Skocz do zawartości

Wiza A Zmiana Nazwiska


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH!!!!

Dostalam wize turystyczna na 10 lat 3 lata temu. Bylam w Stanach Zjednoczonych. Wrocilam w terminie, zostawilam odciski itd. Wszystko jest ok. Nastepnie wymienilam paszport bo tracil waznosc. Wiza nie zostala uszkodzona. Wyszlam rok temu za maz oraz zmienilam nazwisko. Chce znowu wyjechac do Stanow w celach turystycznych.

Czy moge tam pojechac na paszporcie z panienskim nazwiskiem?? Czy musze wymienic paszport??

Czy moja wiza w poprzednim paszporcie (panienskie nazwisko) jest wazna?? Czy musze starac sie ponownie o wize??

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli mam obecnie ważną wizę, ale niedawno wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko, czy muszę ubiegać się o wizę wydaną na nowe nazwisko?

Nie, amerykańskie przepisy nie wymagają, aby uzyskała Pani wizę wydaną na nowe nazwisko. Może Pani podróżować do Stanów Zjednoczonych z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie oraz kopią aktu małżeństwa na dowód zmiany nazwiska. Jeśli jednak chciałaby Pani uzyskać nową wizę wydaną na nowe nazwisko, może się Pani ubiegać o nią na ogólnych zasadach.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q13_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja też mam podobne pytanie - mam ważną wizę w starym paszporcie na stare nazwisko i nowy paszport, na nowe nazwisko czy mogę podróżować z takimi paszportami na dwa różne nazwiska? PESEL jest ten sam więc rozpoznać można, że to ta sama osoba. Czy potrzebny jest akt ślubu, lub dowód osobisty?

Czy ktoś tak podróżował?

Wysyłałam miesiąc temu zapytanie do ambasady USA, ale nie dostałam odpowiedzi, mimo tego że obiecują odpowiadać w ciągu 8-10 dni roboczych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie gazetapraca.pl jest napisane:

"Mam ważną wizę w starym paszporcie i nowy paszport - bez wizy. Czy nadal mogę jechać do USA ?na dwa paszporty??

Posiadacze ważnych wiz amerykańskich w starych paszportach mogą podróżować do USA z dwoma paszportami pod warunkiem, że wiza nie jest zniszczona i nie zmieniły się ich dane osobowe (np. nazwisko)."

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67739,2396081.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze ważnych wiz amerykańskich w starych paszportach mogą podróżować do USA z dwoma paszportami pod warunkiem, że wiza nie jest zniszczona i nie zmieniły się ich dane osobowe (np. nazwisko)."

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67739,2396081.html

na szczescie nieprawda, w takich sytuacjach najlepiej szukac u zrodel a te sa dostepne rowniez w jezyku polskim:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q13_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dla Was jest to oczywiste, że dotyczy to również przypadku gdy są dwa paszporty z dwoma różnymi nazwiskami?

Bo po ślubie podróżowałam już "z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie" ale wtedy miałam tylko jeden paszport i po prostu nikt się nie pytał jak się na prawdę nazywam.

Może jestem za bardzo dociekliwa, ale wolałabym uniknąć nieprzyjemności jak już wyląduję w Stanach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgubilem sie i nie wiem czy piszemy o tym samym

z podanej przeze mnie wczesniej strony:

Jeśli mam obecnie ważną wizę, ale niedawno wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko, czy muszę ubiegać się o wizę wydaną na nowe nazwisko?

Nie, amerykańskie przepisy nie wymagają, aby uzyskała Pani wizę wydaną na nowe nazwisko. Może Pani podróżować do Stanów Zjednoczonych z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie oraz kopią aktu małżeństwa na dowód zmiany nazwiska. Jeśli jednak chciałaby Pani uzyskać nową wizę wydaną na nowe nazwisko, może się Pani ubiegać o nią na ogólnych zasadach.

bo z tego wynika ze nie masz sie o co martwic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta osoba wyszła za mąż i zmieniła nazwisko, ale nie jest powiedziane czy zmieniła też paszport.

Mogła też podróżować "z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie" mając w dłoni jeden ważny paszport, którego po prostu nie wymieniła po ślubie - taką opcję już sama przetestowałam.

A ja pytam o sytuację gdy mam dwa paszporty - jeden, już anulowany ale z ważną wizą na stare nazwisko i aktualnie ważny paszport na nowe nazwisko - czy na lotnisku domyślą się, że oba paszporty należą do jej samej osoby jak jest ten sam numer PESEL, czy zrozumieją akt ślubu po polsku? Niby jest zdjęcie ale po 8 latach można się trochę zmienić...

Starałam się to precyzyjnie wyjaśnić, ale nie wiek czy w rezultacie nie skąplikowałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...