Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna + Przedłużenie Wizy + Ślub Z Obywatelem


basiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Miałabym kilka pytań do Was.

Moja sytuacja jest taka:

Przyleciałam do USA na wizie turystycznej (dostałam wize na 6 m-cy). Złożyłam dokumenty o przedłużenie, dostałam pismo, że sprawa jest w toku.

Planujemy ślub (z obywatelem USA) w niedługim czasie.

1. Jak to jest z GC, czy jak teraz nie złożymy o nią dokumentów a wyjade w czasie wyznaczonym mi po przedłużeniu to będę mogła się o nią starać za jakiś czas w Polsce?

2. Jak złożymy dokumenty o GC po ślubie, później wyjedziemy do Polski i jeżeli będę za długo w kraju i mi przepadnie (czy GC przepada?) to czy za jakiś czas można się ponownie o nią starać?

Jak zrobić żeby było dobrze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej. nie wiem jeszcze wiele na temat tych wszystkich imigracyjnych przepisow ale mam odp na jedno Twoje pytanie:

# Do not move to another country intending to live there permanently. The US should be your primary choice of residence, never abandon it.

# Do not remain outside of the US for more than one year without obtaining a reentry permit/returning resident visa.

# Do not remain outside of the US for more than two years after issuance of a reentry permit without obtaining a returning resident visa.

czyli nie jedz na ponad rok bo GC stracisz.

musisz jechac do Polski? jak wyjdziesz za maz nie lepiej zostac tutaj i pozalatwiac wszystko i nie jechac na dluzej po otrzymaniu GC jak na pare tygodni/miesiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy skladasz dokumenty to deklarujesz sie gdzie oczekujesz na karte

jesli bedziesz wracac i czekac w Polsce to poczytaj o CR1

jesli chesz zosatac tu to najpierw poczytaj posty Hexa222 bo to nie jest do konca legalne jesli wlecialas z zamiarem pozostania

jesli dostaniesz GC i wyjesziesz do Polski to pobyt ponad 6 miesiecy przerywa ci czas liczony do obywatelstwa

po ponad roku w polsce nie raczej nie wpuszcza cie spowrotem, (chyba ze bedziesz mila bialy paszport)

i wszytko bedziesz zaczynac od nowa ( a to kosztuje ponad $1000)

dodatkowo zazwyczaj pierwsza karte daja na dwa lata i potem trzeba byc w USA zeby ja odnowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję.

Jeszcze jedno pytanko.

Jak to jest w praktyce, jeżeli ja bym wyszła za mąż, ale wyjechała jeszcze legalnie i nie ubiegała się o GC, czy zachowałabym wize turystyczną? Oboje chcemy wrócić do Polski, z tym że ja musze w tym roku. Czekam na pismo czy przedłużą mi wize czy nie. Jak dostane to będzie już mało czasu na zastanawianie się co zrobić żeby było dobrze.

Nie zależy mi teraz na GC, wolałabym się o nią postarać za jakiś czas, ameryka mnie nie przekonała do siebie, może jak wyjade to zatęsknie :D

Czy da się to wszystko pogodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko pogodzic pod warunkiem ze wylecisz w czasie kiedy bedziesz legalnie ,poczytaj post o wize cr1 i sie dowiesz ile czasu zajmuje takie cos .

Co do wizy turystycznej to Ona nadal bedzie wazna po Twoim slubie ,pamietaj tylko o tym ze to urzednik wydaje zgode na wjazd na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...