Skocz do zawartości

Zaproszenie Na Slub I Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

otoz, otrzymalem zaproszenie na slub od mojego serdecznego przyjaciela - obywatela Stanow Zjednoczonych, mieszkajacego w USA. Poprosze o kilka rad na ten temat:

1) jak najlepiej powinno wygladac owo Zaproszenie? Znalazlem w necie formularz zaproszeniowy I-134. Czy ten formularz wystarczy? Czy moze lepiej poprosic go o przyslanie rowniez oficjalnego zaproszenia na slub, tak jak to sie robi u nas?

2) co w zwiazku z tym tematem jest dobrze jeszcze zalatwic przed wizyta u konsula (jakies dodatkowe papiery z tym zwiazane) aby byc jak najbardziej wiarygodnym?

3) zaproszenie jest dla mnie, jak i dla mojej dziewczyny. Czy w zwiazku z tym jest mozliwe podejscie do okienka konsula razem w Ambasadzie? Bo rozumiem, ze jak razem to albo razem dostaniemy wize, albo nie. a jak osobno, to moze sie zdarzyc, ze np. ja dostane, aona nie i wtedy klops:(

4) ja, jak i moja dziewczyna bylismy juz kilka razy na Work & travel w przeszlosci. Czy ma to jakies znaczenie w szansach dostania wizy turystycznej

Z gory dziekuje za wszelkie porady i sugestie. Sprawa nagli, wiec czekam na szybka odpowiedz:)

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1)

jak wspomnial wczesniej FUGAZI, zaproszenie jest zbedne, jesli jednak sie uprzesz co do zaproszenia to ja proponuje, aby Twoj znajomy akerykanin skreslil do konsula kilka slow od siebie, doslownie: ze zaprasza Ciebie (i Twoja dziewczyne) na slub i ze bedzie odpowiedzialny za wszystkie wydatki podczas Waszego pobytu (jedzenie, ewentualne leczenie), a takze zapewni Ci nocleg

moi znajomi korzystali z takich listow (zwlaszcza Ci ktorzy wczesniej mieli odmowy), mi sie tez zdarzylo i trzeba przyznac ze przynajmniej te dokumenty czytaja, zwlaszcza jesli w naglowku zaadresujesz go do ambasadaroa USA w Polsce,

ad.2)

co do dokumentow to wiele osob Ci powie ze sa zbedne, liczy sie to jak bardzo jestes wiarygodnym rozmowca, poczytaj forum, to naprawde skarbnica wiedzxy w tym temacie

ad.3)

mozecie podejsc do jednego okienka, mozecie dostac oboje wizy, jedno z Was lub zadne z Was, nie ma na to zasady

ad.4)

jesli nic nie nabroiliscie to jest to na plus niz na minus, w koncu wrociliscie w terminie, nie staracie sie po raz pierwszy o wize wiec mozna powiedziec ze jakos jestescie juz zweryfikowani, w takim wypadku odpuscilbym sobie zaproszenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podchodzenia razem z dziewczyna, popros o to jak bede wywolywac Twoje lub jej nazwisko. Jak bedziesz przy okienku (gdzie jeszcze polacy obsluguja i numerek sie bierze) to wtedy to sie robi.

Mowisz ze razem jedziecie w jedno miejsce.

Co dokumenow, ja jestesm zdania im wiecej papierow tym lepiej. Jak je bedziesz mial nie bedzie ich konsul przegladal, jak ich nie bedziesz mial to beda pytac, mysle tutaj o umowie o prace, niektorzy wiem ze brali jeszcze wyciag ile zarabiaja. No ale to juz twoja decyja co chcesz brac :P

Raz bylem swiadkiem jak dziewczyna chyba 17 latek wziela swoje swiadectwa z paskiem sie pochwalic i jej nie dali wizy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam serdecznie!

Udało się!!! Razem z moja dziewczyna dostaliśmy wizy!

Wczoraj bylismy na spotkaniu z konsulem w Warszawie. Bardzo szybko i przyjemnie. Trzy pytania i po sprawie. W szoku byłem!. jeszcze nie wiemy na jak długo, bo czekamy na paszporty.

Dzięki serdeczne za wszelkie porady!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostalismy wizy na 10 lat!!!:) W związku z tym mam pytanie:

Czy istnieja jakieś zasady odnosnie mojego pobytu w stanach, chodzi mi tu jak długo moge przebywać w stanach za jednym razem???

Po jakim czasie musze wyjechać z USA i po jakim moge powrócić???

Czy tez może nie ma żadnych obostrzeń w tej materii??

Prosze o pomoc, bo musze zaplanowac sobie wyjazd..

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

na wniosku wpisałem datę wjazdu do USA w okolicach 30.04/01.05, czyli przełom kwietnia i maja, lecz plany teraz lekko sie zmieniły i uroczystość weselna przesuneła sie o 2 tygodnie. Tym samy planuje leciec do USA ok. 15 maja. Czy jest to jakis powazny problem??? Czy może jak juz mam promese to nie ważne kiedy wlatuje do usa i taka różnica czasowa jest dopuszczelna???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...