Jump to content

Dziecko Urodzone W Usa


Tillileve

Recommended Posts

Jestem w 3 miesiacu ciazy i moj partner nalega, aby nasze dziecko urodzilo sie w USA. Ja moge podrozowac samolotem najpozniej do 8 miesiaca ciazy i posiadam jedynie wize turystyczna, co oznacza, ze musze opuscic USA, gdy dziecko bedzie mialo 2 miesiace. Wiem, ze na paszport amerykanski dla dziecka trzeba czekac nawet do 5 miesiecy. W jaki sposob, bede mogla wtedy wyjechac z 2 miesicznym dzieckiem, ktore nie posiada paszportu?? Nie chce przebywac na terytorium USA nielegalnie, ale tez nie bede mogla zostawic nawet na tydzien 2 miesiecznego dziecka. Aha. Jeszcze jedno, czy wladze amerykanskie moga nie zgodzic sie na wyjazd dziecka, jesli na przyklad amerykanski ojciec nie wyrazilby na to zgody??? Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Hi Tillileve;)

Jeśli chodzi o paszport dla dziecka, to nie trwa to tak długo. Wiem ponieważ jestem mamą 1,5 rocznego synka, który miał to szczęście urodzić się w USa;) Otóż do dwóch tygodni po narodzinach dziecka, musisz odebrać w urzędzie tzw. Birth certificate, czyli akt urodzenia. W odróżnieniu od Polski, wszystkie dokumenty dotyczące aktu urodzenia wypełniasz już w szpitalu po narodzinach dziecka, nie musisz więc nigdzie chodzić i niczego zgłaszać. Wszystko wypełniasz z pozycji łóżka :wacko: Gdy już odbierzesz Birth certificate, zgłaszasz się na najbliższą pocztę - tam odbierasz formularz do wypełnienia i umawiasz się na spotkanie, aby wypełniony już formularz ze zdjęciem dziecka (zdjęcia również możesz wykonać na poczcie) i Wasze paszporty(jako dokument ze zdjęciem na potwierdzenie tożsamości) zostawić do wysłania do ambasady. Jest to duże ułatwienie, gdyż urzędnik poczty sprawdza poprawność wypełnionego formularza i zajmuję się jego wysłaniem. POtem już paszport przychodzi na podany przez Ciebie adres. A teraz co do szybkości :D Są dwie możliwości- normalny tryb trwa 3 miesiące, przyśpieszony 1 miesiąc, cenowo jeszcze 1,5 roku temu za 3 mies. okres - $ 60, za 1mies. - $120;). My korzystaliśmy z wersji przyspieszonej, paszport dostaliśmy już w przeciągu 2 tygodni, więc bardzo szybko;)

Co do sprzeciwu ojca i trudności z opuszczeniem kraju nic nie wiem.

A wracając do Twojej podróży w dość zaawansowanej już ciąży - z tego co ja słyszałam, podróżować można do 7 miesiąca, potem potrzebne są już zaświadczenia lekarza,, ze podróż nie zaszkodzi . Druga sprawa, że przylatując do Stanów, będziesz miała już widoczne brzusio, co może zainteresować urzędnika imigracyjnego i może się zdarzyć taka sytuacja, że dostaniesz wizę na krótszy niż 6 miesięcy pobyt. Wszystko zależy na kogo trafisz i jak uargumentujesz swój przylot do USA w widocznej i zaawansowanej ciąży.

Życzę powodzenia. Dodam jeszcze, że rodzić tutaj to sama przyjemność. Opieka naprawdę na wysokim poziomie. Ja swój pobyt w szpitalu wspominam jak dobre wakacje;)

Pozdrawiam serdecznie;)

Link to comment
Share on other sites

Nie zamierzalam porywac wlasnego dziecka. Ale gdyby hipotetycznie on mial jakies obiekcje, a ja nie moge zostac w USA dluzej niz 3 miesiace, to wtedy musze albo zostac tam nielegalnie, albo wyjechac bez dziecka..

...albo wziąść ślub z ojcem dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...