Skocz do zawartości

Czy Moge Juz Robic Badania?


Sabi2283

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslalam ostatnie dokumenty tj. ksero paszportu, zaswiadczenie o niekaralnosci i zdjecia do wizy. Na pewno potrwa zanim dostane termin wizyty u konsula i liste kekarzy, u ktorych moge zrobic badania. Wlasnie dzis zadzwonilam do przychodni "AMICOR" do Krakowa zeby zapytac o potrzebne szczepienia. Pani z recepcji udzielila mi informacji na ten temat i juz zaproponowala konkretny termin badan ogolnych. Powiedzialam, ze nie dostalam jeszcze tych dokumentow z lista lekarzy itd. i chyba jest za wczesnie. Ona jednak stwierdzila, ze nie i moge juz robic badania, zapisala mnie na 21 VIII. W sumie to juz sama nie wiem jak to jest. Lekarz wypelnia I-693 , wiec ja chyba musze przyniesc ze soba ten formularz na badania. Nie wiem, jest tyle niewiadomych, ze zwariowac mozna. Bardzo prosze o rade jezeli ktos wie cokolwiek na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki za szybka odpowiedz. Zadzwonilam jeszcze raz do tej przychodni. Tym razem byla inna kobieta w recepcji powiedziala mi, ze nie ma pospiechu. Nawet jezeli maja duzo osob to spokojnie mozna sie umowic na badanie z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Lepiej poczekac. Przeciez nie wiem ile czekania przede mna. Mam nadzieje, ze do pazdziernika sie wyrobie. Wtedy mija rok od zlozenia pierwszych dokumentow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Robilam badania w Polsce u dr Kruka/ Warszawa/:), polecam z calego serca...badania calkowicie bezstresowe:). Pan Doktor bardzo cieply i uprzejmy. Na miejscu po badaniu, zostalam zaszczepiona i skierowana na RTG i badania krwi. Bylam w gabinecie ok 7:30, a ok 12tej dostalam juz "magiczna koperte":).Dzieki temu forum dowiedzialam sie, ze warto wlasnie u dr Kruka zalatwic wszystko:), potwierdzam to w 100%. Pozdrawiam cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Warszawie i Poznaniu badania odbywaja się w cywilizowany sposób, ja niestety mam najbliżej do Krakowa więc jakos muszę przeżyc. Nadal czekam na wyznaczenie terminu wizyty u konsula dlatego jeszcze się nie umawiałm na te badania. Liczę,ze w drugim tygodniu września powinnam cos wiedziec ponieważ ostatnie dokumenty, które wysłałam już dawno otrzymali.

Dziękuję za opinię, zawsze warto wiedziec co trace robiąc badania w Krakowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam o najwazniejszym, ze Pan doktor dal mi kserokopie szczepien, a to ponoc bardzo wazne...bo jak nie daj Boze gdzies zginie"w drodze", nie bedziesz musiala byc szczepiona drugi raz. Popros lekarza w Krakowie o kserokopie, to nic nie kosztuje;)...podpytaj tez na forum, do kogo isc najlepiej ...Powodzenia zycze:).

Sabi i jeszcze jedno:) pamietaj aby tej koperty/otrzymanej po badaniach/ nie daj Boze nie otwierac;) i miej w bagazu podrecznym zdjecie RTG aby jak zazycza sobie na lotnisku w USA pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalam ostatnie dokumenty tj. ksero paszportu, zaswiadczenie o niekaralnosci i zdjecia do wizy. Na pewno potrwa zanim dostane termin wizyty u konsula i liste kekarzy, u ktorych moge zrobic badania. Wlasnie dzis zadzwonilam do przychodni "AMICOR" do Krakowa zeby zapytac o potrzebne szczepienia. Pani z recepcji udzielila mi informacji na ten temat i juz zaproponowala konkretny termin badan ogolnych. Powiedzialam, ze nie dostalam jeszcze tych dokumentow z lista lekarzy itd. i chyba jest za wczesnie. Ona jednak stwierdzila, ze nie i moge juz robic badania, zapisala mnie na 21 VIII. W sumie to juz sama nie wiem jak to jest. Lekarz wypelnia I-693 , wiec ja chyba musze przyniesc ze soba ten formularz na badania. Nie wiem, jest tyle niewiadomych, ze zwariowac mozna. Bardzo prosze o rade jezeli ktos wie cokolwiek na ten temat.

Czy zasw o niekaralnosci tlumaczylas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasw o niekaralnosci tlumaczylas?

wszystko dokumenty skladal maz w USA i wczesniej je tlumaczylam, ale pozniej maz gdzies doczytal, ze nie musza byc tlumaczone/nie wiem czy to dotyczy wszystkich skladanych dokumentow, czy wlasnie tego zaswiadczenia o niekaralnosci/ i dokument o niekaralnosci jako jedyny dolaczyl nieprzetlumaczony...podpytam dzisiaj meza i napisze dokladniej:).Jestem jednak pewna, ze wszystko jest ok, bo mam wyznaczone interview:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest tyle kwestii, których do końca nikt nie wie. Możliwe, że tłumaczyc nie trzeba ale każdy mówi inaczej więc bezpieczniej jest to zrobic i tyle. A, jeżeli moge zapytac Cie, ile czekałaś na wyznaczenie terminu interview? My wysłaliśmy ostatnie dokumenty 31 lipca. Wiemy, że je dostali ale jak dotąd cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...