Skocz do zawartości

Us-visit Zaczyna Obejmowac Takze Rezydentow


karina

Rekomendowane odpowiedzi

Od 18 stycznia 2009 program US-VISIT (odciski palcow przy przekraczaniu granicy) zaczyna obejmowac takze rezydentow Stanow Zjednoczonych. Ma to na celu - oprocz oczywiscie security oraz documents fraud - wychwycenie osob, ktore maja status rezydenta a sa w jakikolwiek sposob notowane (za przestepstwa za ktore mozna zabrac status).

Wlasnie testowalam :D

nie zajmuje to duzo wiecej czasu niz zwykle, no i nadal sie jest w tej lepszej/krotszej kolejce

wiec odprawa na Newark zajela moze 10 minut

4 paluszki prawej, prawy kciuk, cztery paluszki lewej, lewy kciuk, zdjecie i papa

za to pytanie

czy arlines zawsze skanowaly Green Card?

tak mi sie wydaje ze kiedys tylko wystarczylo pokazac

a teraz w obie strony mi ja przepuscili przez maszynke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nie, linie lotnicze nie skanowaly green card. Ja latalem bardzo duzo i nigdy mi sie nie zdazylo, ze linie lotnicze robily cos z green card. Jedyna osoba ktora sprawdzala moja green card byl oficer imigracyjny na lotnisku w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czepiacie sie USA a wystarczy spojrzeć na wymagania jakie stawiane będą cudzoziemcom starającym sie o wjazd do Polski!

Odciski palców pobierane podczas aplikacji o wizę, na granicy, oraz UWAGA podczas kontroli wewnątrz kraju!

Czepiacie się że USA to państwo policyjne? poczytajcie o najnowszych dyrektywach UE odnośnie API i PNR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Nie, linie lotnicze nie skanowaly green card. Ja latalem bardzo duzo i nigdy mi sie nie zdazylo, ze linie lotnicze robily cos z green card. Jedyna osoba ktora sprawdzala moja green card byl oficer imigracyjny na lotnisku w NY.

A czy sa jakies podejrzenia co do tego kiedy zaczely skanowac? :( tzn mniej wiecej w ktorym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Wiele z osob tu stwierdza ze sie tu czepiaja... ze to zniewolenie...itp

1. Nikt nie trzyma cie tu na sile; lec do Polski i zobacz obiektywnie jak sie u nas zyje- jak pani urzedniczka przywala twoimi papierami i wymysla sobie z powietrza jakies przepisy.

2.Nikt sie nie czepia tylko wykonuje swoja prace - czy Policjant, czy urzednik emigracyjny.

3. A dziwicie sie ze wprowadzaja (czy staraja sie raczej uszczelnic granice) nowe procedury aby wylapac- osoby co cos naskrobaly, czy sa nielegalnie?

Ja na miejscu Urzednika na lotnisku Polaka za twarz bym nie wpuscil ; oczywiscie to zart!!! zobaczcie ilu naszych rodakow, Meksykow, Rosjan , Markokanczykow, Hindosow siedzi tu nie legalnie, nie placa podatkow i staraja sie wyssac resztki kwi z tej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...