Skocz do zawartości

Iphone Do Polski


Pudy

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa tygodnie wybieram sie z krotka wizyta do kraju. Po rozmowie z moim mlodszym bratem, naszly mnie pewne watpliwosci. Otoz zasugerowal on zebym zakupil i przywiozl ze soba telefon IPhone. Sprawdzilem na Allegro. Rzeczywiscie, cena jest obledna, powyzej 2,000 PLN. Z tego co wiem AT&T wymaga dokonania aktywacji po zakupie, najlepiej w ich punkcie sprzedazy.

Czy mozna wiec kupic IPhone, nie aktywowac go, sprzedac w Polsce, i niech osoba ktora go kupila martwi sie aktywacje?

Swoja droga nie usmiecha mi sie tez szukanie klienta przez Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego mialbym podpisywac umowe jezeli nie mam zamiaru go uzywac tylko sprzedac. Sorki, ale nie za bardzo sie orientuje w tych kwestiach. Prosze wytlumacz.

Dlatego, ze rzeczywisty koszt telefonu jest znacznie wiekszy. Firma pokrywa czesc kosztow a reszte sam doplacisz w miesiecznym abonamencie. Innymi slowy kupujesz telefon na kredyt, a w ramach zakupu telefonu otrzymujesz jeszcze usluge. Taki chwyt marketingowy: sprzedamy mu szpanerski gadzet w 'niskiej cenie', to do nas dolaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu sie nie zgadza, wiekszosc IPhonow sprzedawanych na Allegro to uzywany sprzet, z drugiej reki. Osoby te podpisaly wiec kontrakt na dwa lata z AT&T, beda wiec placic co miesiac pewna sume. Jezeli wiec sprzadadza telefon w Polsce, to i tak beda musieli splacac AT&T przez nastepne dwa lata. Plan wynosi chyba $30 na miesiac, co daje $720 za dwa lata. Gdzie tu zarobek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mozna bylo kupic telefon w sklepie Appla, byly jakies tam limity na osobe, ale nie trzeba bylo miec podpisanej umowy. Zeby kupic 3G trzeba pojawic sie w Applu z numerem AT&T, ale to nie oznacza, ze umowe musisz podpisac tuz przed zakupem, musisz pokazac, ze jestes klientem AT&T. Mozna tez kupic telefon w sklepie AT&T i tamze podpisac umowe. Inna sprawa, ze mozna to wszystko ominac na kilka sposobow (co oczywiscie podnosi cene) i stad te telefony na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 3 g - to jedyna opcja to kupno telefonu i podpisanie umowy 2 - letniej a to juz $ 70 miesiecznie ( $ 30 to do innych telefonow , w przypadku iphonow sa inne plany ) , a pozniej po prostu zerwanie kontraktu za ktore placi sie kare . Dlatego na amerykanskim ebayu 3 g chodza powyzej $ 1000 a na allegro do 3000 pln . W przypadku pierwszego modelu sprzedaz bylo duzo prostsza bo nie musiales podpisywac umowy . Biorac pod uwage ze nie kazdy moze podpisac z AT & T umowy ( sprawdzanie credit score i inne takie ) , cala operacja jest raczej srednio oplacalna, a na pewno bardziej skomplikowana . Radze kupic pierwszy model lub na przyklad HTC diamond ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...