Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mirr po 1 ja nie strasze a przestawiam jak sie maja pewne sprawy,jesli nielegalnym tak jest dobrze to czemu ciagle mowia o legalizacji,czemu w tym roku maja zwiekszyc wydalanie osob,dlaczego w nie ktorych miejscach w USA sa obawy co bedzie dalej i nie sa to moje obawy a ludzi tam zyjacych,,moze poczytaj rozne fora w roznych stanach,zobacz jak sie maja osoby .

Po 2 znam troche zycie nielegalnych i jesli ktos mysli ze USA jest tak samo co pare dobrych lat temu to sie moze teraz troche przeliczyc ..Kiedys sam bym pisal-mowil aby ktos zostawal nielegalnie a teraz NIE ,,co nie zmienia faktu ze jesli ktos chce zostac nielegalnie to tak zrobi obojetnie co bedzie pisane i jak ale jesli chcesz komus pomoc to przedstaw sprawe jak sie ma a nie pisz ze majac numer SSN-prawko mozna czuc sie bezpiecznie i nic sie takiej osobie nie stanie ,ze taka osoba jest niby legalnie bo tak nie jest ...A ze amerykanie ciagle zatrudniali,zatrudniaja nielegalnych to juz inna sprawa i pewnie to sie nie zmieni szybko jak wogole .

Ty przedstawiasz jak sie maja sprawy a ja jak ja to widze i teraz niech kazdy podejmie decyzje czy mu sie takie cos oplaca czy tez nie.I nie jest alfa i omega ,jesli komus sie udaje zyc i jakos sobie radzi to nie oznacza ze kazdy tak bedzie miec.Pamietaj o tym na przyszlosc.

A jak podejmie decyzje to niech pamieta ze to jest jego decyzja i ze On bedzie za to placil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dla jasnosci nikogo nie zachecam do pozostania nielegalnie w USA, sam raczej takiej decyzji bym nie podjal, szkoda zycia marnowac, zasuwac w jakichs crapy pracach majac dobre wyksztalcenie, pracowac na rowni z niepismiennym Meksykiem ze stanu Chiapas majac mgr w kieszeni. Pytam sie po jaka cholere tak sie meczyc, skoro przed Polska otwarly sie ogromne mozliwosci, moze nie jest perfekcyjnie, ale z roku na rok jest coraz lepiej. To UE staje sie ameryka a USA ze swoim zadluzeniem stacza sie a likwidacja zabezpieczen socjalnych i pracowniczych cofa w XIX wiek.

Mala dygresja. Ostatnio moj znajomy po kilku latach meczarni bycia nielegalnym zdobyl w koncu upragniona zielona karte dzieki malzenstwu z amerykanka, niby nic, ale to byl kontrakt, Ona chciala legalnie do UE a on w USA. Moze za kilkanascie lat taki kierunek emigracji upowszechni sie, nie do tylko z USA ;)

Kazdego piszacego do mnie na priva probuje zniechecic przed nielegalnym zostaniem, szczegolnie te osoby, ktore nigdy nie widzialy Stanow a ogarnia je hurra optymityzm, rozbraja mne tekst piszacych "za rok koncze studia chce emigrowac, zawsze marzylem zeby tam wyjechac i zamieszkac, etc"

Ok, marzenia sa piekne dla nich warto zyc, jednak badz swiadom, ze nie jest latwo, zwlaszcza gdy nigdy sie tam nie bylo, nie ma sie rodziny, znajomych cala wiedze czerpie sie z filmow.... jednak przy odrobinie sprytu, odwagi, konsekwencji... da sie.

Swoimi odp staram sie raczej pomoc osobom, ktorym spodobaly sie Stany i stoja przed dylematem zostac czy wracac, szczegolnie dotyczy to studentow po programach J1 czy H2B

Jeszcze raz przypomne nie twierdze, ze nielegalnym zyje sie latwo, jednak majac SSN naprawde mozna w miare spokojnie i normalnie zyc.

To byloby na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie teraz zostawac w usa nielegalnie to juz sie nie oplaca - no chyba ze ktos ma naprawde noz na gardle i se moze myslec no przeciez nie mam nic do stracenia

bo zawsze mozna przyjechac i sprobowac i jakby co po krotkim czasie wracac do Polski

ale ogolnie to juz nie to co kilka lat temu tym bardziej dla nielegalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...