Jump to content

Dziecko Urodzone W Usa Ale Mieszkające W Polsce


lefek3

Recommended Posts

Szanowni Państwo mam pytanie: Mój syn (4 lata) urodził sie w USA (jest więc automatycznie obywatelem amerykańskim). Zaznaczam, że rodzice nie posiadają obywatelstwa amerykańskiego i na terenie USA przebywali nielegalnie. Powróciliśmy do Polski i tu zamierzamy pozostać. Czy w związku z tym może nastąpić automatyczna utrata amerykańskiego obywatelstwa mojego syna (nie mieszka na stałe w Stanach), i czy konieczne jest wyrobienie mu po ukończeniu 5 roku życia kolejnego paszportu amerykańskiego (aby była ciągłość), czy można tym z tym się wstrzymać na kilka - kilkanaśćie lat? Nie będzie to miało wpływu na jego status obywatela?

Link to comment
Share on other sites

Mój syn (4 lata) urodził sie w USA (jest więc automatycznie obywatelem amerykańskim). Zaznaczam, że rodzice nie posiadają obywatelstwa amerykańskiego i na terenie USA przebywali nielegalnie. Powróciliśmy do Polski i tu zamierzamy pozostać. Czy w związku z tym może nastąpić automatyczna utrata amerykańskiego obywatelstwa mojego syna (nie mieszka na stałe w Stanach)

Poki co - nie.

i czy konieczne jest wyrobienie mu po ukończeniu 5 roku życia kolejnego paszportu amerykańskiego (aby była ciągłość), czy można tym z tym się wstrzymać na kilka - kilkanaśćie lat? Nie będzie to miało wpływu na jego status obywatela?

Nie trzeba wyrabiac paszportu, ale nie bardzo rozumiem czemu chcecie sie wstrzymywac - kosztuje to niewiele a zawsze warto miec paszport w domu.

Link to comment
Share on other sites

Nie póki co, ale już będzie obywatelem amerykańskim do końca swojego życie. Nawet jak prawo zmienią, że dzieci nielegalnych nie będa mieć obywatelstwa, to nie będzie te prawo działać wstecz.

Nie musi wyrabiać paszportu po wygaśnięciu. Może zrobić to kiedy chce. Zalecają wyrobienie, bo nigdy nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...