Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Potwierdzenie Otrzymania Przez Uscis Dokumentow


Kasia G

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Agula za odpowiedz. Swistek z poczty, dokladnie to samo najpierw przyszlo mi do glowy, dopoki dokladnie sobie go nie obejrzalam i nie ma tam nic czego sama nie moglabym sobie wymyslic. Nie ma tam zadnej pieczatki, podpisu osoby przyjmujacej paczke na poczcie ani niczego takiego. Tylko to co ja ladnie w rubryczkach wypelnilam i potem pan dopisal date i godzine przyjecia, wage, oplate pocztowa i najlepsze potwierdzenie jakie mam to inicjaly tego wlasnie pana, co zakladam, ze w razie jakichs komplikacji bedzie raczej watpliwym dowodem dla USCIS, prawda? :P Ale miejmy nadzieje ze nie bedzie zadnego jakby co i ze wszystko ladnie sie ulozy, trzeba tylko jeszcze troche cierpliwie poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A ja mam bardzo podobne pytanie do tego w temacie. Ile sie czeka na potwierdzenie, ze USCIS dostal dokumenty, tyle tylko ze nie te wszystkie formy I-XXX i reszte, tylko te o ktore prosil w RFE? Wyslalam wszystko 15 sierpnia, 25 sierpnia dostalam NOA1, czyli 10 dni. W miedzyczasie bylismy na biometrics, jakis czas potem przyszlo RFE, odpowiedz wyslalismy 22 wrzesnia, a dzis juz 13 pazdziernika. Troche sie martwie, bo dzis mijaja 3 tygodnie, a tu nadal cisza. Z drugiej jednak strony nie wiem, czy w ogole USCIS przysyla jakies potwierdzenie, ze dostali odpowiedz na RFE :P Zakladam ze tak, no bo jak potem udowodnie, ze wyslalam ponownie co tam zgubili, ale nie jestem pewna. Nie oczekuje, ze zabiora sie za moja sprawe na nastepny dzien po otrzymaniu odpowiedzi, ale chce sie dowiedziec ile na takie cos sie mniej wiecej czeka i po jakim czasie zaczac interweniowac, zeby czegos nie przegapic. Dzieki

mesio007 ja dostalam potwiedzenie RFE na e-mail od USCIS po tygodniu,a rozpatrzenie i odpowiedz po kolejnych 2 tyg,rowniez na e-mail,po czym po 3 dniach przyszla odpowiedz na pismie:).proponuje uzbroic sie w cierpliwosc,wszystko bedzie oki doki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalam RFE 23 sierpnia i doslalismy pozostale dokumenty 28 sierpnia, ale zadna informacja na stronie uscis sie nie pojawila. Zaczelam sie niepokoic bo moze ich nie dostali, a niestety dzwoniac tam nie mozna sie niczego dowiedziec :P co robic, czekac czy w jakis inny sposob interweniowac ?

daj znac czy cos dostalas

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesio007 tak jak Ella ci napisala,skorzystaj z tego linka i tam sie zarejestruj i bedziesz mogla sobie na biezaco sprawdzac swoj status sprawy i beda wszystkie powiadomienia przychodzic do ciebie na maila,ja wlasnie tak zrobilam:),a jak bedziesz miala od nich powiadomienie,to spokojnie po kilku dniach dostaniesz wszystko listownie.pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalam RFE 23 sierpnia i doslalismy pozostale dokumenty 28 sierpnia, ale zadna informacja na stronie uscis sie nie pojawila. Zaczelam sie niepokoic bo moze ich nie dostali, a niestety dzwoniac tam nie mozna sie niczego dowiedziec :P co robic, czekac czy w jakis inny sposob interweniowac ?

daj znac czy cos dostalas

pozdr

Dziekuje wszystkim za porady i otuche. Probowalam wczesniej znalezc status mojej sprawy bez rejestracji w systemie i wyskakiwal komunikat, ze sprawa o takim numerze nie istnieje (zreszta do teraz tak mam z moim I-131, ktos wie dlaczego?), wiec stwierdzilam, ze nawet jak sie zarejestruje to i tak to nic nie da, a tu taka mila niespodzianka. Kaja23, nie wiem gdzie na stronie USCIS szukasz, ale sprobuj zrobic tak jak mi poradzono, zaloguj sie, wprowadz numery i tam powinno wszystko byc. Ja wyslalam odpowiedz na RFE 22 wrzesnia, ze strony USCIS dowiedzialam sie, ze dostali ja 24 wrzesnia i ze cos tam sznupali w moim I-485 26 wrzesnia, od tamtej pory cisza. I pomimo ze nadal nie mam potwierdzenia droga pocztowa to jestem juz wiele spokojniejsza wiedzac, ze dostali moja odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, zarejestrowalam sie i pokazuje ze cos dotykali, ale 7 sierpnia, masakra z ta zielona karta !! dobrze ze cos grzebali u ciebie, to znaczy ze przynajmniej dostali, pozdr :P

jeszcze jedno pytanie, ale na tej stronie uscis to rejestrujac sie masz taka tabelke i w kolumnie "last uptade" ci sie pojawilo ze dostali rfe czy gdzies indziej, tak sie upewniam, bo moze ja slepa jestem czy cos :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej tabelce o ktorej mowisz, druga kolumna od lewej, zatytulowana Receipt Number. Tam znalazlam sobie moj numer I-485 (bo tam im cos nie pasowalo i to do tego wlasnie formularza dosylalam im dokumenty), kliknelam na ten numer i pojawil sie komunikat, ze dnia tego i tego dostali moja odpowiedz na RFE, ze sprawa jest znowu w toku, ze jak beda cos jeszcze chcieli to sami sie skontaktuja i ze planuja rozpatrzyc moja sprawe w ciagu dwoch miesiecy (o ile nie nastapia dalsze komplikacje oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...