Skocz do zawartości

Gc Dwuletnia/dziesiecioletnia


anituHa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z ta dwuletnia i dziesiecioletnia GC? Z tego co sie orientuje i wyczytalam tutaj, to mozna sie o o 10letnia ubiegac po 2 latach bez 90 dni.

Po jakim czasie od wyslania podania (jaki jest numer tego formularza?)przysylana jest karta 10 letnia?

zajzyj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=9967&hl=

:)

wniosek I-751 wysylasz gdzies pomiedzy 1 rok 275 dni a 2 lata od daty uzykania GC - data ktora jest na karcie.

czas oczekiwania tak jak w przypadku pierwszej GC zalezy czy masz interview, RFE itd, na wschodzie obecnie jakies 10 miesiecy na zachodzie 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! No i tu sie zaskoczylam! Myslalam ze to juz tylko jakas formalnosc a tu znow powtorka przygody i ponowne biometrics!

Czy w takim razie po tych dwoch latach, jak mi sie GC 'wyczerpie' to musze byc w stanach i musze sie ubiegac o AP jesli chce wyjechac do Polski?

Eh, Uscis nie znosze, ale przynajmniej prezydenta mamy fajnego :)

Dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jutro, bo zaraz ide spac a jak sie podstresuje to szybko nie zasne :)

No ale wiesz, pomoglas mi. Bo chodzi o to ze dokladnie za 2 lata chcielibysmy pojechac na 5 miesiecy do Polski. No i z tego wszystkiego widze ze mozemy wyjechac dopiero po tym jak dostane ten zaczarowany list. No chyba ze moge wyslac petycje z Polski i zmienic adres, zeby magiczny list dostac do Polski ? ;) Znow kombinuje jak kon pod gore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anituHa ,przeczytaj dobrze to :

Uwaga: osoby posiadające status rezydenta warunkowego, które we właściwym czasie nie dopełnią obowiązku złożenia podania o zamianę statusu warunkowego na stały będą od początku ubiegać się o wizę imigracyjną.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Hi, ja kilka miesiecy temu wyslalam wszystkie papiery i dostalam list ktory przedluza moja GC o rok. Teraz czekam na interview/ nowa karte. W tym liscie jest napisane, ze moge na tym pracowac i podrozowac. Juz niedlugo planuje wylot do Polski i zastanawiam sie, czy taki list mi faktycznie wystarczy by nie miec problemow z powrotem do USA. Najbardziej obawam sie, ze na lotnisku w Niemczech nie beda wiedzieli o co chodzi z tym listem. W Niemczech zawsze mi sprawdzaja moja plastikowa GC i jej waznosc a w tym przypadku sam plastik nie bedzie juz wazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latalam na tym liscie i wprawdzie sie pytali i we wroclawiu i w monachium ale po krotkim wytlumaczeniu nikt sie nie czepial

pokazujesz karte i list, w liscie jest napisane ze przedluza karte rok, wiec razem bedzie OK

W USA bezie cie czekac wizyta w immigration office na lotnisku, taka jak przy wlocie na K1 albo na wizie immigracyjnej, pamietaj przy planowaniu, zwlaszcza jesli masz przesiadke w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...