Skocz do zawartości

Wyjazd Wakacyjny


1cem4n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć widzę ze jesteś w moim wieku mam podobne zamiary jak ty tez bym chciał na WAT jechać za 2 lata i za rok tez mnie czeka zmiana szkoły (daj Boże xD) robiłeś może już jakąś kalkulację? Jestem ciekawy o ile więcej wyszedł by taki wyjazd (na tak długi czas) niż 2 tyg z biurem podróży oferującym 2 tyg w przedziale cenowym 6-8 tyś Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W EFie za 8 tyg chcą 15-17K, jdj'a strona chyba chwilowo nie działa, więc nie wiem. Z mojej kalkulacji wyszło że w 30K się chyba zmieszczę, poza samym wyjazdem do tego mam zamiar kupić sobie tam jakiegoś może laptopa lub inny sprzęt (chyba że już przestało się tam opłacać kupować, będę musiał sprawdzić) więc sądzę że TEORETYCZNIE można przyjmować mniej. Nie wiem dokładnie ile potrzeba kasy na 8 tygodni pobytu ( ale nie na styk ) , nie byłem jeszcze tam więc ciężko nawet szacować no ale może jakiś Forumowicz nam pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm 30 tyś to sporo kasy wiec czy nie lepiej wydać je na wakacje o których zwykły zjadacz chleba może pomarzyć? Mauritius, Australia, RPA, Polinezja Francuska, ZEA (nie licząc Burdż al-Arab xD chociaż może na jedną noc xD). Wiesz 8 tyg. w Stanach bez pracy to naprawdę super wakacje jednak jechać tam samemu na tak długi czas to raczej będzie Ci ciężko (chyba że jesteś typem samotnika) bo zwiedzanie USA samemu będzie chyba trochę smutne, chyba że masz kogoś kto by z tobą jechał (nie wiem jak to z tymi firmami które podałeś bo pierwsze słyszę o czymś takim :)) Aczkolwiek jeśli uda Ci się wyjechać to będę strasznie zazdrościł ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już w zeszłym roku interesowałam się takim wyjazdem właśnie z jdj bachalski, miałam nawet zrobioną kalkulacją wyjazdu na 4 tygodnie do Miami i wtedy wychodziło 6 700zł jednak nie wiem jak to wygląda w tym roku ale myślę, że jak napiszesz do nich to na pewno wszystko Ci wyliczą. Co do ceny 30 000 to myślę, że wszystko zależy od tego ile chcesz tam wydać...ja wyjeżdżałam zazwyczaj na 3-4 tygodnie 1000eur spokojnie mi wystarczało, a z tego co wiem to usa są tańsze niż europa...

8 tygodni to rzeczywiście baaardzo długi czas dla mnie 4 tygodnie zawsze były wystarczające. ale co do samotności to nie musisz się bać, w szkole będzie baaardzo dużo osób, które również będę same więc pewnie chętnie się dołączą więc o brak znajomych nie będziesz musiał się bać, zresztą często się zdarza, że rodzina goszcząca przyjmuje więcej niż jedną osobę więc już w domu będzie ktoś z kim będziesz mógł poznać miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Paweł, nad RPA i Australią się zastanawiałem ale Au wychodzi drożej niż USA, jeszcze bilet do tego więc jeszcze lepiej jest. Może jakiś W&T australijski istnieje, to za 2 lata rozważę. RPA to może jak kiedyś sam zarobię to pojadę. Reszta to dla mnie zbytnia egzotyka, do tego tam się angielskiego nie nauczysz, a to jest warunek że moi rodzice zafundują mi wyjazd. Do tego jadę dla siebie nie dla innych chociaż przyznam że lans byłby jakbym powiedział że na wakacjach byłem na jakiejś egzotycznej wysepce na środku oceanu :D Zresztą, nawet jakbym miał te wszystkie opcje to bym pewnie wybrał US, w końcu z jakiegoś powodu odwiedzam te forum... Smutno mi nie będzie, będą tam zajęcia z angielskiego no a na nich inni tacy jak ja, a do tego będę u rodziny goszczącej więc o to nie muszę się martwić. Poznanie nowych ludzi również mnie motywuje żeby tam wyjechać. A jak chcesz wyjechać i nie wybulić dużej kasy to po prostu poczekaj te 2 lata (heh, łatwo mówić :D ) albo coś około, załap się na jakieś W&T, obiło mi się o uszy że niektórzy studenci mają coś takiego organizowane i nietrudno się dostać ( nie pamietam przez kogo, nie wiem czy prawda ) no a zalety przedstawił Groch. Sądzę że opcja dobra, pewnie lepsza od mojej jeśli nie boisz się trochę popracować. Inna sprawa że na tej stronie o W&T w bazie opinii czy czymś takim raczej mają obsłudze tego typu wyjazdów dużo do zarzucenia... Opcji masz parę, chęć widzę też, przyszłość przed Tobą :)

Właśnie dzisiaj mam zamiar zadzwonić do tych firm bo słyszałem o ludziach którzy późno się zdecydowali no i np. wizę dostali dopiero na lotnisku. Lepiej wybadać teren a nie lecieć w nieznane. 30000 to razem z biletem i z tym co trzeba firmom organizującym zapłacić, nie miałbym sumienia wydać tyle w 7/8 tyg... Na pewno dużo mniej kasy wystarczy, no ale planuję tam w końcu trochę jakiejś elektroniki nakupić, no i przezorny zawsze ubezpieczony. 4 tygodnie pewnie mi też by wystarczyły no ale a)wolę być w US niż siedzieć w jakże ciekawym mieście Płocku, nie ma porównania b ) drugi raz tam szybko nie pojadę, a może i w ogóle, więc korzystam dopóki mogę c) jeśli moje wyobrażenia (nie, nie z filmów ;) ) się potwierdzą to nie będę miał poczucia "a mogłem być dłużej". Szczerze mówiąc nie wiedziałem że rodziny goszczące często przyjmują więcej niż 1 osobę, sądziłem że jeden obcy w domu to im starczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...