Skocz do zawartości

Wyjazd Wakacyjny


1cem4n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję w te wakacje wyjechać do USA na około 7 tygodni. Wyjazd turystyczny, nie mam najmniejszego zamiaru pracować.

Właściwie jedynym celem byłoby poznanie Stanów od środka, kultury, ludzi itp (spodoba mi się, może kiedyś wyemigruje, who knows). Angielski znam dobrze, więc podszkolenie się w języku to cel poboczny.

W kwietniu kończę 18 lat, więc w wakacje będę pełnoletni (może to coś zmienia w sprawie wiz).

Po pierwsze, czy w lutym/marcu mogę się starać o wizę kiedy ją chciałbym dostać na wakacje czy może już będzie za późno?

Poza tym, jakie miejsca polecacie mi, głównie chodzi mi o miasta w miarę odpowiednie dla turysty, żeby się nie nudził, ale takie żebym mógł poznać prawdziwe USA a nie jakiś syf zrobiony dla turystów. ( heh, może sprzeczne rzeczy powiedziałem, no ale proszę o sugestie)

Następna sprawa, jechanie samopas jest dla mnie najciekawsze ale rodzice nie chcą mnie w ten sposób wysłać, więc jak inaczej można to załatwić? Mnie udało się wyszukać tylko jedną firmę ( jdj bachalski czy coś takiego) która ma coś takiego w ofercie, może źle szukałem, ale jakoś nie zwróciłem na nic więcej uwagi. Co sądzicie o nich,macie z nimi jakieś doświadczenia, i czy warto skoro ja raczej uczyć się języka tam nie jadę, mam inne powody? Czy może twardo obstawać przy wyjeździe samemu (i tak się nie uda :P)? Jeśli macie jakieś inne pomysły/inne firmy to będę wdzięczny.

Jak jest z wynajmowaniem samochodu? Czy ja, mając 18 lat i (jeśli zdam) prawo jazdy międzynarodowe, mogę wynająć coś, czy mają limity wieku itp? Nie chodzi mi o jakąś (o zgrozo) Corolle na cały pobyt tylko o np. Mustanga na 1-2 dni, żeby przejechać się choćby przez krótki czas czymś fajniejszym niż te europejskie/japońskie wózki na zakupy. Słyszałem że im młodszy kierowca, tym mniej samochodów ma do wyboru ale nie wiem na pewno.

Jeśli coś już na forum było to kajam się

Pozdrawiam,

1cem4n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Marzycielu! Ile masz kasiorki na ten wypad bo tanio nie bedzie? Zmartwie Cie, tak naprawde to bedziesz rzeczywiscie mogl pojezdzic sobie... wozkiem na zakupy, pod kazdym hipermarketem. Zeby wynajac auto TRZEBA miec karte kredytowa. No chyba ze Twoj majetny tatko da Ci taka karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa raczej problemem nie bedzie, tata zdaje sobie sprawę z kosztów, z kartą to już moja głowa żeby coś wykombinować chociaż nie znam sie na tym, więc naprawdę wózek sklepowy to realna opcja :P No cóż, jak nie Mustang no to autobus albo nóżki, strata niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, ucze sie, jeszcze nie zacząłem starania sie o wizę i dokładnie chodzi mi o to kiedy najpóźniej mogę pójść załatwiać sobie wizę żeby na czas wyjazdu (początek lipca) mieć już wszystko załatwione (oczywiście pod warunkiem ze mi tą wizę dadzą). Jak najpóźniej bo to jest dla mnie dużą decyzja taki wyjazd i najpierw muszę poprzegladac wszystkie możliwe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...