Skocz do zawartości

Emigracja Z Usa Do Kanady!


Zuzka!

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czasami to jest tak ze jesli ktos przebywal w jakims anglojezycznym kraju to Ambasada nie prosi takich osob o test bo uwaza ze te osoby znaja dobrze jezyk ,czasami jednak prosza o taki test..Tak samo jest z rozmowa,nie mozna powiedziec ze dana osoba nie zostanie wezwana ..Jesli dostaniesz wiadomosc na zrobienie badan wtedy masz pewnosc ze nie bedziesz miec rozmowy...

Musze sie starać jako skilled worker, poniewaz nie mam doswiadczenia zawodowego w wyuczonym fachu.

To jak chcesz taka wize dostac?masz moze inny poszukiwany zawod na tej liscie co Ci podalem?bo jesli nie to nie oczekuj szybkiego skonczenia starania sie o skilled worker i to nie bedzie 1 rok a o wiele dluzej,..Teraz Kanada szuka ludzi z odpowiednim zawodem i jak go masz to ok a jesli nie to czekasz z innymi...Tak teraz jest i o tym pamietaj wysylajac papiery .

tutaj masz artykul o tym:

http://www.cic.gc.ca/english/department/me.../2008-11-28.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI Rademedes!

Mam pytanie do Ciebie - w jaki sposob potwierdzales swoj pobyt w USA ( pisales, ze musiałes podac adres), a jak to sie ma do okresu przebywania - musiales podac konkretne daty od kiedy do kiedy byles?A i czy 12 mies. w kraju to musi byc ciagly okres czy niekoniecznie?? Bo jesli tak, to byc moze moglabym skladac dokumenty tutaj w USA, gdyz bylam dwa razy, ale w odstepie rocznym i co prawda do pelnych 12 troszke mi brakuje, ale zdaje mi sie, ze pisales mi kiedys, ze Twoj znajomy tez nie byl pelnego roku i przeszlo;)

POzdrawiam i bardzo bardzo dziekuje za Twoja i innych aktywnosc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to jeden z formularzy zawieral takie oto punkty:

- podaj wszystkie kraje w ktorych przebywales, podaj daty wizyt i tutaj podalem daty wizyt, to jest deklaracja nie musialem tego udowadniac

- podaj wszystkie adresy pod ktorymi przebywales - i tutaj za pewnik przyjalem ze chodzi o adresy w PL, jako stale adresy zamieszkania, nigdy w USA na stale nie bylem wiec nie widzialem sensu podawania takich informacji - to byl blad

brakujace rzeczy dosylalem do nich faksem wiec nie bylo problemu, a papiery skladalem przez Warszawe

co do tych magicznych 12 miesiecy to niestety nic nie wiem, problem mnie nie dotyczyl, a znajomy rzeczywiscie nie byl roku w USA jak dostal papiery do kanady, moze wystarczyl fakt, ze w momencie skladania papierow byl legalnie, ale to tez sie nie zgadza z procesem innego znajomego, ktory staral sie o skilled worker z USA bedac tam juz nielegalnie kilka lat i nie bylo z tym problemu

jesli stwierdzisz ze kwalifikujesz sie na skilled worker, pobierz odpowiednie formularze, poczytaj instrukcje wypelniania zobaczysz wtedy jakie informacje i dokumenty musisz skompletowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Rademedes!

Dzięki za wytyczne;) Wczoraj prześledziłam swoją punktację, nie byłoby nawet tak źle może nawet lepiej, gdyby udało mi się pozyskać pracodawce, ale co ważniejsze podszkolić język. Gdy rozmawiałam z jednym z konsultantów, powiedział mi, ze wyniki IELTS'a będę musiała dostarczyć- (zresztą ktoś tu kiedyś już pisał, ze kompletując dokumenty, tez dostarczał wyniki, bo były wymagane) czeka mnie więc sporo pracy. Na moją niekorzyść jest już fakt, że przebywam tu już po terminie, więc pewnie inaczej będą na to patrzeć, a kolejnym, że jak będę musiała się w Wawce, to będzie albo wóz albo przewóz, bo w razie ewakuacji nie wpuszcza mnie do USaraju;)

POzdrawiam

Sly6

Legalności bedzie im mało, a za nielegalność będą na mnie wilkiem patrzeć, bo łamię prawo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz sie kwalifikowac na skilled worker a do tego nic zlego nie zrobilas w Kanadzie to masz takie same szanse na wize jak ktos np z Polski,wazne abys przeszla z tymi nowymi wytycznymi..

Jest duzo osob ktore dostaly sie do Kanady a byly nielegalnie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Mam pytanie kwestii formalnej, czytam tu i tam w związku ze składaniem aplikacji o wizę na stały pobyt do Kanady - większość z Was pisze, ze do aplikacji dołączają zebrane i przetłumaczone dokumenty, podczas gdy na stronie ambasady wyczytałam, ze pierwszym krokiem jest złożenie tylko aplikacji a następnie czekanie na dalsze instrukcje. Jak to w końcu jest??

I drugie pytanie- czy ktoś z Was mógłby udzielić mi informacji na temat dokumentów dotyczących edukacji, mam na myśli tłumaczenie dyplomu i....no wlaśnie - jedni piszą, ze tlumaczyli dyplom i indeks i to wystarczyło, drudzy z kolei, ze oprocz dyplomu wymagany jest tzw. transkrypt całych studiów ( program studiów, oceny)

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...