Skocz do zawartości

Wiza Do Usa- Czemu Tak Drogo


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Byłam w Hameryce z pięć lat temu-na turystyczną Vize z zaproszeniem gdyż mam duzo rodziny w stanach.

Dostałam Vize na rok pobyłam pół roku.

Teraz znów mnie zapraszają -i uznałam a pojadę ;) -tylko że nie mam Vizy aktualnej :)

Za rok kończe studia Pracuję,mam zaproszenie od wujka itd..czy dadzą raz jeszcze nie wiem...chciałabym turystyczna,

Zupełnie nie wiem na jakiej zasadzie działają terez te całe ceregiele Vizowe,papierki,podania opłaty etc.z tego co wyczytałam równowartość 131dolarów.tyle wiem.czy musze udac sie do konsulatu po niezbędne druki wypełnić i umówić się na wizytę.dawniej przez biuro to załatwialam.

Jak długo czeka się na rozmowe z konsulem? czy będąc zameldowana w woj.małopolskim moge iśc do konsula np. w woj mazowieckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj sie z informacjami zawartymi na stronie:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rant_visas.html

powinnas tam znalezc odpowiedz na wszystkie swoje pytania, nie musisz isc po zadne dokumenty do konsulatu/ambasady, wszystko co potrzebujesz mozna pobrac z ich stron WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Vize na rok pobyłam pół roku.

a co wpisalas w ds 156 ze ile czasu bedziesz?jak wpisalas ze bedziesz np 1-2 miesiace i trafisz na Konsula ktorego to zainteresuje to moze nie byc za wesolo z wiza teraz.

Nie mozesz isc na rozmowe do Warszawy,do Krakowa bedziesz musiala jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłam w Hameryce z pięć lat temu-na turystyczną Vize z zaproszeniem gdyż mam duzo rodziny w stanach.

Dostałam Vize na rok pobyłam pół roku.

Teraz znów mnie zapraszają -i uznałam a pojadę ;) -tylko że nie mam Vizy aktualnej :)

Za rok kończe studia Pracuję,mam zaproszenie od wujka itd..czy dadzą raz jeszcze nie wiem...chciałabym turystyczna,

Zupełnie nie wiem na jakiej zasadzie działają terez te całe ceregiele Vizowe,papierki,podania opłaty etc.z tego co wyczytałam równowartość 131dolarów.tyle wiem.czy musze udac sie do konsulatu po niezbędne druki wypełnić i umówić się na wizytę.dawniej przez biuro to załatwialam.

Jak długo czeka się na rozmowe z konsulem? czy będąc zameldowana w woj.małopolskim moge iśc do konsula np. w woj mazowieckim?

Wiza to słowo znane w polskim języku. Można je spokojnie napisać przez "w".

Poza tym to nie imię, ani nazwa własna i można to słowo pisać z małej litery.

Chyba, że darzysz tą naklejkę jakimś wyjątkowym szacunkiem, lub uważasz że tak jest bardziej po hamerykańsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...