Skocz do zawartości

Wiza A Zmiana Nazwiska


Rekomendowane odpowiedzi

ok, tutaj jest o braku koniecznosci ubiegania sie o wize jesli ma sie dwa paszporty,

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q7_2006.html

Posiadam vise turystyczną ważną jeszcze cztery lata. Czy jeśli skończyła mi się ważność paszportu w którym mam ważną vise, to czy mogę poruszać się z dwoma paszportami?

Nie, nie potrzebuje Pani nowej wizy. Może Pani podróżować do Stanów Zjednoczonych z dwoma paszportami - nieważnym z ważną wizą i nowym. Prosimy jednak sprawdzić, czy Pani wiza nie została przypadkowo unieważniona, kiedy polskie władze anulowały Pani paszport. W przypadku gdy strona, na której jest wiza w paszporcie została przedziurkowana, Pani wiza jest nieważna i powinna Pani ubiegać się o nową wizę.

nie wyglada na to , zeby te dwie sprawy sie wykluczaly

jesli jednak masz watpliwosci, mozna zadzwonic do ambasady lub konsulatu i dopytac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za zaangażowanie :) ale znam doskonale obie te odpowiedzi i mimo tego mam wątpliwości, ponieważ ta druga odpowiedź nie dotyczy przypadku gdy w tych dwóch paszportach są dwa różne nazwiska, a na stronie gazetapraca.pl było napisane, że można podróżować z dwoma paszportami pod warunkiem, że nie zmieniło się nazwisko.

Do konsulatu pisałam ponad miesiąc temu i nie dostałam odpowiedzi, mimo tego że dostałam potwierdzenie przyjęcia zapytania i gwarancje odpowiedzi w ciągu 8-10 dni roboczych. Ponowiłam pytanie i znowu czekam na odpowiedź, w razie czego będę dzwonić, ale 5 zł za min. mnie trochę wkurza ;) więc jeszcze mam nadzieję, że może ktoś już przez to przeszedł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dla wszystkich, których ten temat interesuje - potwierdzam, że można podróżować z dwoma paszortami na dwa różne nazwiska (stary z wizą, nowy z nowym nazwiskiem bez wizy).

Odpowiedź znalazłam na angielskiej wersji strony ambasady, w pytaniach i odpowiedziach, jest to tam precyzyjnie wytłumaczone.

Dodatkowo sprawdziłam w praktyce - nie ma żadnego problemu, o nic nie pytają, ogladają tylko wizę i wbijają pieczatkę wjazdową w nowym paszporcie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...