Skocz do zawartości

Karta Kredytowa Z Usa


SantaCruz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Karty kredytowe z założenia są od tego żeby nimi płacić na całym świecie, wszędzie tam gdzie są akceptowane, czy dana placówka akceptuje KK można rozpoznać najczęściej już przed wejściem po naklejkach na drzwiach.

2. Korzystasz na warunkach ogólnych, na takich na jakich masz kartę.

3. Nie ma takich kart. Są Visa, MasterCard, American Express etc. Chyba ze mówisz o kartach debetowych, ale one również należą do któregoś z systemów, wiec również możesz nimi płacić na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore karty licza male oplaty za przeliczanie walut,najlepiej zadzwon na 1-800 do karty i zapytaj o currency convert fee

ps:czesto uzywam am ex w kanadzie i nie pobieraja za przeliczanie waluty ale sprawdz na wszelki wypadek

wiem ze kilka lat temu robilem zakupy i placilem visa w kanadzie i placilem pare groszy za przeliczanie waluty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank of america liczyl za tzw. przewalutowanie (czyli zakupy w walucie innej niz dolar amerykanski) na poziomie 3% wartosci tranzakcji,

ja w Polsce uzywam WaMu bo nadal (przynajmniej na tej karcie co mam) maja to przewalutowanie na poziomie 1% wiec nie jest najgorzej ;-)

najlepiej jak sprawdzisz tabele oplat i prowizji, powinienes miec do niej dostep po zalogowaniu sie na konto danej karty a byc moze i bezposrednio na stronie wydawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy placeniu w obcej walucie prawie ZAWSZE pobierana jest jakas oplata. Ma to zwiazek z przewalutowaniem i z roznymi kursami - w trakcie dokonywania tranzakcji, a pozniej w czasie jej ksiegowania. Oczywiscie oplaty mozna sprawdzic na stronie internetowej swojego banku. z ciekawostek podam, ze w Polsce posiadacz kart BoA moze podjac bezprowizyjnie pieniadze z bankomatow... Deutsche Banku, gdyz z nim, m. in. maja podpisana umowe na bezprowizyjne transakcje bankomatowe.

Jesli chodzi o placenie obca karta w sklepach, nie spotkalem jeszcze transakcji bez prowizji. Ale to pewnie zalezy od "mocy" karty i od zasad w umowie o jej korzystaniu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...