Skocz do zawartości

Co Robic?


AniaW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem ( a raczej bylam ) posiadaczem 2 letniej zielonej karty ze wzgledu na malzenstwo z obywatelem. Papiery wydrukowalam kilka miesiecy temu ale cos zle doczytalismy i zamiast 90 dni przed wygasnieciem statusu myslelismy ze w ciagu 90 dni po mozna wyslac papiery wiec moja karta wygasla 08.01.08 a ja dopiero wczoraj zdalam sobie sprawe z mojej pomylki i nie wiem co robic. My ciagle jestesmy malzenstwem - mamy dom , dziecko, oboje pracujemy takze tu zadnych przekretow nie ma.. po prostu zwykle niedopatrzenie... co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Karina tu zajrzy i potwierdzi to co napiszę :)

Znam przypadek podobny do Twojego (wprawdzie tylko z opowieści) - dziewczyna która zapomniała wysłać dokumenty poszła do prawnika, który jej doradził wysłanie I-751 z pisemnym wyjaśnieniem dlaczego jest opóźnienie. Faktycznie, coś takiego jest przewidziane i jest napisane w instrukcji do I-751:

Effect of not filing.

If this petition is not filed, you will automatically lose your permanent resident status as of the second anniversary of the date on which you were granted conditional status.

You will then become removable from the United States. If your failure to file was through no fault of your own, you may file your petition late with a written explanation and request that USCIS excuse the late filing. Failure to file before the expiration date may be excused if you demonstrate when you submit the application that the delay was due to extraordinary circumstances beyond your control and that the length of the delay was reasonable.

Zauważ że nic nie jest napisane o dosyłaniu jakichkolwiek dowodów, masz po prostu napisać list w którym wyjaśniasz dlaczego się spóźniłaś. Podaj jakikolwiek dobrze brzmiący kit, którego NIE SĄ W STANIE SPRAWDZIĆ i poproś grzecznie o rozpatrzenie sprawy.

Pamiętaj o zrobieniu kopii listu i schowaniu go w bezpiecznym miejscu, razem z pozostałymi dokumentami imigracyjnymi. Może sie przydać podczas naturalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...