Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Na Jakiej Wizie?


dorotaa12

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy bardzo mi pomagacie:D Jestem Wam bardzo wdzieczna.

Na razie mieszkamy w Polsce. Chcemy miec slub w Stanach a potem wrocic do Polski i stad starac sie o GC. Ale do konca jeszcze nie wiemy czy przypadkiem po slubie juz nie zostaniemy w Stanach na dluzej. Jak na razie to przekonaliscie mnie do wizy narzeczeńskiej:) Nie chce miec zadnych viza fraud na swoim koncie.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale jeden z moich znajomych w Turcji poznał dziewczynę, która była na placówce w ambasadzie USA w Turcji jako military... byli razem 1,5roku i postanowili się pobrać - zrobili to w Turcji. Cała procedura dla znajomego trwała kilka miesięcy po czym przylecieli do USA na wizie narzeczeńskiej, miesiąc od pobytu przysłano mu plastik GC. Interview było w ambasadzie, tak samo odciski i zdjęcia itd... Obecnie mieszkają razem tutaj w Virginii... Na interview była to raczej formalność gdyż w ambasadzie wszyscy są znajomi i się znają... Nie wiem jak nazywa się taka procedura ale myślę, ze w każdym przypadku tak jest gdy ktoś bierze ślub w kraju macierzystym, zwłaszcza, ze obydwoje mieszkacie w PL a twój mąż jest obywatelem USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeli to On nie dostal wizy narzeczenskiej a wize na pobyt staly i dlatego tez dostal plastik w 1 miesiac bo prawie kazdy tak dostaje w tym czasie :)

Co do tego oczekiwania to przez Polske bylo by podobnie ,zobacz tutaj kto moze takie cos zrobic :

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

Tak bylo wlasnie z ta para .Co innego jesli sklada sie papiery przez USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

A ja mam pytanie a propo wizy narzeczeńskiej K1 dostałam już numer sprawy teraz czekam na dokumenty bede wysyłac może odpowiedzą jakoś niedługo, a moje pytanie jest związane z listą dokumentów na interview czy musze miec dokumenty od narzeczonego które przesyłal do Usa i czy potrzebuje jakiegos dokumentu na potwierdzenie mojego stanu cywilnego i ile musze zapłacić za vize, jeżeli było płacone w Stanach bede bardzo wdzięczna za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie a propo vizy narzyczeńskiej K1 dostałam już numer sprawy teraz czekam na dokumenty bede wysyłac może odpwiedzą jakoś niedługo, a moje pytanie jest związane z listą dokumentów na interview czy musze misc dolunety od narzyczonego które przesyłal do Usa i czy potrzebuje jakiegos dokumentu na potwierdzenie mojego stanu cywilnego i ile musze zapłacić za vize, jeżeli było płacone w Stanach bede bardzo wdzięczna za informacje

o dokumentach poczytasz tu

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ist_fiance.html

od narzeczonego bedziesz potrzebowala ponownie gwarancji finansowych

poczytaj tez tego posta, tam znajdziesz reszte odpowiedzi

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=12200&hl=

i jesli chcesz dopisz sie do naszej listy, ktora jest przypieta na pocztku emigracjii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, nie wiem czy się dobrze dopisałam, ale mam pytanie. W ubiegłym roku wyszłam za mąż za obywatela amerykańskiego (od wielu lat się znaliśmy). Mam, a właściwie miałam wizę turystyczna (10 lat). Do Stanów jeździłam co 6 miesięcy (lato i zima), ale tak się ostatnio złożyło, że po prostu się pobraliśmy. Jeszcze w USA złożyłam papiery o GC. Potem wróciłam do Polski (kończył mi się pobyt, a nie chciałam siedzieć nielegalnie). Obecnie czekam na wizytę w ambasadzie już 8 miesięcy. Czy ktoś wie ile to jeszcze może potrwać. Myślałam, że będę mogła wrócić do USA na wakacje, ale chyba wygląda na to, że nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...