Skocz do zawartości

Iphone Do Polski


Pudy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z iPhonami bylo tak:

Ponad rok temu wypuscili Iphone za cene $599 czy $499 do kupienia w Apple Store lub online. Po par tygodniach zeszli do $399. Nie trzeba bylo aktywacji kupowac w sklepie, a w domu sie aktywowalo przez iTunes. Ludzie zamiast aktywowac odblokowywali telefony i uzywali w innych sieciach, wysylali do europy i do reszty swiata i sprzedawali na allegro. Ja sam sprzedalem duze ilosci na allegro po ponad 2000zl. Ale Apple wtedy byl na tyle inteligentny, ze mozna bylo kupic tylko karta kredytowa/debetowa/obciazeniowa/przedplacona. Na ten sam nr karty nie mozna wiecej niz 2 telefony kupic, ale cwaniacy korzystali z virtualnych nr kart kredytowych i przez Internet zamawiano do domu duze ilosci, a Apple placil za darmowa przesylke.

Teraz to iPhone wypuscil na rynek iPhone 3G i juz teraz trzeba podpisac umowe na 2 lata i juz telefon taki tani nie wychodzi, aby sprzedac i zarobic duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to akurat różnie było, te limity były, ale na początku chyba niespecjalnie im zależało na ich utrzymaniu. Np. w jednym sklepie mówili o limicie 5 na głowę, w innym, kilka mil dalej tego samego dnia o 10. Innym razem w jednym i drugim mowili o 5. Przy czym i w jednym i drugim kupiłem ich w sumie znacznie więcej. Jeżeli mi odmawiali sprzedaży rano to wpadałem np. wieczorem po pracy i kupowałem bez problemów.

Jeszcze większy bajzel mieli przy sprzedaży online. Kiedyś zamówiłem telefon płacąc za niego kartą z PKO BP (tą samą na którą kupowałem już wcześniej iPhony w sklepach w realu), najpierw dostałem maila potwierdzającego złożenie zamówienia, następnego dnia maila z przeprosinami i wyjaśnieniem, że przy zakupie produktów Appla (dotyczyło to chyba nie tylko iPhonów) na terenie USA akceptowalne są tylko karty kredytowe wystawione przez banki amerykańskie a dwa dni później dostałem kolejnego maila z numerem trackingowym paczki którą szły moje telefony (: Taka i podobne pomyłki powtórzyły się jeszcze kilka razy (raz napisali mi, że juz przekroczylem limit po czym kilka dni później dostałem maila z powiadomieniem o n-rze przesyłki).

Co do przesyłki to zawsze była płatna, jakieś 11$ chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...