Skocz do zawartości

Wazne Pytanie!


Martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za tydzien bede miala leczenie kanalowe w usa 2 zebow strasznie sie tego boje gdyz pamietam ze w Polsce bolalo mnie to bardzo.Czy tutaj w Stanach maja lepsze znieczulenia niz u nas?Czy przy ich znieczuleniu da sie to jakos wytrzymac z gory dziekuje Marta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam leczonego zęba kanałowo - w Polsce, nic a nic nie bolało. Wątpię czy w USA mają jakieś magiczne, inne znieczulenia niż w Polsce. Jak coś to zależy to albo od tego jak dobry jest dentysta, lub od konkretnej sytuacji, a raczej konkretnego zęba - w jakim jest stanie itp i od osoby. Ale ja dentystą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy to albo od tego jak dobry jest dentysta, lub od konkretnej sytuacji, a raczej konkretnego zęba - w jakim jest stanie itp i od osoby. Ale ja dentystą nie jestem.

Ja tez nie jestem dentysta, ale troche sie wysiedzialem na fotelach dentystycznych w roli ofiary.

Bardzo duze znaczenie ma, czy zab jest na gornej czy na dolnej polce - inne znieczulenia z tego co mi wiadomo i inne dzialanie.

Nie zmienia to faktu, ze przy znieczuleniu nie powinno sie czuc bolu, bo od tego to znieczulenie w koncu jest. Zawsze mozesz zlapac dentyste za jego klejnoty rodowe i stwierdzic 'przeciez nie chcemy sobie nawzajem sprawiac bolu - prawda?'.

A tak bardziej na serio - jak bedzie bolalo, to popros o dokladke, w koncu mniej lub bardziej bezposrednio placisz za ta 'przyjemnosc' i to niemale w amerykanskich warunkach pieniadze.

Pozdro,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, ze przy znieczuleniu nie powinno sie czuc bolu, bo od tego to znieczulenie w koncu jest. Zawsze mozesz zlapac dentyste za jego klejnoty rodowe i stwierdzic 'przeciez nie chcemy sobie nawzajem sprawiac bolu - prawda?'.

LOL. A za co złapać dentystkę? ;)

A tak bardziej na serio - jak bedzie bolalo, to popros o dokladke, w koncu mniej lub bardziej bezposrednio placisz za ta 'przyjemnosc' i to niemale w amerykanskich warunkach pieniadze.

Z powodu zaniedbania (na które nigdy już sobie w życiu nie pozwolę), opisywany przez mnie wyżej, leczony kanałowo ząb po paru latach byłam zmuszona usunąć. Właściwie nie samego zęba, bo wykruszył się całkowicie i został sam korzeń. Działo sie na dwa dni przed wyjazdem z Polski do USA, ząb podszedł ropą, dziąsło spuchło jak bania, nie było czasu na wyleczenia zapalenia. Chirurg ostrzegł, że ropa ma odczyn kwaśny i tym samym niweluje działanie znieczulenia, co oznaczało że mam dwa wyjścia: rwać na żywca lub usunąć pod narkozą. Jestem kozak ;) więc zdecydowałam się na to pierwsze. Pomimo ogromnej dawki znieczulenia, które chirurg podał na wszelki wypadek (a nuż przynajmniej częściowo zadziała), myślałam że z bólu zacznę lewitować. Na szczęście trwało to tylko kilkanaście sekund.

Powtarzam tylko to, co powiedział chirurg - nie wiem czy faktycznie przy ropie jest tak naprawdę, czy tylko mydlił mi oczy. To tak na marginesie, bo nie ma związku z leczeniem kanałowym.

BTW - z określeniem "dentysta sadysta" nie spotkałam się jeszcze w USA. Fakt - krzyczą sobie drogo, ale naprawdę dbają o komfort pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z mojej strony ponadto chce dodac ze tu maja zdecydowanie lepsze techniki wykonywania niektorych zabiegow

i sa w stanie uratowac najtrudniejszy zab. Na taki pozostaly pien zeba nakladaja piekna koronke. Nie wiem czy poprawila sie sytuacja leczenia zebow w Polsce, ale mysle ze jest daleka ciagle od tej tu. W okolisach miasta New York moge polecic jesli ktos chce profesjonalna nawet bardzo profesjonalna dentystke. Bylam u kilku ale ta jest the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal a te osoby ktore lecza zeby z Anglii w Polsce to chyba o czyms swiadczy ze poprawilo sie ale to zalezy do kogo sie idzie...

Znam tez osoby ktore bedac na wakacjach w Polsce ida do dentysty bo cena cena ale na tyle sie poprawilo w Polsce ze prawie nie czuc roznicy w leczeniu zebow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam tylko to, co powiedział chirurg - nie wiem czy faktycznie przy ropie jest tak naprawdę, czy tylko mydlił mi oczy. To tak na marginesie, bo nie ma związku z leczeniem kanałowym.

Swego czasu zrobila mi sie torbiel i zanim ja usunieto to trzeba bylo jednego zeba usmiercic i pozbyc sie korzenia. Niestety w jego okolicach byla juz ropa i nawet 3-4 dawki znieczulenia nic nie daly. Wiec chirurg nie klamala ;)

Ja zawsze ide do dentysty w polsce, jak juz jestem (nawet profilaktycznie na przeglad). O wiele taniej a komfort i cala reszta na bardzo zblizonym poziomie. Zreszta, za kazdym razem jak jestem, to slysze jakiegos Goebelsa czy Smitha, wiec o czyms to swiadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...