Skocz do zawartości

Praca W Usa Na Wizie Turystycznej


marcelinius

Rekomendowane odpowiedzi

Z pierwsza praca w USA jest najtrudniej

jak juz bedziesz miala jakiekolwiek doswiadczenie i refereces z USA to mozesz szukac czegos lepszego

i na poczatek nie licz na zbyt duzo pieniedzy

poszukaj czegos na krotko, nawet za marne pieniadze, ale wazne ze cos

i sprobuj pochodzic i popytac sie, bardziej prawdopodobne ze ktos cie zatrudni do pierwszej pracy na wyglad i osobowosc niz na resume

ja pierwsza prace znalazlam prze agencje pracy tymczasowej "temp agency"

spedzilam 3 tygodzie na summersale w sklepie

skladajac ubrania i wyciagajac buty z magazynu

a jakiego stresa przy tym mialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze pytanie co do dokumentow potwierdzajacych moja edukacje w Polsce. Czy pracodawcom w USA nalezy (o ile o to oczywiscie poprosza) przedstawic tlumaczenie dyplomow i certyfikatow robione u tlumacza przysieglego, czy nalezy oprocz tego potwierdzac papiery notarialnie? Czy ktos mial juz taka sytuacje, ze pracodawca w ogole chcial obejrzec tego typu dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt niczega nie chcial ogladac, i dobrze bo wtedy jeszcze nie mialam odebranego dyplomu

ale powiedzieli ze to "wyjatkowo" dla mnie, zazwyczaj sprawdzaja

Pytalam sie wtedy na mojej uczelni i mowili ze jesli by pracodawca wyslal zapytanie faxem to moga potwierdzic(po ang)

W USA chyba zazwyczaj pracodawca potwiedza wyksztalcenie bezposrednio z uczelnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do edukacji to (zalezy jaki zawod) i jaki pracodawca

ale

pracodawca moze wynajac firme ktora zajmuje sie sprawdzaniem czy dana osoba skonczyla dana uczelnie

i z jakim tytulem (moj znajomy byl tak sprawdzany jak po skonczeniu tutaj kursu 18 miesiecznego przysposabiajacego do zawodu podal ze skonczyl w Polsce uniwerek gdanski)

jak tez moze lub wskaze gdzie przetlumaczyc dokumenty.

Nie rob tego w Polsce bo moga ci nie uznac tlumaczenia i stracisz niepotrzebnie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...