Skocz do zawartości

Co Mam Robic?


Janek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim.Jestem polakiem zyjacym od roku 1991 w Czechach a chcialbym z rodzina tj malzonka i 16-letnim wnukiem emigrowac najlepiej do Kanady ale i do Ameryki tez tylko nie wiem co mam robic a jak zaczac.Nie mam jeszcze biometrycznego paszportu ale poprosilem juz o to Polski konsulat w Pradze.Nie wiem jak dlugo to potrwa.Najwiekszy problem jest ale ten,ze na bilety lotnicze nie mamy dosc pieniedzy a tutaj sa bardzo drogie.Nie wiem jak u Was?Bez pomocy poprostu jestem odsadzony na pomaly moj koniec.Czekam na jakas pomoc.Nazywam sie Jan Kwiatkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz emigrowac do Kanady to po co Ci jest potrzebny biometryczny paszport?On jest potrzebny ale od 1 stycznia 2009 ale na wjazdy na teren Kanady jako turysta .No chyba ze nie masz waznego paszportu .

Jak nie masz na bilety to jak udowodnisz na granicy ze lecisz jako turysta?a w jakim okresie czasu chcesz leciec,gdzie ??bo to ma znaczenie na cene biletu lotniczego.

Co do USA to poczytaj dobrze dzial emigracja i sie wszystkiego dowiesz,kto i na jakich zasadach moze tam emigrowac.

tutaj masz napisane o emigracji do Kanady:

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet jak nie masz kasy to jak chcesz emigrowac - no niestety na to potrzeba troche cashu jeszcze tym bardziej na 3 osoby

tak jak rybka powiedzial podaj numer konta to Ci forumowicze przesla - hahahhahahhaah -

albo jeszcze lepiej - mamy swieta Bozego Narodzenia - moze po prostu napisz list do Swietego Mikolaja i popros o bilety lotniecze

hahahhahahhaha

no niestety za darmo to dzis nic nie ma - jedynie mozna za darmo po mordzie dostac w Polsce - hahahha

powodzenia w emigracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzien dobry wszystkim polakom w Stanach lub w Kanadzie.Chce sie zapytac.Wysiade z samolotu np w Kanadzie tak kogo sie mam zapytac gdybym chcial zostac tam na stale,znalesc prace i poprostu tam žyc?Jesli na lotnisku sa urzedy ktore zalatwiaja formalnosci emigracyjne?Nie umie angielski moc dobrze dlatego sie pytam bo nie chcialbym dostac sie do problemow.Chcialbym legalnie z žona i wnukiem emigrowac najlepiej do Kanady ale nie wiem jak dalej postepowac po wystapieniu ze samolotu tam na miejscu.Dziekuje za szczegolowe odpowiedzi od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll sie znalazł na forum a Wy go karmicie (odpisujecie na jego posty). Z daleka śmierdzi to prowokacją

Więc ja też sobie pozwole na odpowiedź na jego post

Dzien dobry wszystkim polakom w Stanach lub w Kanadzie.

1. Dzień dobry / Dobrý den / Good morning

Chce sie zapytac.Wysiade z samolotu np w Kanadzie tak kogo sie mam zapytac gdybym chcial zostac tam na stale

2. Najlepiej przy kontroli paszportowej na lotnisku, powiedz urzędnikowi Immigration że masz zamiar tam zostać na stałe. A on napewno znajdzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie

Jesli na lotnisku sa urzedy ktore zalatwiaja formalnosci emigracyjne?

3. Na lotnisku nie ma żadnych urzędów.

Nie umie angielski moc dobrze dlatego sie pytam bo nie chcialbym dostac sie do problemow.

4. Nie umiesz angielskiego, a chcesz tam mieszkać ?

Jednym z warunków otrzymania wizy imigracyjnej do Kanady jest znajomość angielskiego

Chcialbym legalnie z žona i wnukiem emigrowac najlepiej do Kanady ale nie wiem jak dalej postepowac po wystapieniu ze samolotu tam na miejscu.

Czytaj pkt.2

Dziekuje za szczegolowe odpowiedzi od Was.

Bardzo proszę

i powodzenia w emigracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim polakom w Stanach lub w Kanadzie.Chce sie zapytac.Wysiade z samolotu np w Kanadzie tak kogo sie mam zapytac gdybym chcial zostac tam na stale,znalesc prace i poprostu tam žyc?Jesli na lotnisku sa urzedy ktore zalatwiaja formalnosci emigracyjne?Nie umie angielski moc dobrze dlatego sie pytam bo nie chcialbym dostac sie do problemow.Chcialbym legalnie z žona i wnukiem emigrowac najlepiej do Kanady ale nie wiem jak dalej postepowac po wystapieniu ze samolotu tam na miejscu.Dziekuje za szczegolowe odpowiedzi od Was.

Odpowiem Ci,

NIE rob nic..

Widze ,ze nie masz nic lepszego do roboty i wypisujesz bzdury na forach..

Nie karmic TROLLA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dzien dobry wszystkim.Czytalem informacje o wizach do Kanady a jestem dezorientowany.Czy z paszportem wydanym w sierpniu 2003 nie moge bez wizy odleciec do Kanady?Nie jest to paszport biometryczny.Goni mnie czas.Czy wydanie wizy trwa dlugo?Nie mam zdanie o tym dlatego pytam sie tych co to przežyli.Jestem polakiem žyjacym w Czechach a chcemy z žona i wnukiem odleciec do Kanady.Prosze o dobre rady.Dziekuje wszystkim co napisza mi jak to jest naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...