Skocz do zawartości

Jak Założyć Konto W Usa...


Jeffrey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!!

Mam takie pytanko:

Nie posiadam SSN,nie mam karty rezydenta ani nic takiego (no bo nigdy nie bylem w USA)-czy mogę z Polski założyć sobie konto w USA?Mam konto walutowe i karte do niego ale mozna sobie je o kand du** roztrzasnąć...w przypadku auta za 20tys dolarów musiałbym chodzić przez 10dni do bankomatu (bo max 2000$ dziennie moge wypłacić). Początkowo myślałem o zgłoszeniu na lotnisku ze mam sianko ale troche średnio chodzić sobie po Miami z takim sianem kieszeni.

Jak byscie to rozwiązali na moim miejscu?Chodzi mi o swobodny dostęp do pieniędzy w USA...

Pozdrawiam was!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odleglosc to sie raczej nie da otworzyc konta. Mozesz wykupic na ta kwote czeki podrozne w Polsce np. American Express, albo na miejscu czeki kasjerskie np. Western Union placac za nie karta z Polski. Musialbys sie w odbydwu przypadkach dowiedziec szczegolow np. w swoim banku. Przelew takiej kwoty z banku w Polsce na konto w US tez jest mozliwy ale moze kosztowac krocie, z kosztami musisz sie zreszta liczyc w kazdym przypadku innym niz przewoz gotowki. Nie wiem gdzie i u kogo chcesz kupic ten samochod ale moglbys sie dowiedziec czy nie mozesz zaplacic karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi...no więc tak..:

Jest cos takiego jak przelewy i wtedy robisz przelew na czyjes konto

To była pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem,ale w odpowiedzi usłyszałem ze ok no problem ale nie wiecej jak 10tys ziela bo nie chce miec IRS na głowie.Odpuszczam temat.Nie drążmy tego.

Mozesz wykupic na ta kwote czeki podrozne w Polsce np. American Express, albo na miejscu czeki kasjerskie np. Western Union placac za nie karta z Polski. Musialbys sie w odbydwu przypadkach dowiedziec szczegolow np. w swoim banku. Przelew takiej kwoty z banku w Polsce na konto w US tez jest mozliwy ale moze kosztowac krocie, z kosztami musisz sie zreszta liczyc w kazdym przypadku innym niz przewoz gotowki. Nie wiem gdzie i u kogo chcesz kupic ten samochod ale moglbys sie dowiedziec czy nie mozesz zaplacic karta.

To nie takie proste.Załóżmy sytuację:jadę po auta do gościa do domu.Nie wiem jak w USA ale w PL normalni ludzie raczej nie mają terminali do kart płatniczych w domach.Druga sprawa..widzą obcokrajowca (czyli mnie) no i nagle wylatuję mu z czekami (optymistycznym wariantem zakładam że w ogóle się zgodzi na taką opcję) to nie sądzicie że pomyśli sobie że jakiś oszust?

Mimo wszystko muszę szukać sposobu na gotówkę...

Dzięki za rady chłopaki...gdyby coś jeszcze wam przyszło do głowy piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalozyc konto w PayPal. Dodac karte kredytowa oraz konto bankowe do PayPala.

2. Doladowac konto tymi 20tys euro (moze trwac kilka dni i beda napewno pytac o xera dowodu, rachunkow, itp przy takiej kwocie).

3. Leciec do USA

4. Na miejscu zakladasz konto czekowe z dostepem przez Internet, karta debetowa oraz czekami

5. Doczepiasz konto do PayPala (weryfikacja trwa kilka dnia, ale i tak czekasz dalej na karte i czeki...)

6. Robisz wyplate 20 tys na konto czekowe i pare dni to trwa

7. W czasie czekania na kase szukasz samochodu

8. Kupujesz samochod placac czekiem

Szybko, latwo i przyjemnie, a pozatym bezpiecznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste.Załóżmy sytuację:jadę po auta do gościa do domu.Nie wiem jak w USA ale w PL normalni ludzie raczej nie mają terminali do kart płatniczych w domach.Druga sprawa..widzą obcokrajowca (czyli mnie) no i nagle wylatuję mu z czekami (optymistycznym wariantem zakładam że w ogóle się zgodzi na taką opcję) to nie sądzicie że pomyśli sobie że jakiś oszust?

Dlatego napisalem: "nie wiem gdzie i u kogo kupujesz auto", zakladalem, ze bierzesz rowniez pod uwage zakup u dealera. Poza tym napisalem rowniez zebys sie dowiedziac szczegolow czekow kasjerskich i podroznych w swoim banku bo najwyrazniej nie masz pojecia jak to dziala- nie musisz placic gosciowi czekem jezeli sie nie zgodzi, mozesz sam zrealizowac czek a potem zaplacic gotowka, mozesz zaplacic czekiem, a potem pojsc razem z czlowiekiem do banku zeby ten czek sobie zrealizowal. Ponadto, o ile na czeki osobiste ludzie w prywatnych transakcjach patrza raczej nieufnie, to czeki podrozne lub kasjerskie wezma chetniej. W Ameryce to raczej normalne, ze nikt nie tacha ze soba 20K$ w gotowce. Pisales ze najbardziej obawiasz sie przewozenia gotowki przez granice a potem noszenia jej ze soba w kieszeniach przez najstepne kilka dni, wiec podajemy Ci rozwiazania jak tego uniknac, a nie jak sfinalizowac transakcje ze sprzedawca.

1. Zalozyc konto w PayPal. Dodac karte kredytowa oraz konto bankowe do PayPala.

2. Doladowac konto tymi 20tys euro (moze trwac kilka dni i beda napewno pytac o xera dowodu, rachunkow, itp przy takiej kwocie).

3. Leciec do USA

4. Na miejscu zakladasz konto czekowe z dostepem przez Internet, karta debetowa oraz czekami

5. Doczepiasz konto do PayPala (weryfikacja trwa kilka dnia, ale i tak czekasz dalej na karte i czeki...)

6. Robisz wyplate 20 tys na konto czekowe i pare dni to trwa

7. W czasie czekania na kase szukasz samochodu

8. Kupujesz samochod placac czekiem

Szybko, latwo i przyjemnie, a pozatym bezpiecznie

1-3. Spoko, tylko na samym przeliczeniu E na $ mozesz sporo stracic.

4. Napisal, ze nigdy nie byl w US a w zwiazku z tym nie ma SSN, ani zadnego ID, coraz trudniej jest otworzyc konto osobie na wizie turystycznej bez SSN, szczegolnie jezeli ktos nie byl w US i nie wie w jakich bankach moze sprobowac. Poza tym, o ile dostep do konta przez net bedzie mial od razu, to na poczatku dostanie tylko karty debetowe tymczasowe i czeki bez nadrukowanego nazwiska. Na reszte bedzie musial czekac ok. 2 tydni.

5. Tu jest najwiekszy problem: jezeli nic sie nie zmienilo, to nie mozesz doczepic do tego samego konta PayPal konta bankowego w Polsce i US, probowalem jakis czas temu. Sam mam PayPal w Polsce i drugi amerykanski, bardzo zadko w sytuacjach awaryjnych robie sam sobie przelewy, ale ze wzgledu na slaby przelicznik i wysoka prowizje jest to nieoplacalne.

6. Banki niechetnie patrza na wplaty powyzej 10K$ na raz, szczegolnie od goscia zza granicy ktory otworzyl konto 5 minut temu.

8. Nikt nie przyjmie czeku osobistego z niskim numerem, bez nadrukowanego nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wariantu z PayPalem - to bardzo ryzykowna sprawa i zdecydowanie go odradzam.

PayPal w dowolnym momencie i pod byle pretekstem (wystarczy 'potencjalne ryzyko') moze zablokowac konto i zajac srodki (a ich odzyskanie bywa w wielu przypadkach wrecz niemozliwe).

W Internecie latwo znalezc informacje przekazane przez osoby, ktore stracily w PayPalu duze pieniadze, roi sie tez od stron w stylu http://www.paypalsucks.com/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalozyc konto w PayPal. Dodac karte kredytowa oraz konto bankowe do PayPala.

2. Doladowac konto tymi 20tys euro (moze trwac kilka dni i beda napewno pytac o xera dowodu, rachunkow, itp przy takiej kwocie).

3. Leciec do USA

4. Na miejscu zakladasz konto czekowe z dostepem przez Internet, karta debetowa oraz czekami

5. Doczepiasz konto do PayPala (weryfikacja trwa kilka dnia, ale i tak czekasz dalej na karte i czeki...)

6. Robisz wyplate 20 tys na konto czekowe i pare dni to trwa

7. W czasie czekania na kase szukasz samochodu

8. Kupujesz samochod placac czekiem

Szybko, latwo i przyjemnie, a pozatym bezpiecznie :(

A właśnie, nie można powiązać konta PayPal amerykańskiego z kontem bankowym polskim, gdyż jak chcesz dodać konto to od razu wywala kraj USA i nie można tego zmienić, prawdopodobnie w odwrotną stronę jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem: "nie wiem gdzie i u kogo kupujesz auto", zakladalem, ze bierzesz rowniez pod uwage zakup u dealera. Poza tym napisalem rowniez zebys sie dowiedziac szczegolow czekow kasjerskich i podroznych w swoim banku bo najwyrazniej nie masz pojecia jak to dziala- nie musisz placic gosciowi czekem jezeli sie nie zgodzi, mozesz sam zrealizowac czek a potem zaplacic gotowka, mozesz zaplacic czekiem, a potem pojsc razem z czlowiekiem do banku zeby ten czek sobie zrealizowal. Ponadto, o ile na czeki osobiste ludzie w prywatnych transakcjach patrza raczej nieufnie, to czeki podrozne lub kasjerskie wezma chetniej. W Ameryce to raczej normalne, ze nikt nie tacha ze soba 20K$ w gotowce. Pisales ze najbardziej obawiasz sie przewozenia gotowki przez granice a potem noszenia jej ze soba w kieszeniach przez najstepne kilka dni, wiec podajemy Ci rozwiazania jak tego uniknac, a nie jak sfinalizowac transakcje ze sprzedawca.

1-3. Spoko, tylko na samym przeliczeniu E na $ mozesz sporo stracic.

4. Napisal, ze nigdy nie byl w US a w zwiazku z tym nie ma SSN, ani zadnego ID, coraz trudniej jest otworzyc konto osobie na wizie turystycznej bez SSN, szczegolnie jezeli ktos nie byl w US i nie wie w jakich bankach moze sprobowac. Poza tym, o ile dostep do konta przez net bedzie mial od razu, to na poczatku dostanie tylko karty debetowe tymczasowe i czeki bez nadrukowanego nazwiska. Na reszte bedzie musial czekac ok. 2 tydni.

5. Tu jest najwiekszy problem: jezeli nic sie nie zmienilo, to nie mozesz doczepic do tego samego konta PayPal konta bankowego w Polsce i US, probowalem jakis czas temu. Sam mam PayPal w Polsce i drugi amerykanski, bardzo zadko w sytuacjach awaryjnych robie sam sobie przelewy, ale ze wzgledu na slaby przelicznik i wysoka prowizje jest to nieoplacalne.

6. Banki niechetnie patrza na wplaty powyzej 10K$ na raz, szczegolnie od goscia zza granicy ktory otworzyl konto 5 minut temu.

8. Nikt nie przyjmie czeku osobistego z niskim numerem, bez nadrukowanego nazwiska.

A kto wspomina o przeliczaniu z euro na dolary ?? Od razu wplacac dolarami!

Konto w USA moze otworzyc kazdy turysta na paszport bez SSN. Kazdy bank na zyczenie drukuje kilka czekow z imieniem i nazwiskiem w kilka chwil i startowe nie zawsze daja wogole teraz. Karta przyjdzie szybciej niz 2 tyg, a w niektorych bankach daja mastercarda od razu.

Przynajmniej od 2005r mam konto w paypal.pl i tam mozna miec polskie i amerykanskie konto na raz, bo w paypal.com amerykanskim moge miec tylko amerykanskie. Bank bedzie mial wplate te 20 kawalkow od PayPala ,a nie od banku polskiego. Kazdy przyjmie kazdy czek, przeciez nie wypusci samochodu bez uprzedniego skasowania czeku. Jak nie przejdzie czek, to nie ma samochodu.

A właśnie, nie można powiązać konta PayPal amerykańskiego z kontem bankowym polskim, gdyż jak chcesz dodać konto to od razu wywala kraj USA i nie można tego zmienić, prawdopodobnie w odwrotną stronę jest tak samo.

W PayPal.pl i (prawie) kazdym zagranicznym sa opcje dodania konta lokalnego i amerykanskiego. Amerykanskie w kazdej lokalnej wersji mozna dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...