Skocz do zawartości

Kupno Domu W Us


donata771

Rekomendowane odpowiedzi

...a z tym coop to nie jest tak przypadkiem, ze sie tak naprawde nigdy nie jest wlascicielem swojego mieszkania tylko ma sie procentowy udzial w calosci ?

to taka nasza polska spoldzielnia mieszkaniowa, z tym ze w Polsce ma sie prawa do konkretnego lokalu mieszkaniowego a nie do procentowego udzialu w calym budynku

mieszkalem kiedys w czyms takim z zamiarem kupna i trzech agentow od nieruchomosci powiedzialo zeby sie "w to nie bawic"

jak to jest u Ciebie KW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
...a z tym coop to nie jest tak przypadkiem, ze sie tak naprawde nigdy nie jest wlascicielem swojego mieszkania tylko ma sie procentowy udzial w calosci ?

Dokladnie tak, mamy shares/udzialy i bardzo duzo ograniczen

jest wymagany dochod, kontrakt na 3 lata, nie mozna remontowac samemu i mozna odsprzedac tylko do co-op

ale to ostatnie to juz specyfika co-op w NYC programie Mitchell Lama http://www.nyc.gov/html/hpd/html/apartment...hell-lama.shtml

nie mowie ze jest to super deal, ale lepsze to niz zwykly rental,

koszt miesieczny to polowa zwyklego rentu w okolicy wiec mozna zaoszczedzic

jak juz kiedys uzbieramy to kupimy sobie prawdziwy dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja Mama chce mi maly domek kupic w US,najlepiej blisko niej czyli na Florydzie.Mam pomoc jej szukac ogloszen.Moja prosba jest taka-czy mozecie mi podacc jakies strony internetowe biur nieruchomosci w US?bede wdzieczna :D

Na Florydzie polecam biuro nieruchomości Anthonego Marino i Izabeli Marino. Zona tego sprzedawcy jest polką, udziela kompetentnych informacji i zajmuje się kompleksowo wyszukiwaniem ofert jak i pośrednictwem w załatwianiu kredytów. Musisz ich szukac przez interent pod haslem Anthony Marino , lub jakos tak. Jak znajdziesz namiar i zadzwonisz , pytaj o Ize , albo " Izabell"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro ma lokalizacje w West Palm Beach. Mają oferty domów z Palm Beach Garden, Boca Raton i innych obszarów. Zreszta nie ma to wiekszego znaczenia, bo wszyscy posrednicy korzystają ze wspólnej bazy danych, jak czegos nei maja w ofercie to kontaktują sie z innymi w swojej branży (chyba maja z tego prowizje na podstawie umów lub innych jakiś wewnętrznych powiązań... ) i raczej nie powinni miec problemów z poleceniem innego posrednika lub sami wyszukują domy z innych częsci FL. Wątpie żeby mieli aktualna baze ofert z KEY WEST lub Orlando ,ale tego nie wiem tak naprawde... Wiem napewno ze sprzedaż domow na FL jest bardzo zunifikowana. Jak kiedys ogladalem dom w West Palm na Boyton, to mialem w trakcie okolo 3 telfony od innych posrednikow z ta samą ofertą u ktorych wczesniej zostawialem swoj namiar i zakres :D Wtedy na własnym przykładzie doświadczylem ze korzystaja z jakieś wspólnej bazy danych :D oprocz oczywiście baz wewnetrznych ktore musza miec na wlasny uzytek (ale pewnie tez sie nimi jakoś dzielą) w celu dbania o konkurencyjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maja wspolnej bazy danych - jak ktos dziala w West Palm to ma dostep do lokalnego MLS (Multiple Listing Service) i moze znalezsc jakakolwiek nieruchomosc w tym regionie, nie wiem jak duzy by byl to region ale napewno nie maja dostepu do MLS np na Central Florida czyli Orlando i okolice. Jedyny wyjatek jak posrednik nieruchomosci jest czlonkiem np Orlando Regional Realtor Association i zarazem ma dostep do lokalnego MLS i jednoczesniego jakiegos lokalnego Realtor Association w West Palm - jednak posrednicy raczej w ten sposob nie dzialaja nie ma sensu, za duzo czasu to by zajmowalo na podroze no i oczywiscie podwojna oplata czlonkowska i za dostep do MLS. Ja osobiscie za czasow real estate spotkalem tylko jednego kolesia, on reprezentowal sprzedajacego a ja kupujacego w naszej wspolnej transakcji, i on wlasnie dzialal na terenach Orlando i czasem mu sie zdarzalo sprzedawac w Miami. Lecz normalnie to raczej na zasadzie refferal, jeden agent np z regionu West Palm skontaktuje Cie z agentem w Orlando i ewentualnie jak dojdzie do sprzedazy to wtedy taki agent z West Palm dostanie mala prowizje od agenta z Orlando z reguly ok 20-25 procent calkowitej prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a z tym coop to nie jest tak przypadkiem, ze sie tak naprawde nigdy nie jest wlascicielem swojego mieszkania tylko ma sie procentowy udzial w calosci ?

to taka nasza polska spoldzielnia mieszkaniowa, z tym ze w Polsce ma sie prawa do konkretnego lokalu mieszkaniowego a nie do procentowego udzialu w calym budynku

mieszkalem kiedys w czyms takim z zamiarem kupna i trzech agentow od nieruchomosci powiedzialo zeby sie "w to nie bawic"

jak to jest u Ciebie KW ?

A co taki agent ma powiedziec jak kase wyweszyl u Ciebie? :rolleyes: Jak sprzeda Tobie dom to zarobi kase, a przy sprzedazy coop ledwo starczy na suchary :blink:

"In New York City, 85% of all apartments available for purchase (and almost 100% of pre-war apartments) are in co-operative buildings."

W dodatku mozna sobie wybrac sasiadow albo sasiedzi moge wybrac Ciebie... dla mnie jest to plus... taka dyskretna dyskryminacja. :rolleyes:

p.s. Wlasnie bedziemy kupowac coop w Bronxville, Westchester County - 2 minuty do stacji Metro North od domu, 30-35 minut do Grand Central, a pozniej tylko spacek do 34th i w pracy. Zero autobosow, samochodow itd... Niestety, ale nie mamy poki co 500tys. na dom, a w NJ czy upstate NY w zyciu nie zamieszkamy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem, ze nie maja ofert np. z Orlando czy innych czesci FL. Ale sie kontaktuja ze sobą i dziela prowizją. Jakby nie definiować MLS to forma tak zwanej "bazy danych" kwestia nazewnictwa. Wyłącznie z lakoicznych obserwacji wyciągnąłem wnioski, ktore opisalem powyżej , co się częściowo zgadza z tym co szeroko wyjasniłeś bigguy.

Natknąłem się raz na takiego pośrednika który oferował domy z całej ameryki :blink: Zaręczał że nic nie trzeba robic, jak chce to WSZYSTKO załatwie przez niego wyłacznie :rolleyes: A to szarlatan jeden ! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...