Skocz do zawartości

Co Dalej Po F1/status Of Student ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Przylecialam do Californi prawie 2 lata temu.

Dostalam wize turystycza na 10 lat, na lotnisku wbili mi 6 miesiecy i wykorzystalam ten okres czasu,nastepnie udalam sie do szkoly jezykowej w Fullertonie,dzieki ktorej uzyskalam "status of student" ,visa F1,z tym ,ze nie wolno mi opuscic USA :-( tzn wolno ,ale rzecz jasna nie wpuszcza mnie tu spowrotem bez uzyskania wizy w konsulacie w Polsce ,czego niechce ryzykowac,gdyby sie okazalo ze nie zechca mi jej wydac.

Moja wiza studencka rozpoczela sie w lutym 2008 i w tym roku (luty 2009) zostala mi przedluzona do 25 grudnia 2009.

Z tego co podpowiadaja mi na uczelni ,raczej nie zdaza sie by urzad imigracyjny wydal mi pozowolenie na kolejne przedluzenie tej wizy.Jako powod podaja ,ze dwa lata to wystarczajacy okres czasu by nauczyc sie angielskiego i nie widza sensu by dalej pozostawac na uczelni.

W takim razie mam pytanie:

Jakie mam opcje po tej wizie??O jaka wize moge sie ubiegac by pozostac w USA?

Dodatkowo napisze ,ze mieszkam tu razem w chlopakiem,on ma H1B (teraz jest w trakcie czekania na odpowiedz z urzedu imigr.w sprawie jej przedluzenia).

Ja przez caly okres czasu bylam i jestem tu legalnie.

Do szkoly chodze na zasadach sponsora...mam przyjaciol obywateli usa ,ktorzy mnie sponsoruja na uczelni.

Chce pozostac w USA,najlepiej by bylo zebym mogla tez odwiedzac rodzine w Polsce tak jak moze to robic moj chlopak poniewaz ma H1B,ale wszelkie inne opcje tez biore pod uwage.

Slyszalam cos ze ja i moj chlopak moglibysmy wziasc slub i to by mi dalo jakas wize.....

Prosze o pomoc w mojej sprawie.

Dziekuje.....Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Przylecialam do Californi prawie 2 lata temu.

Dostalam wize turystycza na 10 lat, na lotnisku wbili mi 6 miesiecy i wykorzystalam ten okres czasu,nastepnie udalam sie do szkoly jezykowej w Fullertonie,dzieki ktorej uzyskalam "status of student" ,visa F1,z tym ,ze nie wolno mi opuscic USA :-( tzn wolno ,ale rzecz jasna nie wpuszcza mnie tu spowrotem bez uzyskania wizy w konsulacie w Polsce ,czego niechce ryzykowac,gdyby sie okazalo ze nie zechca mi jej wydac.

Moja wiza studencka rozpoczela sie w lutym 2008 i w tym roku (luty 2009) zostala mi przedluzona do 25 grudnia 2009.

Z tego co podpowiadaja mi na uczelni ,raczej nie zdaza sie by urzad imigracyjny wydal mi pozowolenie na kolejne przedluzenie tej wizy.

nie wiem co Ci mowia na uczelni, ale to kompletne bzdura co piszesz, bo jesli masz F-1, to mozesz sobie chodzic gdzie chcesz i ile chcesz, i ZADNYCH dokumentow nie wysyla sie do USCIS. Jesli dostalas F-1 to dostalas ze wzmianka "D/S" co oznacza, ze mozesz chodzic do szkoly, mozesz zmieniac szkole, kierunek studiow itd. i jedyne co sie robi to robi sie update w SEVIS. I tyle. Ty juz nie wysylasz nic do immigration dopoki bedziesz chodzila do jakiejkolwiek szkoly, ktora ma mozliwosc wydania Ci I-20. Czy Ty bedziesz sie uczyla 2 lata jezyka, czy 7 lat jezyka (mam ludzi, ktorzy ucza sie i 7 lat angielskiego) - nie ma znaczenia. Jesli masz nowy DS z nowa data - nic sie do immigration nie wysyla, i nie przedluza sie wizy F-1. Dlatego ta wiza wydana jest na duration of status a nie ma konkretnej daty na I-94 tak jak np. wiza B-2 czy H1B.

Jako powod podaja ,ze dwa lata to wystarczajacy okres czasu by nauczyc sie angielskiego i nie widza sensu by dalej pozostawac na uczelni.

nie moga cie wyrzucic... prawnie jest to zabronione. Chyba, ze skonczylas juz nauke wtedy badz to bierzesz inny kierunek badz zmieniasz szkole. Ale nic sie nie wysyla do immigration i urzad nie wydaje zezwolen na kontynuacje nauki - po prostu w nowej szkole wprowadza update w twojej sprawei i w starej szkole wprowadza update i trwa to rychlo moze 15 minut i zalatwione. Immigration nie ma nic do tego gdzie sie uczysz, czego sie uczysz itd. jesli tylko masz wazny status w SEVIS.

W takim razie mam pytanie:

Jakie mam opcje po tej wizie??O jaka wize moge sie ubiegac by pozostac w USA?

rozne, ale bedzie ciezko

Dodatkowo napisze ,ze mieszkam tu razem w chlopakiem,on ma H1B (teraz jest w trakcie czekania na odpowiedz z urzedu imigr.w sprawie jej przedluzenia).

Ja przez caly okres czasu bylam i jestem tu legalnie.

Do szkoly chodze na zasadach sponsora...mam przyjaciol obywateli usa ,ktorzy mnie sponsoruja na uczelni.

Chce pozostac w USA,najlepiej by bylo zebym mogla tez odwiedzac rodzine w Polsce tak jak moze to robic moj chlopak poniewaz ma H1B,ale wszelkie inne opcje tez biore pod uwage.

Slyszalam cos ze ja i moj chlopak moglibysmy wziasc slub i to by mi dalo jakas wize.....

daloby ci H4, ale zeby miec ja w paszporcie musialabys leciec poza USA

Prosze o pomoc w mojej sprawie.

Dziekuje.....Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz Karina.

Faktycznie w moim paszporcie tzn I94 jest napisane "valid for duration of status".

Ja poprostu nic niewiem na temat przepisow wizowych itd. wiec slucham tego co mi na uczelni mowia,a piszesz ze to bzdury.Nasuwa mi sie pytanie po co mi tak mowia....czyzby szkola niechciala bym kontynuowala nauke jezyka u nich?Dziwne co??...wkoncu niezla kase na tym maja.

Tylko zastanawia mnie co oznacza wzmianka w moim I-20....cyt."The student is expected to report to the school no later than 02/04/2009 and complete studies not later than 12/25/2009.The normal lenght of study is 24 months" Skoro moge sie uczyc angielskiego nawet 7 lat to czemu mam ta date 25 grudnia i co oznacza okres 24 miesiecy.....czy chodzi o to ze w tej konkretnej szkole moge byc 24 miesiace ? Potem poprostu (tak jak mi pisalas) zmieniam szkole na inna?I tyle?wciaz moze to byc szkola angielskiego,ktora da mi kolejne I-20?I tak moge sie uczyc i byc w USA legalnie przez kolejnych kilka lat?Tyle ,ze wciaz wyjazdy do Polski beda nie mozliwe?Czy to rozniez nieprawda co mi powiedziano w szkole...?

Prosze o podpowiedz.....z gory slicznie dziekuje....

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:-) Tak myslalam.Mam takie pytanie czy jakbym teraz wyjechala z USA i pojechala do konsulatu ubiegac sie o wize studencka myslisz ze bym ja dostala?Czy ciezko teraz o taka wize??Szczegolnie ze nie jest to jakis super college tylko szkola jezykowa....

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja znajoma z wiza 10-letnia, przylatywała do Stanów co jakis czas na pół roku, później wzieła papiery z uczelni (ESL) i pojechała do PL starać się o zmianę wizy na studencką i jej nie otrzymała. Ale i tak zostawili jej wizę 10letnią. Nawet jak odrzucą Twoją prosbę, to nie mogą Ci zabrać wizy, więc bez problemu możesz lecieć znowu do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...