Jump to content

Jak Jest W Usa ?


Phil

Recommended Posts

Witam ,

nie wiem czy pisze w dobrym dziale i czy też temat ten nie był wałkowany tysiąc razy ( jeżeli tak to przepraszam ) , ale mam pytania co do życia w USA ? Mam 16 lat (wiem , że mało ) i od 5 lat interesuję się Stanami , bardzo mnie zafascynował ten kraj . W niedalekiej przyszłości , albo i dalekiej bo za ok. 10 lat , planuje wyjazd do USA :P Oczywiście nie turystycznie ale do pracy . Stąd moje pytania . Jak tam jest z pracą ? Jakie jest tam życie ? Do jakiego miasta najlepiej wyjechać ? ( Zawsze mi się marzył Nowy York lub Miami ) Jak ludzie są nastawieni do polaków ? Jak najlepiej wystartować , chodzi mi tutaj o założenie rodziny , zakup domu , kupno samochodu ? Czy chętnie przyjmują do pracy polaków ? Głównie tutaj mi chodzi o jakieś szpitale , ponieważ mam zamiar się udać na kierunek medyczny . Czy moglibyście ogólnie opowiedziec o tamtejszym życiu ? Jest łatwo , trudno , średnio ?

Wiem , że 10 lat to kupa czasu , jednak chciałbym się dowiedzieć w/w informacji . Pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Nigdy nie byłem w USA ale z tego co się orientuje jedno z lepszych miast to Chicago. Co do Miami to tam jest o wiele trudniej - tak przypuszczam. 10 lat to naprawdę bardzo dużo, wszystko się może pozmieniać. Na początku to myśl o pracy i prawku. Z prawkiem nie powinieneś mieć większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Co do wiz to myślę że niedługo zniosą tylko że turystyczne (może do 2010), a potem nie wiem

Na początku zawsze jest trudno, lecz z czasem się to zmienia. Możliwe że Miami stanie ci się otwarte, chociaż zawsze możesz się tam wybrać podczas urlopu itp.

michal38 ma racje "jak ktos chce to znajdzie".

Z mieszkaniami to też nie ma większych problemów. Kwestia teraz za ile/w jakiej dzielnicy i może czy daleko od miejsca pracy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...