Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za nie długi czas wybieram sie do USA na 2 3 tygodnie i mam teraz parę pytań i byłbym wdzięczny za odpowiedz albo radę

1. jadę z mamą i kumplem do wujka i ciotki i chodzi mi o formularz DHL EXP jest tam rubryka ze jezeli jest rodzina to mozna wpisac dwie osoby na jednym formularzu wtedy paszporty przyjdą w jednej paczce. to rozumiem teraz tylko pytanie czy ja i moja mama mamy miec osobno w papierach swoich te wnioski czy wystarczy jednej osobie z nas? poprostu chcę uniknąć sytuacji ze ja nie mam to cos tam będą sapać a moja starsza ma i na odwrót

2.drugie pytanie dotyczy ds 156 na stronie konsulatu w krakowie jest napisane ze mozna go wypełnic w jezyku polskim albo agnielskim natomiast gdy dochodze do momentu wypełniania wniosku jest ze tylko po angielsku dla mnie to nie problem ale moja mama chciała sama wypełnic juz po polsku wiec mam pytanie jak jest:)?

3. jade nam na niedługi okres ale chciałbym cos zwiedzic i teraz pytanie o wypozyczenie samochodu czy i jezeli jest to mozliwe mozna jezdzic u nich na naszych prawkach i jaki okres??

4.jaka jest akutalna wysokosc opłaty wizowej? mi podano 288.20 gr czy cos sie zmieniło? tak było na stronce ale czy mozna gdzies dokładnie sprawidzic bo bedzie ze sie o 1zł pomyle i bedzie sapanie;)

5. teraz pytania do formularzy

ds 156

pytanie 30 i 31 jezeli daje NIe to co mam wpisac w puste pola brak czy co jak tam np jest ROK to zostawic czy cos wpisac?

co to jest petycja imigracyjna??

ds 157 mam wydrukowac normalnie i wypełnic długopisem ale po polsku czy angielsku??

to chyba tyle narazie pozdrawiam i czekam na chętnych do pomocy

aa jeszcze jedno jezeli mama nie zna angielskiego mozna jakos gosciowi powiedziec na lotnisku ze ona leci z tego samoego powodu co ja albo ze bede tłumaczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

odpowiedzi:

odp 1

Członkowie rodziny zamieszkującej pod tym samym adresem mogą otrzymać paszporty w tej samej przesyłce (do pięciu paszportów) co oznacza, że wypełniają jeden formularz dla wszystkich.

odp2

Odpowiadasz w jezyku polskim ale nie uzywajac polskich znakow jak :ł;ż ...

odp3

wyrob sobie miedzynarodowe prawo jazdy( w urzedzie komunikacji) bo czasami pytaja sie onie.

odp4

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/iv_fees.html

tylko ze jesli Ci tak powiedzieli to chyba bedziesz musial zaplacic tyle bo od 1 sieprnia jest o pare zlotych mniej,jak chcesz to sie spytaj na infolinii ile masz zaplacic

odp5

Jak dasz NIE to idziesz dalej wypelniac wniosek i nic nie piszesz na dole

Petycja emigracyjna to jak ktos na Ciebie by zlozyl papiery na pobyt staly do USA

ds 157 jak umiesz wypelnic przez komputer to tak wypelnij a jak nie to pozostaje dlugopisem i mozesz w 2 jezykach wypelnic

Mozesz tak powiedziec ze bedziesz opiekunem mamy ale co z tego wyjdzie to juz inna rzecz.Bo na lotnisku mozesz razem z mama podejsc na urzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc jak cos jeszcze to bede pisał

mam nadzieje ze masz racje co do pytania drugiego bo duzo osob tak pisze ze po polsku to tylko nie wiem dlaczego tam ciagle ze po angielsku

a co do kwoty to zadzwonie lepiej bo dzwoniłem w połowie lipca a spotkanie mam na 6 sierpnia wiec nie chce jakis problemów

ale wydaje mi sie ze moge chyba nizsza zapłacic bo skoro 6 mam spotkanie a od 1 to obowiazuje to chyba 275 bo ide własnie płacic zaraz;)

jeszcze jedno jak dostane w samolocie I-94 tam jest pytanie

City where you Boarded

to co mam wpisac Wrocław czy Monachium bo tam bede miał przesiadkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie...a wlasciwie trzy:

1. Jak sie ubrac? W garniak czy bardziej casual??

2. Ile mniej wiecej trwa rozmowa telefoniczna z ambasada? I w jakim jezyku?

3. Czy przy umawianiu sie na wizyte oni umawiaja na taki a nie inny termin? czy mozna np poprosic o jakis konkretny dzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak ze jak pujdziesz w garniturze lub tez bez to masz wize w kieszeni,wszystko zalezy od Twoich tzw zwiazkow z Polska oraz gdzie pracujesz...Wazne jest to aby ubranie bylo czyste i schludne i abys dobrze sie czul w nim.

Rozmowa moze trwac 10-20 min i odbywa sie w jezyku polskim,przygotuj sobie paszport oraz kalendarz aby rozmowa trwala krotko .Mozesz sie umowic na konkretna date i godzinie jesli bedzie wolna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...