Skocz do zawartości

Emigracja Z Usa Do Kanady!


Zuzka!

Rekomendowane odpowiedzi

HI!

Zbieram wszelkie info dotyczące emigracji z USA do Kanady! Wszystkich tych, którzy się starali bądź są w trakcie proszę o informacje;)

Z góry dziękuję, pozdrawiam Zuzka!

Interesuje mnie przede wszystkim, czy wszystko można załatwić będąc w USA po tzw. "terminie"

Czy ktoś słyszał o usługach p. Marii Krajewskiej z Toronto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

juz Ci wyjasnie do czego zmierzam, moj znajomy byl na WAT wiec wiza 4 miesieczna potem zmienil na status turystyczny a teraz siedzi w kanadzie na skilled worker, nie wspominal ze przedluzal pobyt dwukrotnie a tutaj liczac wychodzi 4+6 miesiecy co nie daje roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mu sie poszczescilo:) w moim przypadku, legalne 6 miesiecy dawno przeminelo z wiatrem, wiec na pewno nie przejdzie:(

piszac o emigracji, mam na mysli skilled worker, wiec jesli ktos posiada info na ten temat, to bardzo prosze o kontakt.

Zastanawia mnie, czy wiekszosc z Was stara sie na wlasna reke czy tez korzystaliscie z pomocy konsultanta?Slyszy sie rozne opinie, ze mozna samemu wszystkiemu podolac, ale ze nietrudno tez o przeoczenia, wpadki co zmiejsza szanse na otrzymanie papierów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzka: jak sie czujesz na silach to wypelniaj sama aplikacje, jesli nie to skorzystaj z pomocy prawnika. Trudno komus doradzac mowiac: nie potrzebujesz prawnika. Ja swoje dokumenty wypelnialem sam, znajomi tez wypelniali sami.

Jesli masz kogos znajomego kto mieszka w Kanadzie a nie jest jeszcze obywatelem tylko rezydentem, przysluguje mu bezplatna opieka prawna. Sa od tego odpowiednie urzedy, rowniez pracuja tam Polacy. Ja skorzystalem z tego tylko tyle, ze umozliwilem jednemu prawnikowi reprezentowanie mnie na wypadek gdyby byla taka potrzeba (jest od tego odpowiedni formularz doslownie jedna strona). Nigdy z takiej pomocy nie skorzystalem.

Po pierwsze sprawdz czy sie kwalifikujesz. Sprobuj przeczytac instrukcje (a jest tego nie malo) zaczanij wypelniac formularze, jak bedziesz miec jakis problem lub czegos nie zrozumiesz to wtedy mozna szukac pomocy prawnej. Nawet jesli czegos im nie wysles lub zostawisz luki w formularzu to poprostu odesla Ci jedna strone i kaza uzupelnic. Mi tak wyslali, pomimo tego ze informacje ktore chcieli, abym uzupelnil mieli na innym zalaczniku ;-)

Glowa do gory :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...