Skocz do zawartości

Pytanie Dot. Formularzy Ds-156 I 157


Rekomendowane odpowiedzi

ds-156:

21. Pana/Pani obecne zajęcie (jeśli jest Pan/Pani na emeryturze, należy napisać,, na emeryturze ", jeśli Pan-Pani studiuje, należy napisać ,,studia")

Jesli jestem jeszcze uczniem LO to co mam wpisac? nauka?

22. Kiedy zamierza Pan/Pani wjechać do Stanów Zjednoczonych?

(należy podać dokładną datę, jeśli jest ona znana)

To wypelniamy gdy mamy juz bilety czy cos? Bo przeciez nie bede rezerwowal biletow nie wiedzac czy dostane wize, a jak wpisze jakis dzien to moze sie okazac ze nie bedzie biletow akurat na ten dzien..:D

28. Kto pokryje koszty Pana/Pani podróży?

Jesli mam zaproszenie, to wpisac osobe ktora to zaproszenie wyslala?? I wystarczy wpisac tylko pokrewienstwo, czy imie nazwisko itp

34. Imonia i nazwiska osób podróżujących razem z Panem/Panią. Kim są dla Pana/Pani te osoby?

Rozumiem ze jesli jade sam to wpisuje "brak"?

39. Czy ten wniosek został w Pana/Pani w imieniu wypełniony przez inną osobę?

Jesli nie to nie wypelniam 40 czy wpisuje tez nie dotyczy?

ds-157:

1. Nazwisko(a) (należy podać wszystkie warianty pisowni).

co maja oznaczac te wszystkie warianty pisowni??

tak samo w polu 2. z imionami. I jak sie to ma do pola 3??

4. i 5. wpisuje nie dotyczy?

9. Wszystkie państwa, których granice Pan(i) przekroczył(a) w ciągu ostatnich dziesięciu lat (należy podać rok każdej wizyty).

Miejsce troche ograniczone.. Jak to podawac? Pisac np. Austria (2004)?

12. Pani/Pana dwa ostatnie miejsca pracy (nie licząc obecnego).

Jesli jestem uczniem to wpisuje "nie dotyczy"?

13. Wszystkie organizacje zawodowe, społeczne oraz charytatywne, do których Pan(i) należy lub należał(a), które Pan(i) wspiera lub wspierał(a), bądź też w których Pan(i) pracuje lub pracował(a).

Tutaj tez nie dotyczy dac?

17. Wszystkie instytucje edukacyjne, do których Pan(i) uczęszcza lub uczęszczał(a). Należy podać również szkoły zawodowe i przyzakładowe, ale nie szkoły podstawowe. Nazwa instytucji Adres i numer telefonu Kierunek/specjalizacja Okres Pana (Pani) nauki

Tutaj to juz w ogole nie wiem :D jesli chodze teraz do LO to wpisac dane gimnazjum i lo? kierunku tutaj zadnego nie ma, conajwyzej profil, ale to tez w LO, w gim byl ogolny..

18. Czy rozpoczął Pan (rozpoczęła Pani) już konkretne przygotowania do podróży do Stanów Zjednoczonych? ? Tak ? Nie Jeśli tak, należy przedstawić pełny plan podróży podając: daty przyjazdu i wyjazdu, numery lotów, nazwy miejsc i miejscowości, które Pan(i) odwiedzi oraz adresy, pod którymi można będzie skonatktować się z Panem(Panią) w każdej z tych miejscowości.

Co tutaj mozna podac? Adres osoby u ktorej zatrzymuje sie w USA podawalem w 156. Podawac np. date wylotu lub przylotu nie majac biletow ?

jeszcze cos:

Osoby, które wnoszą opłatę wizową na poczcie muszą przedstawić oryginalny dowód wpłaty z oryginalną pieczątką poczty; jest to warunek wpuszczenia petenta na teren Ambasady w dniu umówionego spotkania z konsulem.

Nie musi byc to ten swistek wypelniony dlugopisem, tylko ten "odbity", ktore daja nam panie na poczcie?

Prosze o pomoc, nie chce niczego zwalic wypelniajac te wnioski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytania sa proste i wystarczy na nie odpowiedziec.

A co do Ds157, wydaje sie ze w USA nie wiedza ze nalezymy do UE i przekraczanie granic nie jest niczym nadzwyczajnym. Dla nich wyjazd za granice jest zazwyczaj wydarzeniem zycia.

Ja napisalem po prostu: Hiszpania, wlochy, kraje skandynawskie - wielokrotnie w latach 1990-2000. Specjalnie podalem kraje lezace na krancach Europy bo wtedy jest logiczne ze jakies inne granice tez bylem zmuszony przekroczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z reszta?;p

Po prostu czytaj pytania i udzielaj odpowiedzi, to jest naprawde bajecznie proste. Gdyby Polska byla Stanami Zjednoczonymi pewnie bylyby kancelarie adwokackie zajmujace sie wypelnianiem tych kwitow.

Chyba wroce do Polski i otworze takie biuro. Inwestycja niewielka (Komp + drukarka) a zagubienie w narodzie jak widze dosc spore.

Co mozna poradzic uczniowi szkoly sredniej, ktory nie rozumie takiego pytania: [21. Pana/Pani obecne zajęcie (jeśli jest Pan/Pani na emeryturze, należy napisać,, na emeryturze ", jeśli Pan-Pani studiuje, należy napisać ,,studia")

Jesli jestem jeszcze uczniem LO to co mam wpisac? nauka?].

Gdybym byl zlosliwy poradzilbym powrot do Gimnazjum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-156:

21. Pana/Pani obecne zajęcie (jeśli jest Pan/Pani na emeryturze, należy napisać,, na emeryturze ", jeśli Pan-Pani studiuje, należy napisać ,,studia")

Jesli jestem jeszcze uczniem LO to co mam wpisac? nauka?

TAK

22. Kiedy zamierza Pan/Pani wjechać do Stanów Zjednoczonych?

(należy podać dokładną datę, jeśli jest ona znana)

To wypelniamy gdy mamy juz bilety czy cos? Bo przeciez nie bede rezerwowal biletow nie wiedzac czy dostane wize, a jak wpisze jakis dzien to moze sie okazac ze nie bedzie biletow akurat na ten dzien..:D

czytaj uwaznie: Jesli jest ona znana, wpisz date kiedy planujesz wjechac do USA np 1 lipca 2009

28. Kto pokryje koszty Pana/Pani podróży?

Jesli mam zaproszenie, to wpisac osobe ktora to zaproszenie wyslala?? I wystarczy wpisac tylko pokrewienstwo, czy imie nazwisko itp

wystarczy imie i nazwisko

34. Imonia i nazwiska osób podróżujących razem z Panem/Panią. Kim są dla Pana/Pani te osoby?

Rozumiem ze jesli jade sam to wpisuje "brak"?

brak lub poprostu "podrozuje sam"

39. Czy ten wniosek został w Pana/Pani w imieniu wypełniony przez inną osobę?

Jesli nie to nie wypelniam 40 czy wpisuje tez nie dotyczy?

mozna zostawic puste lub wpisac nie dotyczy

ds-157:

1. Nazwisko(a) (należy podać wszystkie warianty pisowni).

co maja oznaczac te wszystkie warianty pisowni??

tak samo w polu 2. z imionami. I jak sie to ma do pola 3??

4. i 5. wpisuje nie dotyczy?

9. Wszystkie państwa, których granice Pan(i) przekroczył(a) w ciągu ostatnich dziesięciu lat (należy podać rok każdej wizyty).

Miejsce troche ograniczone.. Jak to podawac? Pisac np. Austria (2004)?

12. Pani/Pana dwa ostatnie miejsca pracy (nie licząc obecnego).

Jesli jestem uczniem to wpisuje "nie dotyczy"?

nie dotyczy lub brak w kazdym polu

13. Wszystkie organizacje zawodowe, społeczne oraz charytatywne, do których Pan(i) należy lub należał(a), które Pan(i) wspiera lub wspierał(a), bądź też w których Pan(i) pracuje lub pracował(a).

Tutaj tez nie dotyczy dac?

nie dotyczy lub brak w kazdym polu

17. Wszystkie instytucje edukacyjne, do których Pan(i) uczęszcza lub uczęszczał(a). Należy podać również szkoły zawodowe i przyzakładowe, ale nie szkoły podstawowe. Nazwa instytucji Adres i numer telefonu Kierunek/specjalizacja Okres Pana (Pani) nauki

Tutaj to juz w ogole nie wiem :D jesli chodze teraz do LO to wpisac dane gimnazjum i lo? kierunku tutaj zadnego nie ma, conajwyzej profil, ale to tez w LO, w gim byl ogolny..

wszystko od szkoly sredniej wlacznie w gore, czyli u Ciebie LO

18. Czy rozpoczął Pan (rozpoczęła Pani) już konkretne przygotowania do podróży do Stanów Zjednoczonych? ? Tak ? Nie Jeśli tak, należy przedstawić pełny plan podróży podając: daty przyjazdu i wyjazdu, numery lotów, nazwy miejsc i miejscowości, które Pan(i) odwiedzi oraz adresy, pod którymi można będzie skonatktować się z Panem(Panią) w każdej z tych miejscowości.

Co tutaj mozna podac? Adres osoby u ktorej zatrzymuje sie w USA podawalem w 156. Podawac np. date wylotu lub przylotu nie majac biletow ?

tutaj mozna nic nie wpisywac, poprostu nie - nawet rozbudowany plan podrozy nie wplywa na otrzymanie wizy

jeszcze cos:

Osoby, które wnoszą opłatę wizową na poczcie muszą przedstawić oryginalny dowód wpłaty z oryginalną pieczątką poczty; jest to warunek wpuszczenia petenta na teren Ambasady w dniu umówionego spotkania z konsulem.

Nie musi byc to ten swistek wypelniony dlugopisem, tylko ten "odbity", ktore daja nam panie na poczcie?

tak to wystrarczajacy dowod wplaty im bardziej chodzi o to ze nie uznaja potwierdzen wydrukowanych z konta internetowego, chyba ze zawieraja pieczatke banku, ale to trzeba w oddziale uzyskac

Prosze o pomoc, nie chce niczego zwalic wypelniajac te wnioski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moglibyscie jeszcze powiedziec w jakim jezyku jaki formularz wypelniac? ponoc ds 156 w angielskim a ds 157 w polskim. tak to wyglada?

Grono analfabetów jest jednak spore:

Jak należy wypełnić elektroniczny formularz DS-156?

...

- Odpowiedzi należy udzielać w języku angielskim lub polskim, nie używając jednak polskich znaków, to znaczy - zamiast ą, ć, ę, ł itd. należy wpisać a, c, e, l itd.

...

Źródło:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/niv_guide.html

Na marginesie - żeby wypełnić DS-156 MUSIAŁEŚ być na tej stronie. Czy tak trudno jest przeczytać?

Podobno już 50% Polaków nie rozumie czytanego tekstu. Czasem mam wrażenie że więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...