Skocz do zawartości

Pytania Dot. 'initial Evidence' Oraz Wypelniania Formularzy I-458 I I-130


Kasia G

Rekomendowane odpowiedzi

1. W ramach initial evidence planujemy wyslac kopie mojego/mezowskiego ubezpieczenia, kopie wykupionego 'muzeums membership card', (prosze sie nie smiac) rejestracji nas jako opiekunow naszego psa w klinice weterynaryjnej, 'affidavit' zlozonego przez nasza sasiadke oraz sedziego, ktory udzielal nam slubu..

Pytanie - czy to wystarczy?

Na interview zapewne bedzie tych dowodow znacznie, znacznie wiecej. Ale czy powyzsze sa 'do zaakceptowania'?

2. Birth ceriticate - moj. Juz kiedys zadalam to pytanie, ale nie otrzymalam zdecydowanej odpowiedzi. Mam odpis aktu urodzenia wystawiony przez USC w Polsce - miedzynarodowy, czyli - tlumaczenie na francuski i rosyjski, ale oznaczenia sa podane rowniez w jez. angielskim. Wydaje mi sie, ze na tyle jasno, ze urzednik nie powinien miec z tym zadnego problemu. Czy to wystarczy, czy musze jednak w te pedy szukac tlumacza przysieglego? (byc moze ktos skladal wlasnie takie tlumaczenie i wystarczylo??)

3. Jakie nazwisko powinnam wstawic we wszystkich dokumentach?

- nazwisko, ktorego uzywalam przyjezdzajac do Stanow, to bylo nazwisko bylego meza, przy ktorym zostalam po rozwodzie z powodow praktycznych (nie chcialam wymieniac wszystkich dokumentow).

- nikt nas nie pytal przy zawarciu zwiazku malzenskiego tu, w Stanach, ktore nazwisko bedziemy uzywac (surprise!).

W Polsce wybiera sie przy slubie nazwisko, ktorego sie bedzie uzywalo 'po', wiec jestem skolowana. Chcialabym uzywac nazwisko meza, ale czy do tego nie musialabym skladac jakis kolejnych, odrebnych dokumentow? I w zwiazku z tym, ze do tej pory nic takiego nie zlozylam, to czy mam wystepowac w dokumentach do USCIS pod nazwiskiem bylego meza?

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi na powyzsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przede wszystkim wyslijcie kopie marriage certificate, dobrze by bylo gdybyscie mieli razem konto w banku, ubezpieczenie tez jest dobre, nie jestem pewna co do tych innych, ktore wymienilas. Na pewno ktos inny z wieksza wiedza w tych sprawach sie tu wypowie :))

2. Jesli Birth Certificate jest tez po angielsku, to nie sadze ze musicie tlumaczyc, ale zaznaczcie tam ze jest tez po angielsku, bo slyszalam o dziewczynie z Irlandii ktora dostala RFE odnosnie tlumaczenia na angielski, mimo ze irlandzki birth certificate ma tez angielska wersje na drugiej stronie, ale komus tam nie chcialo sie przekrecic kartki i woleli wyslac RFE.

3. Na dokumentach napisz nazwisko, ktorego chcesz uzywac, czyli jesli bierzesz nazwisko meza, to wypelnij wszystko z tym nowym nazwiskiem.

Jeszcze jedno, co do tlumaczenia birth certificate - mozesz to tez zrobic sama, ale na koncu musisz napisac oswiadczenie ze tlumaczenie jest kompletnie i zgodne z oryginalem, a ty znasz biegle polski i angielski i podpisac. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ella i KW.

ad. Initial evidence.. - zdjecia to dobry pomysl, to akurat najbardziej wykonalne. Jesli chodzi o inne sprawy papierkowe - my musimy te dokumenty wyslac tak naprawde we wtorek, sroda gora. Wiec pewnie nic wiecej zalatwic sie nie da. Do czasu ew. interview bedzie cala reszta.. chyba wczesniej nie doczytalam, i nie zdawalam sobie sprawy z tego, ze musze te 'dowody' dolaczyc z wnioskami...

Marriage certificate, rzecz jasna, bedzie. Tzn. kopia. :)

Ella, dziekuje za podpowiedz w sprawie tlumaczenia (faktycznie tez gdzies ta formulke tu juz wczesniej znalazlam), no i nazwiska. W sumie to logiczne, bo przeciez to nazwisko bedzie pozniej na wszystkich dokumentach..

(to sie wszystko latwiej by wypelnialo w kupie.. ;))

Edit: Jeszcze jedno pytanie.. czy musze dolaczac jakies wyjasnienie w zwiazku z tym, ze nazwiska jeszcze oficjalnie nie zaczelam zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko kochane, zdjecia nie sa inital evidence. Z prostego powodu - o niczym nie swiadcza, nie sa dokumentami. Zdjecia mozna wyslac kiedy znosisz warunkowa green card - wtedy i owszem, sa uzyteczne. Tak samo affidavit zlozony przez sedziego czy sasiadke moze byc pomocny kiedys w przyszlosci, ale nie teraz. Zreszta, ze tak zapytam, jakiego typu affidavit moze zlozyc sedzia, ktory wam slubu udzielal? Chyba, ze jest to wasz znajomy i zna was oboje dluzej. Anyway, powyzsze rzeczy nie sa initial evidence. Inna sprawa, ze NIKT nie moze wymagac od was dolaczenia takich rzeczy na etapie na jakim jest sprawa. Wy mozecie wyslac jeden dowod, ze malzenstwo jest bona fide. Moga, jakkolwiek, prosic was o doslanie przeroznych rzeczy, jesli jest dyskoteka w dokumentach. 99% ludzi nie wysyla nic (oprocz poprawnie wypelnionych dokumentow). Nigdy, uwierz mi, ze nigdy, a jestem adwokatem dlugo, nie zdarzylo mi sie zebym dostala RFE, bo nie bylo dokumentow, ze malzenstwo bylo zawarte w dobrej wierze. Znam przypadki osob, ktore przychodzily do mnie kiedy dostaly RFE w tej sprawie, ale w ich dokumenatch bylo naprawde czasem bardzo wesolo i byc moze to wydalo sie komus podejrzane. Tak wiec rzecz najwazniejsza: dokumenty maja byc bezblednie wyplenione. Chcesz dolaczyc cos; wez kopie z banku, kopia wynajmu mieszkania, kopia ubezpieczenia itd. Jakis DOKUMENT.

Nazwisko wpisujesz jakie ma byc na green card; z niczego sie nie tlumaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedzia nie moze dac wam opini jako 'sedzia' - jesli jest waszym znajomym. Moze jako 'znajomy'. Sedzia moze dac opinie profesjonalna np. o adwokacie, ktory prowadzi sprawy, o oskarzonym itd. Sedzia jako 'znajomy' moze dac wam opinie nie tyle profesjonalna co badziej jako osoba, ktora was zna. Ale taka opinia dalej nie jest dowodem takim jak bank account, rachunek za gaz czy prad badz telefon, insurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na interview nie przynosi sie affidavit, affidavits wysyla sie przy zniesieniu warunkowej green card badz na interview o zniesienie warunkowej green card.

Na interview o green card przynosi sie rachunki, wyciagi z kont, rejestracje samochodow, ubezpieczenia, zdjecia, memberships, umowy wszelkiego rodzaju itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem. Merci beaucoup. :)

Dokumenty wypelnione, sprawdzone.. mam jeszcze kilka pytan..

1. Zdaje sobie sprawe z tego, ze Alien Registration Number to cos innego niz Alien Admission Number (I-94). W zadnym przypadku nie wstawiam I-94 tam, gdzie jest ARN, zgadza sie? (tak dla pewnosci pytam)..

2. Skladam razem kilka dokumentow. Jesli instrukcja do I-765 wymaga ode mnie dolaczenia kopii I-130 czy I-485, to dolaczam kopie, czy wystarczy fakt, ze oryginal jest w przesylce? (nie mam pojecia, czy tym sie potem zajmuje jedna osoba, czy kazdym dokumentem kto inny..)

Po raz kolejny, bede wdzieczna za odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...