Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Potwierdzenie Otrzymania Przez Uscis Dokumentow


Kasia G

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wszystkim za porady i otuche. Probowalam wczesniej znalezc status mojej sprawy bez rejestracji w systemie i wyskakiwal komunikat, ze sprawa o takim numerze nie istnieje (zreszta do teraz tak mam z moim I-131, ktos wie dlaczego?), wiec stwierdzilam, ze nawet jak sie zarejestruje to i tak to nic nie da, a tu taka mila niespodzianka. Kaja23, nie wiem gdzie na stronie USCIS szukasz, ale sprobuj zrobic tak jak mi poradzono, zaloguj sie, wprowadz numery i tam powinno wszystko byc. Ja wyslalam odpowiedz na RFE 22 wrzesnia, ze strony USCIS dowiedzialam sie, ze dostali ja 24 wrzesnia i ze cos tam sznupali w moim I-485 26 wrzesnia, od tamtej pory cisza. I pomimo ze nadal nie mam potwierdzenia droga pocztowa to jestem juz wiele spokojniejsza wiedzac, ze dostali moja odpowiedz.

Ile razy mowilam zebys zadzwonila zamiast sie denerwowac i szukac Bog wie gdzie? :P

Ok, dla wszystkich Was kilka podstawowych informacji:

1. USCIS NIE WYSYLA potwierdzen otrzymania odpowiedzi na RFE.

2. USCIS NIE WYSYLA potwierdzenia, ze dostali formy g-325a oraz I-864.

3. USCIS czesto nie wprowadza sprawy w komputer tzn. mimo, ze wcisniecie swoj receipt number to albo pisze Wam, ze nie ma takiej sprawy albo nie ma update (sprawa oczywiscie sie toczy, ale nie ma informacji na stronie). Podobnie sprawa sie ma z osobami, ktore maja swoje konta zalozone na USCIS po to aby obserwowac co sie dzieje z aplikacjami - bardzo czesto mam przypadki, ze ludzie maja napisane, ze sprawa jest pending a oni juz dawno maja green card.

4. Znam wiele osob, ktore maja juz wyznaczone interview, a w komputerze pisze, ze ich sprawy nie istnieja... Czekajcie... tyle tylko mozecie zrobic.

5. Wszystko wysylajcie certified mail za potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Ile razy mowilam zebys zadzwonila zamiast sie denerwowac i szukac Bog wie gdzie? :P

Serdecznie dziekuje za pomoc, ktora z Twojej strony otrzymalam. Obie wiemy, ze bez Twojej pomocy mialabym fige a nie zielona karte (dobra, tej drugiej tez jeszcze nie mam, ale wszystko wskazuje na to, ze jestem na dobrej drodze :rolleyes: ). Zbyt duzo czasu spedzilas juz nad moja sprawa zeby dzwonic o takie drobnostki, szczegolnie ze nie minelo jeszcze tyle czasu zeby panikowac, ale dziekuje za propozycje.

Ok, dla wszystkich Was kilka podstawowych informacji:

1. USCIS NIE WYSYLA potwierdzen otrzymania odpowiedzi na RFE.

2. USCIS NIE WYSYLA potwierdzenia, ze dostali formy g-325a oraz I-864.

3. USCIS czesto nie wprowadza sprawy w komputer tzn. mimo, ze wcisniecie swoj receipt number to albo pisze Wam, ze nie ma takiej sprawy albo nie ma update (sprawa oczywiscie sie toczy, ale nie ma informacji na stronie). Podobnie sprawa sie ma z osobami, ktore maja swoje konta zalozone na USCIS po to aby obserwowac co sie dzieje z aplikacjami - bardzo czesto mam przypadki, ze ludzie maja napisane, ze sprawa jest pending a oni juz dawno maja green card.

4. Znam wiele osob, ktore maja juz wyznaczone interview, a w komputerze pisze, ze ich sprawy nie istnieja... Czekajcie... tyle tylko mozecie zrobic.

5. Wszystko wysylajcie certified mail za potwierdzeniem odbioru.

Jejku, ile sie naszukalam odpowiedzi na nr 1! Dziekuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...