Skocz do zawartości

Wiza A Zmiana Nazwiska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam pytanko , jestem po rozwodzie i obecnie noszę nazwisko męża , we wszystkich dokumentach włacznie z ważnym paszportem i wizą do Usa mam to właśnie nazwisko. Obecnie chcę wrócic do swojego panieńskiego nazwiska i zmienic wszystkie dokumenty. Moje pytanie brzmi :

1. Jeśli w pozostałych dokumentach zmienie nazwisko to czy muszę ubiegać sie o wizę wydaną na nowe nazwisko?

2.Czy mogę podróżować ze starym paszportem ( w sesie nazwiska męża) i kopią aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie i zmiana nazwiska lub z samym dokumentem o zmianie nazwiska?

3. Czy poprostu moge podróżować z dwoma paszportami ?

Dziękuje za odpowiedz

ainez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesli mozna podrozowac po slubie z aktem slubu i 2 paszportami to w 2 strone nie powinno byc z tym problemu

najlepiej bedzie jak ten akt rozwodu bedzie przetlumaczony na j.angielski tzn ta wzmianka o tym na akcie ...

No i wrazie pytan na granicy powiesz jak jest i tyle.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q13_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Moja żona pisała w sprawie, o której piszemy, zaznaczając, że wizę na nazwisko panieńskie ma w paszporcie nieważnym i dostała odpowiedź, że może podróżować na takiej wizie (jest to pewnie ta sama co przytaczana po polsku wyżej):

Pytanie: Hello. In 2005 I got a visa B1/B2 (10 years valid). In 2007 I got married, and changed my surmane (on my husband's). Now I have a valid visa with previous surname in not valid passport. Do I have to apply for a new visa or I may travel with the old visa?

Thank you. XY

Odpowiedź: Dear XY,

U.S. regulations do not require that you obtain a new visa in your new name. You may travel to the U.S. with the visa and passport in your maiden name together with a copy of your marriage certificate as proof of your name change. However, if you would like to obtain a new visa in your new name you are welcome to do so. You will need to apply through our normal application procedure.

Sincerely,

Public Liaison Unit

Consular Section

U.S. Embassy, Warsaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki sam problem jak paulinak, która założyła wątek ale wśród postów znalazłam odpowiedzi na zupełnie inne sytuacje.....

mam ważną wizę w nieważnym paszporcie i ważny paszport ale z nazwiskiem panieńskim. nie chciałabym wyrabiać nowego paszportu bo aktualny wyrobiłam w 2007 wiec jest jeszcze parę dobrych lat "ważny" a za mąż wyszłam w 2009 i zmieniłam nazwisko ... zastanawiam się czy mogłabym lecieć z mężem na tych dwóch paszportach i wziąć ze sobą np tłumaczenie aktu małżeństwa. napisałam w tej sprawie do ambasady bo na taka sytuacje nie widziałam na żadnym forum informacji ani odpowiedzi. Jeśli będę miała tyle szczęścia i dostane odpowiedz z ambasady to na pewno ją tu zamieszczę no ale do tego czasu może jest ktoś kto coś wie na ten temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wiele osob podrozowalo ale moze nie podrozowac

poniewaz zmienilo sie prawo w sprawie paszportow i jesli Twoj zostal zarejestrowany w USC-do tego zmienilas dane jak nazwisko to mozesz tego paszportu nie miec waznego, juz tutaj nalezy porozumiec sie nie z Ambasada USA a urzedem paszportowym -MSWiA i wyjasnic ta sprawe

bedziesz miec nowy paszport to wtedy lecisz na 2 paszportach i tutaj nie bedzie z tym problemu juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiadomość jaką otrzymałam na ten temat ;

Szanowna Pani,

Uprzejmie informujemy, że można jeździć z dwoma paszportami - nieważnym z ważną wizą i nowym bez wizy. Jeśli nastąpiła zmiana danych i w związku z tym zmiana paszportu, to jest to trochę bardziej skomplikowane. Warto mieć ze sobą dokument wyjaśniający powód zmiany nazwiska (przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. angielski akt zawarcia związku małżeńskiego) - i wyjazd w takiej sytuacji jest zawsze na własną odpowiedzialność.

Można też ubiegać się o nową wizę do nowego paszportu - zgodnie z obecnie obowiązującą procedurą. Informacje dostępne są na naszej stronie internetowej - http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne.html

Dział Wizowy

Konsulat Generalny USAKraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podróżowałam do USA z paszportem, wizą i biletem na stare nazwisko i nie było z tym problemów, ponieważ nie mają w bazie informacji o zawartych ślubach. Dwukrotnie byłam też w USA już z nowym paszportem i wizą w paszporcie na stare nazwisko i nikt nie pytał dlaczego. Z resztą w paszporcie zdaje się jest też wpisane nazwisko panieńskie, tak jak i w dowodzie.

W pytaniach i odpowiedziach na stronie Ambasady napisane:

Jeżeli zmieniły się dane personalne (na przykład nazwisko po wyjściu za mąż) można starać się o uzyskanie nowej wizy w nowym paszporcie lub podróżować z dwoma paszportami i udzielić dodatkowych wyjaśnień urzędnikowi imigracyjnemu na granicy USA.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat :). W czerwcu ubiegłego roku żonie zmieniło się nazwisko. Wymieniła paszport i teraz ma stary paszport z nazwiskiem panieńskim i w nim wizę na nazwisko panieńskie i nowy paszport na nowe nazwisko. W urzędzie stanu cywilnego poprosiliśmy odpis aktu małżeństwa wielojęzyczny i taki dostaliśmy. Tu moje pytanie czy to wystarczy na granicy w usa tzn 2 paszporty i wielojęzyczny odpis aktu małżeństwa żeby nie było żadnych problemów? Czy może taki akt powinien być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego? Pani w USC powiedziała że niby usa nie honorują wydanego przez nich wielojęzycznego odpisu. Może ktoś niedawno podróżował w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...