Skocz do zawartości

Prawo Jazdy W Ny


jozeklp

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też własnie słyszałem , że w NY jest to możliwe - zdawanie w PL.

Czy ktoś zorientowany wie jakie dokładnie potrzebuje dokumenty by starać się o prawo jazdy ??

Czy testy są takie same w całej ameryce , czy są jednolite czy tak jak w PL zdaje się losowo wybrany test ??

Może ktoś ma taki test , najlepiej już rozwiązany :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kazdy stan ma swoje wymagania wiec musisz najpierw sie okreslic gdzie chcesz probowac

co do testow to w Chicago pamietam ze test mial 40 pytan, z czego egzaminator przekreslal pierwsze lub ostatnie 20, wiec pozostawalo tylko 20 pytan i do tego kilkanascie pytan o znaki ;-)

testy naprawde nie sa trudne, ja kiedys zdawalem po polsku i tlumaczenie bylo kosmiczne ;-) 3 pytania strzelalem "o co pytaja?" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też własnie słyszałem , że w NY jest to możliwe - zdawanie w PL.

Czy ktoś zorientowany wie jakie dokładnie potrzebuje dokumenty by starać się o prawo jazdy ??

Czy testy są takie same w całej ameryce , czy są jednolite czy tak jak w PL zdaje się losowo wybrany test ??

Może ktoś ma taki test , najlepiej już rozwiązany :))

witam.Ja zdawalam prawo jazdy w NY pol roku temu.Przedstawilam,paszport,pozwolenie na prace i ss.testy mozesz zdawac po polsku.Ja zdawalam na Staten Island,ale sadze ze podobnie jest na Brooklynie jak i w innych dzielnicach NY.Co do testow to wejdz na strone DMV NY i tam sa testy,ktore beda na egzaminie.Pytan w tescie jest bodajze 20 z czego musisz odpowiedziec pozytywnie na 14.Czasu na rozwiazanie jest 30 min.Dodatkowo na kazdym stoliczku sa znaki drogowe,tak ze zdanie tych testow to formalnosc,potem musisz zrobic 5 godzinna szkolke i z permitem w reku idziesz na egzamin praktyczny,ktory trwa gora 5 min.po pozytywnie zdanym egzaminie dostajesz karteczke,ze jest to twoje temporary prawko i czekasz ok 2 tyg na plastik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nic nie zniesiono! mam prawdziwe ssn ze wzgledu ze przyjechalem tutaj na wizie J1-work&travel...mam prawko ze stanu MI i jak poszedlem do DMV na brooklynie to zapytali o GC...bylem tam miesiac temu, dostalem tylko kartke z wymaganiami na prawko w stanie NY i szczery usmiech urzedniczki! punktow mialem wystarczajaco, bo mam samochod zarejestrowany na stan NY, karty kredytowe, rachunki i inne rzeczy...mam wszelkie rachunki na wszystkie media.... i co z tego...

moim zdaniem Hameryka nie postepuje dobrze zwlaszcza z dobie kryzysu, kiedy to wielkie samochodowe giganty upadaja...miliony nielegalnych nie kupuja samochodow, bo nie moga zrobic prawa jazdy! ale to juz inna historia...

co do testow, to sa w wiekszosci stanow w jezyku polskim, zwlaszcza tam, gdzie polonia jest duza...pytania sa tak glupie ze trzeba sie zastanawiac czy to zart czy normalne pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Hameryka nie postepuje dobrze zwlaszcza z dobie kryzysu, kiedy to wielkie samochodowe giganty upadaja...miliony nielegalnych nie kupuja samochodow, bo nie moga zrobic prawa jazdy! ale to juz inna historia...

Moim zdaniem miliony nielegalnych nie placa podatkow jednoczesnie korzystajac z publicznej sluzby zdrowia i posylajac dzieci do szkol oplacanych przez Amerykanow, ale to juz inna historia.

ps. co to jest Hameryka?

co do testow to ...pytania sa tak glupie ze trzeba sie zastanawiac czy to zart czy normalne pytania...

Pytania sa glupie? Hmm, a moze to pytany jest glupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miliony nielegalnych nie placa podatkow jednoczesnie korzystajac z publicznej sluzby zdrowia i posylajac dzieci do szkol oplacanych przez Amerykanow, ale to juz inna historia.

nie zapominaj ze sami Amerykanie korzystaja z wszelkich pomocy i wyciagaja od panstwa kase, robia wielka dziure a potem spada to na nielegalnych! Znam duzo ludzi, ktorzy sa nielegalnie i placa podatki! zreszta kto ich nie placi? wszedzie jest TAX...

ps. co to jest Hameryka?

...to takie powiedzenie....

Pytania sa glupie? Hmm, a moze to pytany jest glupi?

...chodzi o to ze sa tak proste.... tlumaczenie na polski jest smieszne....rozwiazujac test natrafilem na pytanie czy spozycie alkoholu wplynie na twoja koncentracje i czy mozesz prowadzic? ...

a czy pytany jest glupi? coz, juz nie tobie to oceniac :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na wizie F1 i pierwsze co mam zamiar ubiegać się o SSN ( w podaniu napisze by jako student móc normalnie funkcjonować tzn. wyrobić prawko) jak uda mi się je uzyskać to postaram się o prawko tylko jak tu załatwić rachunki na siebie jak będę tylko wynajmował pokój ??. Jak obejść sprawę z rachunkami ?

mozesz podpisac umowe o wynajem i podbic ja u notariusza! napisanie listu do siebie to glupota! musisz miec jakis rachunek! proponuje otworzyc konto w banku! kup sobie telefon na abonament...jest wiele mozliwosci :blink: ssn ci przysla na jakis adres, wiec juz masz dobra podstawe do poslugiwania sie adresem to zawsze pozostanie w komputerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wyrobisz sobie SSN do prawka na F-1

2. Na F-1 wyrobisz SSN tylko jak juz bedziesz miec pozwolenie na prace (OPT, CPT, itp).

3. Mozesz utility bill zalozyc np Internet, kablowka czy telefon w pokoju. Utility bills jak za komorke czy satelite nie chca czesto akceptowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...