

Powodów dla którego ludzie sie rozwodzą jest od cholery o trochę, wymieniać wszystkie tutaj chyba nie ma sensu. W skrócie mozna napisać tak: jeśli do rozwodu doszło z winy małzonka który jest sponsorem, to najczęściej bez problemu można zatrzymać GC - traci się tylko prawo do naturalizacji po 3 latach. Ale powody rozwodu muszą byc udokumentowane i trzeba po raz wtóry udowadniać, że małżeństwo nie było zawarte dla papierów.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Jackie, wiem, że odgrzebuję, ale szukam informacji na temat rozwodu przy/po przedłużaniu 2letniej zielonej karty. Nigdzie nie widziałam informacji, że traci się możliwość naturalizacji po 3 latach, to nadal obowiązuje??? (jak na razie to będę trzymać kciuki aby przedłużenie odbyło się bez interview z mężem, z którym jestem w separacji, ale chciałabym wiedzieć na przyszłość).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...