Skocz do zawartości

Los Angeles - Proszę O Wskazówki Praktyczne


neroj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15.09 ląduję na LAX, wypożyczam samochód w Trifty i jadę do hotelu, którego jeszcze nie mam. Ponieważ jest dużo ofert mam tylko pytanie w jakiej części LA szukać hotelu. Wyczytałem, zeby lepiej w północnej niż południowej. W planie mam dwa dni na zwiedzanie LA a potem jazda na dziki zachód. Może ktoś może polecić przy okazji co warto zwiedzić (poza standardami typu studia filmowe, hollylodz, long beach).

I jeszcze pytanko o ubezpieczenia przy wypożyczaniu auta: mam zamiar wziąć LDW i SLI ..czy jeszcze jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukala hotelu gdzies blisko wybrzeza -- moze w/blisko Santa Monica. Long Beach akurat nie polecam specjalnie, ale Laguna Beach, owszem. Takze Jazda droga przy wybrzezu w Palos Verdes (tam jest wspaniala szklana kaplica Frank Lloyd Wright'a) i na polnoc po wybrzezu do Malibu... moze nawet do Santa Barbara jezeli masz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 15.09 ląduję na LAX, wypożyczam samochód w Trifty i jadę do hotelu, którego jeszcze nie mam. Ponieważ jest dużo ofert mam tylko pytanie w jakiej części LA szukać hotelu. Wyczytałem, zeby lepiej w północnej niż południowej. W planie mam dwa dni na zwiedzanie LA a potem jazda na dziki zachód. Może ktoś może polecić przy okazji co warto zwiedzić (poza standardami typu studia filmowe, hollylodz, long beach).

I jeszcze pytanko o ubezpieczenia przy wypożyczaniu auta: mam zamiar wziąć LDW i SLI ..czy jeszcze jakieś?

Jesli chodzi o ubezpieczenie - bywa roznie. Ja osobiscie wole brac totalnie wszystko - ze wzgledu na przykre doswiadczenia.

W Hiszpanii wypozyczony przez nas samochod zaparkowalismy w dzielnicy pod zwiedzanym zamkiem. Auto nowe, w momencie wypozyczenia mialo 200 km na liczniku przebiegu calkowitego.

Miejscowe dzieci (zdaje sie, ze Rumuni) dla zabawy obrzucily je kamieniami, ceglowkami, itp. - wybite wszystkie prawie szyby (przednia, wszystkie z jednego boku, kilka z drugiego), pokiereszowali powaznie karoserie.

Nie tylko jazda, ale tez samo "posiadanie" wypozyczonego samochodu to zawsze jakies ryzyko ... :)

Co do samego Los Angeles - dam jedna rade - wez z soba dwukierunkowy slownik hiszpansko-polski, prawie 50% populacji LA to Latynosi ;)

EDYCJA:

"czesc, wlasnie mialem stluczke, tzn bylem w domu i sasiad zadzwonil, ze ktos stuknol w moj samochod. Przyjechala policja, poogladala, spisala... wedlug zeznan sprawcy nie byla to jego wina a miasta (na ulicy zerwali asfalt i droga nie jest zbyt dobra), mianowicie kolo najechal na studzienke, wystrzelila mu poduszka powietrzna i zarysowal 2 auta po lewej stronie. Od policji dostalem nr. tel zebym sie zglosil po raport wypadku do 2 dni."

To swiezy post o stluczce w USA ...

Jak widac, wystarczy troche pecha i brak ubezpieczenia, zeby w podobnej troche sytuacji wkopac sie porzadnie (np. ktos uderzy w zaparkowany samochod i ucieknie ...).

witam .

mam pytanie; przyjechala do mnie kolezanka z Polski,troche zwiedzamy i... chcialysmy pojechac do Meksyku na wycieczke .

jak to wyglada wizowo?czy zabiora jej i-94?

i powracajac bedzie na nowo miala wbijana wize pobytowa?

Na przyszlosc w razie zadawania jakiegokolwiek pytania polecam Ci zalozenie osobnego watku (po uprzednim sprawdzeniu w archiwum czy temat sie nie pojawial).

Dopisywanie sie do cudzych watkow nie ma zadnego sensu - mniej osob odpowie na zadawane pytanie.

Wg mnie I-94 jej zabiora, wydaje mi sie, ze zabieraja je zawsze przy opuszczaniu kraju.

O wizie pobytowej zbyt wiele nie wiem, podejrzewam, ze przy powrocie wydaja nowa, ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...