Skocz do zawartości

Aresztowanie, Nielegalna Praca A Slub I Gc....


mastermind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 26 lat i przylecialem do NYC 3 lata temu na wizie turystycznej, po 3 miesiacach zamienilem swoj status na studenta. Jednak przestalem chodzic do szkoly i prawdopodobnie utracilem legalnosc (nigdy nie otrzymalem zadnego zawiadomienia).

Miesiac temu zostalem zatrzymany na ulicy za posiadanie marihuany, zostalem zaaresztowany i osadzony. nie przyznalem sie do niczego i dostalem ACD na 12 miesiecy. (The granting of an ACD is not a conviction and is not an admission of guilt) . Prawnik powiedzial ze dostalem szanse od stanu NY i jesli nie zostane aresztowany przez najblizszy rok, to tak jakby sprawy nie bylo a przyszly pracodawca nie bedzie mial wgladu do moich odciskow palcow i zdjec z aresztowania.

Od kilku miesiecy spotykam sie z 19 letnia obywatelka US, ktora sie tu urodzila, ale w wieku 3 lat wyjechala do Columbii i wrocila do US 2 lata temu. W marcu chcielibysmy wziasc slub aby mi pomoc dostac GC. Ona ma dochody w zeszlym roku na sume okolo 14.000$ Ja 2 lata temu pracowalem w restauracji gdzie pracowalem na swoje imie, ale podalem wymyslony SS nr o czym pracodawca wiedzial. Co tydzien otrzymywalem czeki rozliczeniowe na swoje imie, ale pod koniec roku nie otrzymalem formy W2, nigdy tez nie wypelnilem tam W4. Czy powinienem sie przyznac ze pracowalem? Co z moim aresztowaniem, czy mam szanse na GC?? Czy potrzebuje dodatkowego sponsora jesli moja zona ma za male przychody?

Prosze bardzo o odpowiedz.

Dziekuje

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do prawnika ale odpowiedniego i On powinien Ci powiec jakie masz wyjscia z tej sytuacji .

ps poczytaj tez dzial emigracja bo bylo opisane juz o pracy nielegalnej i legalizacji pobytu z obywatelka.

a i zobacz dobrze czy Twoja przyszla zona moze Cie sponsorowac ,czy nie potrzebujecie dodatkowego sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge powiedziec, ze ktos uzyl mojego nazwiska? czy oni dojda do tego ze pracowalem na czarno?

Nie podałeś właściwego numer SSN a on jest najważniejszy, bez niego trudno cokolwiek udowodnić, przynajmniej do momentu zanim ktoś np. FBI które robi background check, nie zainteresuje się tym na poważnie. Ale tym akurat bym się nie przejmował, większym problemem może być wpadka z gandzią, różnica wieku między wami- szczególnie, że kobieta to w zasadzie jeszcze dziewczyna, no i Wasze czyli jej dochody- które są poniżej granicy ubóstwa. Żeby żona mogła Cię sponsorować jej dochody muszą w poprzednim roku wynosić 125% poverty line. Poza tym taki mariaż to podręcznikowy przykład małżeństwa dla papierów podawany na wielu stronach pod hasłem "jakie małżeństwa mogą wzbudzić podejrzenia urzędników".

Tu masz link to pytań zadawanych na interview a tu lista dokumentów jakie trzeba na nie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Co do naszego malzenstwa to jest prawdziwe. Wiem ze moze wygladac troche podejrzanie, ale ona jest tak piekna. Kocham ja i planujemy w przyszlym miesiacu razem zamieszkac. Wiem o niej prawie wszystko, wiec nie boje sie interview. Ucze sie tez pilnie hiszpanskiego. Duzo nas laczy i bardzo chcialbym pokazac jej europe, nieukrywam tez ze z przyjemnoscia odwiedzil bym Kolumbie. Zastanawiam sie czy nie lepiej wziasc slub po terminie kiedy minie mi ACD, czy ma to jakis wplyw?

Czy moze mi ktos polecic uczciwego prawnika w NY????

Jeszcze raz bardzo dziekuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...