Skocz do zawartości

Do Pani Kariny


Fizia123

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Karino , duzo dobrego tutaj czytam o Pani i po za tym , jedna z forumowiczek polecila tez mi Pania...chodzi o to ze jestem na wizie turystycznej wciaz legalnie, wyszlam za maz za obywatela i probujemy sami wypelniac te aplikacje o green card ale ciezko nam to idzie po mimo, iz moj maz bardzo dobrze zna angielski, myslimy pojsc z tym do prawnika bo sami nie damy z tym rady .

Nie znamy tez dobrych prawnikow w NY, ktorzy za nie wielekie pieniadze pomogli nam w tym, a moze Pani, probowalam wyslac wiadomosc bezposrednio ale Pani skrzynka zapelniona :P

Bardzo prosze o porade, jesli Pani nie ze chce nam pomoc, to moze jakis kontakt do prawnika.Z gory dziekuje Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizia , nie chodz po prawnikach bo nie ma takiej potrzeby .

Ja na poczatku tez bylam wystraszona bo taki nawal papierow ale dzieki Karinie i kilku innym osobom wypelnilam wszystkie formy .

Nie musialam niczego dosylac bo wszystko bylo wypelnione dobrze i wszystkie wymagane dokumenty byly zalaczone.

Przeczytaj dokladnie instrukcje , na tym forum padlo juz bardzo duzo pytan dotyczacych AOS i na wiele sa odpowiedzi.

Jak bedziesz miala nadal watpliwosci to pytaj forumowiczow.

Ja dzis dostalam pozwolenie na prace , bardzo sie ciesze. Wniosek jest taki ,ze jak papiery sa dokladnie wypelnione to idzie gladko , bez przestojow .

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja teraz dorzuce swoje trzy grosze :P Przyznam szczerze, ze wlasnie tutaj natknelam na wiele informacji i odnosnikow do innych stron, dzieki ktorym udalo mi sie zrozumiec caly proces ubiegania sie przeze mnie - jako zony obywatela o wize imigracyjna i GC. I faktycznie wszystko przestalo byc takie straszne i skomplikowane.

Poniewaz nie bardzo mam teraz czas, pozwole sobie wrzucic kilka linkow, gdzie mozesz w wolnej chwili poczytac i zorientowac sie w temacie. Jesli zaznajomisz sie z formularzami (mam na mysli chociazby petycje I-130 i pozniejszy np. DS-230), to w gruncie rzeczy samemu tez niby mozna to wypelnic. Bo w sumie prawnik nie zrobi niczego innego niz Wy sami. Roznica pojawia sie dopiero po przeslaniu dokumentow z USCIS do NVC. Wowczas - jesli macie prawnika, o czym juz na wstepie informujecie USCIS skladajac wraz z I-130 i G-325A (osobne dla Ciebie i osobne dla meza) rowniez G-28 (upowaznienie wymienionego w nim prawnika do reprezentowania Was w danej sprawie) - wszystkie pisma sa wysylane do niego (i kopie do meza). Jezeli zas nie zostal zlozony formularz G-28, wtedy Ty - jako beneficjentka musisz wyznaczyc tzw. agenta wypelniajac formularz DS-3032. Aby przyspieszyc cala procedure mozna to podobno zrobic poprzez internet, o czym przeczytasz w linkach ponizej.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_2991.html

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html

http://www.visajourney.com/examples/NVC_Pr...wchart_v1-2.pdf

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/Jame%27s_Shortcut

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...amp;#entry31097

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/...hortcut#DS-3032

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/...omated_Messages

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/Email_DS-3032_form

Co do tego internetowego generowania kodu etc. to chyba bym sie w tym sama nie polapala, ale w sumie tez nie probowalam tego za bardzo zrozumiec, poniewaz my mamy wlasnie taka osobe (prawnika), ktora sie tym zajmuje. Wyglada na to, ze posunelismy sie krok do przodu. Jak znajde wiecej czasu, to opisze z grubsza, jak to przebiega.

Tymczasem pozdrawiam, zyczac owocnej lektury i wytrwalosci, a przede wszystkim powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizia 123

To o czm pisala Question* dotyczy CR1, czyli sytuacji gdy po slubie tu wrocisz do polski i tam bedziesz czekac na Zielona Kate

Jesli chesz juz tu zostac (co nie jest tak do konca OK, poczytaj posty Hexa222)

i skladac papiery to poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...1705&hl=130

Ale jesli myslicie ze nie dacie rady, to moze warto poszukac kogos kto sie na tym zna i miec mniej stresu

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, bo wiele osob pisze tu, ze nie ma po co szukac prawnika, ze da sie rade samemu jesli przeczyta sie instrukcje itd.

Prosze zeby napisaly osoby, ktore korzystaly z uslug/pomocy prawnika czy to platnej pomocy czy bezplatnej, czy to tylko z konsulatcji czy z poprowadzenia calej sprawy, ale ktore mialy stycznosc z prawnikiem. Moze wtedy rozswietli sie wiele spraw:

1. Dlaczego korzystales z uslug prawnika?

2. Czy probowales sam wczesniej wypelnic aplikacje?

3. W czym Ci pomogl - nie pomogl prawnik?

4. Czy - patrzac z perspektywy czasu i majac taka sama sprawe - prosilbys o pomoc prawnika czy nie i dlaczego?

5. Wlasne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałam mieć 100% pewność, że wszystko dobrze wypełniliśmy, żeby obyło się bez RFE.

2. Wypełniliśmy sami wszystko.

3. Sprawdził wypełnione dokumenty (i tak był mały błąd - w G-325a - co jednak nie wpłynęło negatywnie na sprawę i obyło się bez RFE).

4. Raczej nie. Prawnik, który sprawdzał nam dokumenty, to znajomy męża, więc zrobił to po koleżeńsku i nie wziął od nas pieniędzy. Zwykle za wypełnienie dokumentów do AoS liczy sobie 1000 dolarów (wypełnia i wysyła - "prowadzi" sprawę), co jest dosyć wygórowaną kwotą. Gdybym miała tyle zapłacić, to wolałabym wszystko zrobić sama, bo naprawdę nie jest to strasznie skomplikowana sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego korzystales z uslug prawnika?

Nie mielismy pojecia o procesie starania sie o wize. Balismy sie, ze jesli zaczniemy sami , popelnimy gdzies blad i nasze oczekiwanie na K1 przedluzy sie.Zalezalo nam na czasie, bo moj syn zaczal szkole w USA, chcielismy by mogl ja kontynuowac z jak najmniejszymi zaleglosciami przez pozniejszy przyjazd.

2. Czy probowales sam wczesniej wypelnic aplikacje?

Ten temat byl dla nas obojga nowy i nigdy nie probowalismy sami wypelniac aplikacji.Na pierwszy rzut oka to byla "czarna magia"

3. W czym Ci pomogl - nie pomogl prawnik?

PLUSY: Napewno z prawnikiem czulismy sie bezpieczniej i pewniej , ze uda sie to zalatwic bez komplikacji.Wiedzial tez co i gdzie wyslac. Paradoksalnie nauczylam sie wypelniania formularzy!

MINUSY:Gdy nadszedl czas wypelniania formularzy okazalo sie , ze musze wypelnic je sama i mu odeslac. nastepnie od wpisal z bledami odeslal do mnie ,a ja musialam go poprawic.Mysle , ze tak okolo 10 razy odsylalismy sobie e mailem dokumenty, co mnie powaznie zastanowilo czy wogole warto bylo go zatrudniac, skoro i tak formy wypelnialam sama a on robil zamieszanie i kosztowal mnie troche stresu i frustracji, ze poprawnie nie potrafi wypelnic form.

4. Czy - patrzac z perspektywy czasu i majac taka sama sprawe - prosilbys o pomoc prawnika czy nie i dlaczego?

Tak i nie. Tak, bo wczesniej nie mielismy pojecia o sprawach imigracyjnych. Nawet teraz kiedy staram sie o AOS, nie mam wsparcia prawnika, czuje sie niepewnie, wydaje mi sie , ze wszystko jest poprawnie ,ale obawiam sie, ze popelnie gdzies blad i sprawa sie znow przedluzy. Dlatego tez tym razem wlozylam wiekszy wysilek w zainteresowanie sie ta sprawa glebiej, czytam fora polskie i amerykanskie na ten temat i zglebiam wiedze bo uparlam sie , ze tym razem sprobuje sama. Mysle tez, ze gdyby tak bardzo nie zalezalo nam na czasie, moglibysmy sprobowac zalatwiac wize bez pomocy prawnika. Wierze, ze jest to mozliwe.

5. Wlasne uwagi.

Prawnik kosztowal 2300$ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele osób, którzy wzięli prawnika przy sprawach emigracyjnych i wielu, którzy wypełnili sami... wszyscy otrzymali GC "prędzej czy później" a ich sprawy emigracyjne są już pozamykane z pozytywnymi skutkami... Ja każdemu polecam usługi prawnicze, zwłaszcza jeśli ktoś nie wie od czego zacząć etc - po to jest prawnik, który od początku do końca przeprowadzi przez procedurę emigracyjna.

Prawnik to przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo, porada prawna, profesjonalne podejście do tematu... Znam biura adwokackie, które biorą za sprawę emigracyjną od 750$ do 2000$ - reprezentacja bez udziału podczas interview (bynajmniej takie są rozbieżności u mnie w Virginii z którymi sie spotkałem). Jeśli za 1000$ mam profesjonalną pomoc ze strony prawnika, który pomoże przebrnąć przez procedurę od A do Z to dlaczego nie; Ja wtedy nie muszę zaprzątać sobie głowy, stresować się i tracić czas na wypełnianie aplikacji bo od tego mam prawnika... Czy to tak naprawdę dużo? Niektórzy mają mentalność jeszcze z polski, że ktoś bierze pieniądze za wypełnienie aplikacji itd. a przecież sekretarka kosztuje, wynajęcie biura, podatki, papier i atrament do drukarki etc.

Polecam usługi POLECONYCH i SPRAWDZONYCH prawników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czm pisala Question* dotyczy CR1, czyli sytuacji gdy po slubie tu wrocisz do polski i tam bedziesz czekac na Zielona Kate

Ooo, to tego nawet nie wiedzialam... Jak widac czlowiek co chwile dowiaduje/uczy sie czegos nowego :P

Prosze zeby napisaly osoby, ktore korzystaly z uslug/pomocy prawnika czy to platnej pomocy czy bezplatnej, czy to tylko z konsulatcji czy z poprowadzenia calej sprawy, ale ktore mialy stycznosc z prawnikiem. Moze wtedy rozswietli sie wiele spraw:

1. Dlaczego korzystales z uslug prawnika?

Dlatego, ze nie mielismy wczesniej pojecia o calej tej procedurze etc.

2. Czy probowales sam wczesniej wypelnic aplikacje?

Sama wypelnialam wniosek o wize turystyczna, ale to zupelnie inna sprawa. Dzieki informacjom i wskazowkom, jakie znalazlam na podobnym forum udalo mi sie zrobic to bezblednie. Niestety wiele osob musialo poprawiac swoje wnioski i drukowac je na nowo w pobliskiej kawiarence (na wprost Konsularu w Krakowie). Niby tylko jeden wniosek i wszystko takie proste, a jednak - jak widac "diabel tkwi w szczegolach". Wlasnie dlatego wolelismy z mezem unikac podobnych sytuacji przy ubieganiu sie o GC - tym bardziej, ze jakiekolwiek bledy w ktorymkolwiek wniosku (czy to jest I-130 czy DS-230 etc.) znacznie wydluzaja caly proces, co oczywiscie dziala na nasza niekorzysc.

3. W czym Ci pomogl - nie pomogl prawnik?

Pierwsza prawniczka nie pomogla nam w niczym. I to jest ten bol - nie zawsze mamy namiary na sprawdzonych prawnikow i czasami zdarza sie, ze trafimy na kogos niezbyt kompetentnego. Wowczas "cierpimy" podwojnie - raz, ze sprawa wcale nie toczy sie tak szybko, jak powinna; dwa, ze pomimo tego i tak musimy prawnikowi zaplacic za usluge.

Nasz obecny prawnik wszystko na wstepie wytlumaczyl - pomogl nam zrozumiec cala procedure.

- Przygotowal liste wymaganych dokumentow (wiem, ze to wszystko jest gdzies napisane i mozna sie o tym dowiedziec takze z wielu roznych zrodel, ale czesto pojawiaja sie dodatkowe pytania: tlumaczyc?/nie tlumaczyc? etc.).

- Wypelnil formularze i zajal sie wszystkimi platnosciami. Zeby bylo znacznie szybciej ostatnie wymagane oplaty AOS bill i IV bill przelal elektronicznie. Przypuszczam, ze to pewnie nic skomplikowanego w dobie obecnej cywilizacji i postepu informatycznego/bankowosci elektronicznej itp. itd. Jednak nie kazdy ma czas, by nad tym wszystkim siedziec i zajac sie tym w odpowiednim momencie. Poza tym czasami - nawet pomimo zdobytej wiedzy - czlowiek myli rozne pojecia. Ja sama wciaz sie gubie w niektorych okresleniach i sytuacjach.

- Generalnie jest pod reka - zawsze mozemy zadzwonic i popytac o dodatkowe kwestie.

4. Czy - patrzac z perspektywy czasu i majac taka sama sprawe - prosilbys o pomoc prawnika czy nie i dlaczego?

Gdybysmy byli w podobnej sytuacji, tzn. maz jest w USA, a ja w Polsce, dodatkowo kazde z nas pracuje i nie ma zbyt wiele wolnego czasu - to owszem - wybralibysmy to samo rozwiazanie, chociazby dla przyslowiowego swietego spokoju.

Gdybym byla w Stanach razem z mezem, gdzie zwazywszy na fakt, iz pewnie w pierwszym okresie mojego pobytu tam nie podjelabym sie zadnej pracy, a wolny czas poswiecilabym na szczegolowe i wnikliwe zbadanie problemu - wowczas moze probowalabym zmierzyc sie z tym zadaniem sama.

5. Wlasne uwagi.

I tu zgadzam sie ze swoim poprzednikiem:

Polecam usługi POLECONYCH i SPRAWDZONYCH prawników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<< czekam w kolejce na łaczenie rodzin .Poniżej zamieszczam pismo jakie dostałam ostatnio .Tam pisze ze takie pismo otrzymala rowniez ambasada w Warszawie .Może ktoś wie co to znaczy i jak dlugo jeszcze potrwa?.....Pani Karina ma pełną skrzynkę i nie mogę jej wysłać wiadomości.Proszę o pomoc!!!

Current Status: Approval notice sent.

On December 29, 2008, we mailed you a notice that we have approved this I824 APPLICATION FOR ACTION ON AN APPROVED APPLICATION OR PETITION. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service.

Go to the top of the pageReport Post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...