Skocz do zawartości

Niepełnosprawny


klonos7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem matką niepełnosprawego 18latka(niedowład połowicz czyli lekko kuleje i nie panuje reka) Zawsze marzył żeby wyjechać do USA i nie wiem czy go puścić do mojej kuzynki.Mam obawy czy w USA znajdzie sie dla niego praca i jak tam traktują takich ludzi? Proszę powiedzcie mi jak to wygląda w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pracy sie nie wypowiadam, bo zalezy czy legalnie, gdzie i jaka praca. Ale o traktowaniu ludzi, to chyba w USA jest lepiej niz w Polsce i Europie. Niepelnosprawni tu maja udogodnienia o ktorych w Europie mozna tylko pomarzyc. (Naprzyklad autobusy ze specjalnym wjazdem na wozki) Wszedzie sa napisy Braille dla niewidomych, kluby sportowe dla niepelnosprawnych, dzieci sa integrowane w szkolach, i w calym kraju panuja surowe prawa ktore zabraniaja dyskryminacje niepelnosprawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli studiuje - dlaczego nie? - pomysl wakacyjnego wyjazdu jest bardzo dobry.

Inaczej rzecz wyglada w przypadku wyjazdow po samej szkole sredniej (tym bardziej na wizie turystycznej) - roznice sa w tych przypadkach naprawde spore i musi pani przedstawic wiecej szczegolow - bez tego ciezko cokolwiek napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...