Skocz do zawartości

Praca W Usa Na Wizie Turystycznej


marcelinius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Razem z dziewczyną planujemy wyjazd do Ameryki. Jestresmy świeżo po studiach, mamy w Polsce prace ale nie znowu jakas tam super ,jestesmy mlodzi zadni pozznania swiata i chcemy sprobować czegoś nowego tym razem w stanach. Planujemy wyjazd na rok, max 2 lata czasu. Chcemy tam pracowac a zarobione pieniadze poswiecic na zwiedzanie USA. I w związku z tym mam pare pytanek.

1.Po pierwsze jesli udaloby nam sie dostac wize turystyczna (bo o taka bedziemy sie starac gdyz jest to najprostsza i najtansza forma wyjazdu tam) jak wyglada sprawa ze znalezieniem pracy. Czy mozna pracowac legalnie bedac w stanach nielegalnie?

2.Czy mozna zalozyc konto bankowe zeby gdzies splywaly nasze zarobione pieniazki. Jesli tak to w jakim banku najlepiej gdzies w Chicago bo tam chcemy sie wybrac.

3.Jak wyglada sprawa wyrobienia amerykanskich prawa jazdy? Czy mozna je tez wyrobic bedac nielegalnie? Czy mozna przez jakis czas prowadzic auto poslugujac sie polskimi prawa jazdami?

4.Jak wyglada sprawa kupna samochodu przez nielegalnie przebywajacego emigranta. Czy mozemy kupic auto na siebie i normalnie je zarejestrowac i ubezpieczyc.

Z gory dziekuje za info

pozdrawiam

Marcelinius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy mozna pracowac legalnie bedac w stanach nielegalnie?

-------------------

ciekawe stwierdzenie kogos kto jest na studiach ...Czy bedziesz tam legalnie czy tez nielegalnie to kazda praca bez pozwolenia jest nielegalnie

w Chicago jak i wielu stanach nie zrobisz juz prawka czy masz wize czy tez bez wizy a tych stanow bedzie ubywac .

Jesli nie masz nikogo w USA kto moze CI pomoc to lepiej nie jedz do USA do pracy na czarno bo to moze zle sie skonczyc dla Ciebie,pomijam to ze Cie oszukaja na kasie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche zagmatwane bylo to moje zdanko. Gdzies kiedys pare lat temu wyczytalem ze przebywajac w stanach nielegalnie mozna bylo zyc i pracowac jak zwyczajny rodowity obywatel USA. Mozna bylo miec legalna pracę, placic podatki, otrzymac kiedys tam emerutyre, miec konto i kredyty w banku, wlasne mieszkanie czy nawet firme. I stad moze to moje stwierdzenie o legalnej pracy dla nielegalnego emigranta.

A wracajac do watku slyszalem ze wlasnie troche teraz to sie pozmienialo wszystko i stad wlasnie moje pytania. Czyli rozumiem ze prawka sobie juz nie wyrobie:(( A jak z ta praca.Czy mozna wciaz legalnie pracowac i placic podatki.Jak wyglada sprawa z kontem bankowym.Czy mozna sobie je wyrobic bez problemu czy takowy teraz juz istnieje. Sprawa rozchodzi sie o chicago bo tam mieszka kuzynka z rodzina mojej dziewczyny i na poczatku tam bysmy chcieli sie wybrac a potem dalej to juz sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek...na pytania identyczne, ktore Ty zadales padaly juz odpowiedzi w innych watkach. Wystarczy troszke poszperac.

Nie ma czegos takiego jak legalna praca dla osoby, ktora przebywa nielegalnie. Jest tylko NIELEGALNA. Jezeli osoby pracowaly czy tez pracuja to tylko dlatego, ze maja SSN, ktory udalo im sie podczas innej wizy zdobyc ( ale oczywiscie obecnie nie maja pozwolenia na prace), falszywe SSN czy tez w inny sposob zdobyte. W kazdym badz razie ciagle jest to NIELEGALNA praca. Placic podatki mozesz. Ale pamietaj, ze jak Ciebie zlapia i beda deportowac to Ci nikt za nic nie zwroci.

Nie wiem w jakim swiecie zyjecie :) W koncu latwiej byloby pracowac na wyspach i pozniej wybrac sie w wymarzona podroz do Stanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciezej jest w Stanach dla nielegalnych, wiec ja tez nie polecam przyjazdu z nastawieniem, ze chce sie zostac i pracowac nielegalnie. Sama zostalam po 2 latach bycia legalnie, ale zlozyly sie na to inne rzeczy, w kazdym badz razie nigdy bym tego nie powtorzyla. Jedyny sposob, zeby sie potem zalegalizowac to malzenstwo z obywatelem, a skoro twoja dziewczyna jedzie z toba, to chyba to raczej nie wchodziloby w gre, z falszywym malzenstwem ja bym nigdy w zyciu nie odwazyla sie kombinowac, jak widze ile jest papierow i wszystkiego nawet gdy malzenstwo (moje w tym przypadku) jest jak najbardziej prawdziwe. Jesli nawet chcielibyscie wyjechac stad po tych 2 latach, to duzo ryzykujecie, bo jesli was zlapia na nielegalnym pobycie lub nielegalnej pracy, to mozecie nie wjechac do Stanow przez 10 lat, albo moze i NIGDY.

Co do pracy, to jak wyzej napisano, fakt ze placi sie podatki (nawet w sumie nie trzeba miec SSN do tego, wystarczy ITIN) nie "legalizuje" nielegalnej pracy. A do tego mozecie byc skazani na prace dla nieuczciwych pracodawcow (nie chcialam napisac "Polakow", bo to nie wszyscy sa z Polski, ale niestety sporo), a wiele osob ci tu powie ile jest historii z wykorzystywaniem nielegalnych rodakow i nie placeniem im potem za ich prace. Nie bedziecie mogli wyrobic sobie tutejszego prawa jazdy, a co za tym idzie ryzykiem bedzie dla was nawet podroz samolotem w granicach USA, jesli bedziecie podrozowac z paszportem, w ktorym wygaslo I-94, poniewaz TSA moze juz sprawdzac wizy w paszportach obcokrajowcow i przekazywac ich dalej do sluzb imigracyjnych. To samo z podroza samochodem blizej poludniowej granicy Stanow, sa tam punkty w ktorych zatrzymuja samochody i sprawdzaja status imigracyjny podrozujacych.

Naprawde uwazam, ze powinniscie sobie wszystko dobrze przemyslec, rozpatrzec wszystkie za i przeciw i wiecej o tym poczytac. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pytania czy mozna legalnie pracowac i placic podatki>oczywiscie ze tak jesli masz pozwolenie na prace (wiza pracownicza).

Co do konta to zalezy od banku ..

Moja taka mala rada,pogadaj o tym z Kuzynka bo czasami bywa tak ze ma sie niby kogos ale potem czlowiek jest sam jak palec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po pierwsze jesli udaloby nam sie dostac wize turystyczna (bo o taka bedziemy sie starac gdyz jest to najprostsza i najtansza forma wyjazdu tam) jak wyglada sprawa ze znalezieniem pracy. Czy mozna pracowac legalnie bedac w stanach nielegalnie?

Pracować możesz ale zawsze to bedzie praca nielegalna (musicie liczyć się z tym, że każdy "pracodawca" który wie że jestescie nielegalnie będzie chciał was wykorzytać - nie zapłaci wogóle, lub mniej niż było ustalone, itp). Podatki możesz odprowadzać, rząd będzie się z tego cieszył, ale w żaden sposób ci to nie pomoże. Powiem nawet tak, że dzięki płaconym podatkom będą ci mogli udowodnić że pracowałeś bez zezwolenia.

2.Czy mozna zalozyc konto bankowe zeby gdzies splywaly nasze zarobione pieniazki. Jesli tak to w jakim banku najlepiej gdzies w Chicago bo tam chcemy sie wybrac.

Można założyć konto nie mając SSN.

3.Jak wyglada sprawa wyrobienia amerykanskich prawa jazdy? Czy mozna je tez wyrobic bedac nielegalnie? Czy mozna przez jakis czas prowadzic auto poslugujac sie polskimi prawa jazdami?

W większości stanów już nie wyrobisz prawka bez SSN, przeszukaj forum.

4.Jak wyglada sprawa kupna samochodu przez nielegalnie przebywajacego emigranta. Czy mozemy kupic auto na siebie i normalnie je zarejestrowac i ubezpieczyc.

Kupić możesz, ale z rejestracją i ubezpieczeniem będzie problem.

Jeśli myslicie tylko o 2 latach w Stanach, to możecie przyjechać i spróbować. Zarobić dużo nie zarobicie, bo dla nielegalnych bardzo ciężko jest dostać w miarę dobrą pracę, ale na zwiedzenie Stanów może wam wystarczy. Będzie to po prostu wasze kolejne doświadczenie. Jednak nie myślcie o pozostaniu na stałe, nawet jak wam się tu spodoba, bo po 2 latach nielegalnego pobytu nie macie żadnej szansy jego zalegalizowania (poza ślubem z obywatelem USA, oraz przysługami dla CIA typu podanie miejsca pobytu Bin Ladena :) ). Tym optymistycznym akcentem zakończę moją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

A jak jestem legalnie, bo w trakcie oczekiwania na pozwolenie na prace i GC i w tym okresie podejmuje prace, to jakie to moze miec dla mnie konsekwencje? Czy to ze dany pracownik pracuje nielegalnie jest w jakikolwiek sposob zapisywane i jest to sprawdzalne? Powiedzmy, ze zaczynam pracowac teraz nielegalnie, ale za dwa mies dostaje pozwolenie i legalizuje swoja prace u pracodawcy. Czy to moze niesc za soba jakies powazne konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...