Skocz do zawartości

Praca W Usa Na Wizie Turystycznej


marcelinius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A jak jestem legalnie, bo w trakcie oczekiwania na pozwolenie na prace i GC i w tym okresie podejmuje prace, to jakie to moze miec dla mnie konsekwencje? Czy to ze dany pracownik pracuje nielegalnie jest w jakikolwiek sposob zapisywane i jest to sprawdzalne? Powiedzmy, ze zaczynam pracowac teraz nielegalnie, ale za dwa mies dostaje pozwolenie i legalizuje swoja prace u pracodawcy. Czy to moze niesc za soba jakies powazne konsekwencje?

Nie ma to żadnego znaczenia dla ciebie nie będziesz jej mógł rozliczyć w podatku, tak jakbyś nie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal38 mam do Ciebie takie pytanie,czy kazdej osobie zagwarantujesz ze ta osobe nic zlego nie spotka,nie bedzie miec zadnych problemow itp?jesli nie to dlatego nalezy pokazac wszystkie strony pracy nielegalnej a po drugie ktos kto byl lub tez wie jak kto jest i tak zrobi swoje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi! Mam jeszcze pytanie dotyczace rodzajow pracy bez posiadania zezwolenia. Slyszalam, ze sa to raczej prace u znajomych lub poprostu jako barman/ka lub housekeeping. Nie ukrywam, ze mam dosyc dobre wyksztalcenie, mnostwo kursow i certyfikatow, doswiadczenie, wiec rozgladam sie za praca w jednej z firm komputerowych w moim miescie.

1. Czy w takich pracach tez pojawiaja sie pracownicy bez pozwolenia, czy niekoniecznie?

2. W ogole czy taki pracodawca jak uslyszy na interview, ze nie mam pozwolenia a sie staram o prace to mnie (jak bedzie zlosliwy oczywiscie) nie zglosi do Imigracyjnego? Moze te pytania sie wydaja glupie, ale ja naprawde jestem zupelnym laikiem w tych sprawach, a w US jestem dopiero 6 mies :/

Pomozcie plisss bo nie wiem czy ryzykowac, czy dac sobie spokoj. W domu juz wariuje. Chce cos robic! :/ bu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...