Skocz do zawartości

Z B1/b2 Na F1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

jestem teraz na wizie turystycznej, której 6miesieczny pobyt miał mi sie skonczyc we wrzesniu, natomist przedłużyłem ją jeszcze przed wygasnieciem do lutego 2009.

dodatkowo w lutym 2009 koczy mi się waznosc wizy B1/B2. oczywiste jest to ze na narazie nie chce jechac do Polski jej przedluzac i mam pytanie i chcialbym sie dowiedziec co Wy o tym myslicie.

Chcialbym zlozyc teraz dokumenty na wize F1 i czy...

1/ nie bedzie problemu z jej otrzymaniem (sam siebie sponsoruje)

2/ po otrzymaniu tej wizy bede mogl sie starac o SSN

3/ bede mogl sie uczyc a dodatkowo otworzyc firme w Californii

4/ bede mogl swobodnie latac do Polski

5/ ile bedzie wazna wiza studencka - szkola jest na rok czasu ale chce tutaj zostac dluzej

6/ ile zajmie zdobycie SSN idac wybierajac formalnie ta droge

7/ w jaki sposób moge dążyc do obywatelstwa zaczynajac od wizy studenckiej

8/ i jeszcze raz - CZY BEDE MÓGŁ OTWORZYC TUTAJ WLASNA DZIALALNOSC MOTORYZACYJNA ??

dziekuje za odpowiedzi, wszystko sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz status wizy w USA to nie bedziesz mogl wyjechac i wrocic na tym statusie do USA.Jesli polecisz do Polski to bedziesz musial sie postarac o wize studencka aby dalej sie uczyc .A to moze nie byc takie latwe.Tak samo jak zmiana statusu.Jesli szkola jest na rok to pewnie na 1 rok dadza Ci pobyt .

Co do obywatelstwa to musisz miec najpierw GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status wizowy i wiza to dwie rozne sprawy. Zmieniajac status w USA, w paszporcie nadal bedziesz mial wize turystyczna, ale otrzymasz status studenta, czyli mozesz studiowac/uczyc sie etc. Jednak po opuszczeniu USA na samym statusie raczej nie wlecisz spowrotem, trzeba by sie udac do konsulatu po nowa wize, ot caly problem. Na wizie studenckiej mozesz sie starac o SSN, ale bedzie on wazny tylko do pracy na kampusie, a tam to jak juz pewno wiesz kokosow nie zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie studenckiej mozesz sie starac o SSN, ale bedzie on wazny tylko do pracy na kampusie (...)

Niekoniecznie, dostaniesz SSN z restrykcja Valid for work only with authorization i tylko od pracodwacy bedzie zalezalo czy bedzie tej restrykcji przestrzegal. Tzn. formalnie SSN bedzie wazny tylko do pracy w kampusie, ale faktycznie kiedy bedziesz juz mial karte w reku mozesz starac sie o jakakolwiek prace.

po jakim czasie dostane SSN po slubie z obywatelka ??

Wtedy kiedy dostaniesz czasowe pozwolenie na prace, moze to potrwac od kilku miesiecy do ponad roku.

Jezeli zalezy Ci najbardziej na przedluzeniu legalnego pobytu i SSN, to pomysl z podjeciem nauki i aplikowaniu na F1 jest najsensowniejszy. Potem mozesz dalej kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, dostaniesz SSN z restrykcja Valid for work only with authorization i tylko od pracodwacy bedzie zalezalo czy bedzie tej restrykcji przestrzegal. Tzn. formalnie SSN bedzie wazny tylko do pracy w kampusie, ale faktycznie kiedy bedziesz juz mial karte w reku mozesz starac sie o jakakolwiek prace.

Znaczy co, sugerujesz zeby szukal pracy poza kampusem na SSN bedac na wizie F-1? A GC skad ma wziazc, na gieldzie kupic? Zreszta co z podatkami, zeby sie nie rozliczac czy jak? Automotive chce firme zakladac, wiec podatkow raczej nie ominie. A jak sie rozliczy, to jak on sie z tego potem wybroni w SEVIS, bo zakladam ze moga do tego dojsc. Mam jeszcze takie pytanko, co to za szkola tak na rok, jezykowa jakas czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo znasz realia i nie do konca mnie zrozumiales. Ja mam SSN z restrykcjami i nie przeszkadza mi to w podejmowaniu pracy na ktora nie mam autoryzacji i zawsze sie rozliczam z podatkow. Zakladam ze automotive majac F1 wyrobi sobie kalifornijskie DL i wtedy majac SSN bez problemu moze podjac prace poza kampusem, nie wspominam nic o konsekwencjach, bo po pierwsze to spekulacje 'co bedzie gdy' a po drugie nie to jest przedmiotem sporu. Poza tym napisalem wyraznie 'moze podjac prace' a nie 'zalozyc firme'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...