Skocz do zawartości

Wiza F1


ania.skra

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli posiadacz wizy F-1 lub M-1 pragnie wyjechać do USA wraz z rodziną, jego małżonkowie oraz dzieci (w stanie wolnym poniżej 21 roku życia) mogą ubiegać się o wizy dla osób towarzyszących typu F-2 i M-2. W przypadku, gdy rodzina nie zamierza towarzyszyć posiadaczowi wizy F-1 lub M-1 przez cały czas jego pobytu w USA, a pragnie go jedynie odwiedzić, należy podjąć starania o uzyskanie wizy turystycznej (B-2). Wizy F-2 oraz M-2 nie upoważniają do podjęcia pracy w USA.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rs.html#spouces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

witam wszystkich.Ja mam rowniez pytanie. Co sie dzieje w przypadku kiedy ja bedac w usa na wizie F-1 chce wziasc slub z chlopakiem ktory rowniez posiada wize F-1. ??? slyszalam ze jeden z malzonkow pozniej nie musi juz chodzic do szkoly tzn uczyc sie w pelnym wymiarze i dopuki jeden z malzonkow chodzi do szkoly ta wiza jest utrzymywana dla obojga .Czy cos takiego w ogole istnieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ty bedziesz miala F-1, to twoj maz moze - ale nie musi - przejsc na F-2. Maz zachowa prawo np. do zrobienia prawa jazdy i do szkoly nie musi w ogole chodzic. Trzeba wystapic o F-2 oficjalna droga tzn. przez USCIS. Wymagane sa do tego rozne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...