Skocz do zawartości

Emigracja Z Usa Do Kanady!


Zuzka!

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

HI Rademenes;)

Dzięki bardzo za wstępne informacje;) Nie zaczelam jeszcze wypelniac formularza, ani gromadzic dokumentow, wiec nie wiem jak mi pojdzie- czas pokaze...

Powiedz mi jeszcze coś na temat egzaminu z angielskiego IELTS. Naczytalam sie troszke o nim i jestem lekko przerazona, bo z miom angielskim musze jeszcze sporo popracowac. Zastanawiam sie wiec, czy zanim zaczne dzialac z dokumentacja nie dac sobie wiecej czasu na nauke. Boje sie, ze potem moze sie okazac, ze nie mialam wystarczajaco czasu na nauke i zawale z punktami...

POzdrawiam serdecznie

Ps. Jesli mozesz, jak dlugo trwal Twoj caly proces od momentu zlozenia dokumentow. Slyszałam, ze tempo bywa niekiedy zaskakująco szybkie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzka! teraz tempo bedzie zalezec od tego czy Twoj zawod-doswiadczenie zawodowe jest takie jak na stronie urzedu i jesli bedzie to szybko to pujdzie a jesli nie to pomysl o wizie pracowniczej bo na skilled worker dlugooo poczekasz no chyba ze bedziesz miec umowe o prace (zagwarantowana prace)

tutaj masz te zawody:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ski...ool/tool_01.asp

a jak stoisz z j.francuskim?

ps poczytaj o tych nowych zasadach bo to Ci moze pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj proces trwal prawie rok (zaczalem w 2007) od momentu zlozenia papierow do momentu otrzymania wizy w paszporcie, byly male opoznienia, bo kazano mi uzupelnic background check, (chodzilo o moje adresy zamieszkania z USA kiedy bylem tam na WAT), dodatkowo wymagano ode mnie sprawdzenia karalnosci w USA a to wiazalo sie ze zrobieniem odciskow i wyslaniem ich do USA, niestety w PL odmowiono mi na policji wykonania karty daktyloskopijnej (bo kazda wykonana karta musi byc wpisana w rejestr a wiec jakby to powiedziec w rejestrze skazanych/zatrzymanych),

na szczescie bylem w miedzy czasie w USA odciski zrobilem na policji (koszt $3) potem wysylka do FBI to kolejne chyba $18 odeslali w ciagu 3 tygodni ;-)

PS. nie robilem zadnego egzaminu jezykowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi !

Musze sie starać jako skilled worker, poniewaz nie mam doswiadczenia zawodowego w wyuczonym fachu. Jesli chodzi o francuski to odpada;(

Mam pyt. do Rademenesa - jak w takim razie zaliczyłes jezyk?

POzdrawiam Was i dzieki za info.pa

A...mam jeszcze pyt. Czy znacie kogoś, kto bedac w USA skladal papiery w Wawie, gdyz pobyt tutaj mu nie pozwalał na realizacje w USA - jak rozwiazał kwestie badan medycznych. Zastanawiam sie, jak mam to zrobic, skoro bedac tutaj nie moge byc jednoczesnie w PL i tam robic wszystkich badan...A nie wiem czy bez uprzedniego powiadomienia moglabym wykonac to tutaj i wyslac do Wawy??

Mam troche niewygodna sytuacje, bedac tutaj i chcac rozpoczynac to w PL, nie wiem czy to wszystko jest do pogodzenia.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania mozna robic gdzie sie chce. O ile lekarz znajduje sie na ich liscie.

Nigdzie nie jest napisane ze jak starasz sie przez konsulat w Wawie to, ze nie mozesz badan robic w USA. To nie ma znaczenia, jesli bedziesz miala interview to przyjazd do Wawy bedzie nieunikniony i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wacko:

Wiem, ze bedzie nieunikniony, ale wczesniej niz na interview nie chce sie stad ruszac. No wlasnie, skoro lekarz musi byc na liscie, to musze zglosic, ze nie ma mnie w PL i potrzebuje zrobic to w USA.

:D Rademenes - jak bez egz. zaliczyles jezyk? A TY byles na interview czy Cie to ominelo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...