Skocz do zawartości

Wjazd Do Usa Po Byciu Nielegalnie. Do Meza. Pani Karino Prosze Pomoz!


Taka_ja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry...

Blagam was o pomoc. wyjechalam do USA w 2003 roku na wizie turystycznej. wczesniej bylam au pair rok i jechalam do znajomych ktorych tam poznalam rok wczesniej. Na lotnisku wbili mi wize na 3 tygodnie. Moi znajomi przekonali mnie zebym nie wracala do PL tylko zostala studentka w USA. Ja bylam glupia, mialam wtedy 19 lat i sie zgodzilam. Poza tym nie mialam po co wracac do PL jako ze nie mam rodzicow a do biednej babci i rodzenstwa nie chcialam a chcialam im jakos pomoc. Oczywscie z wiza studencka nic nie wyszlo, zostalam nielegalnie. W 2006 poznalam mezczyzne. Zakochalismy sie w sobie. W 2008 styczniu oswiadczyl mi sie :D Planowalismy slub. Ale ja nagle zaczelam sie bardzo zle czuc. Powiedzialam mu ze pojade do Polski wylecze sie a on moze przyleciec i tutaj sie ozenimy i przy okazji moja rodzina bedzie na slubie. Wylecialam we wrzesniu 2008 roku. Przeszlam pare zabiegow i juz jest lepiej. Moj narzeczony przylecial i wzielismy slub. 2 tyg. temu :P Ale teraz jak czytam co tutaj jest napisane na forum nie zdawalam sobie sprawy ze tak ciezko bedzie mi wrocic do USA! chcialabym dodac rowniez ze mam dziecko :D roczne. Ono jest obywatelem USA. I cale moje zycie zostalo tam... Czy nie mam zadnej nadzieji zebym tam wrocila? Pani Karino co pani radzi w sprawie waiver? Bo juz zdarzylam sie domyslec ze bede musiala sie o niego starac. Bardzo prosze o pomoc!!!! Jestem zdesperowana!

Napisalam nawet do ambasady uSA powiedzialam co i jak i napisali mi tylko ze moj maz musi wyslac papiery na mnie o GC w USA a ja tutaj jak zostanie mi przydzielony termin rozmowy musze wniesc wniosek o waiver zaplaic 545 $ fee za to i miec nadzieje na pozytywne rozpatrzenie tego....

PANI KARINO PROSZE POMOZ MI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale nie rozumiem na podstawie jakich kryteri jest uznawane ze ktos ma szanse na waiver a kto nie? Bo wyczytalam wszystkie mozliwe watki na temat waiver na forum i piszecie tylko cos w stylu masz marne szanse bo nie spelniasz wymogow albo raczej sie nie kwalifikujesz... Wiec jakie wymogi trzeba spelniac? Co cie kwalifikuje do waiver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze sie myle, ale jak czytam sobie to forum to jezeli wzielas slub z obywatelem to powinnas wraz z mezem zlozyc papiery o twoja GC.

Z tego co wyczytalem po slubie z obywatelem nielegalny pobyt jest wybaczony. Jeśli mowie cos nie tak prosze poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem teraz w Polsce i przezywam prawdziwe meczarnie, bo dochodze do wniosku ze powinnam sie meczyc fizycznie ( z moimi chorobami) w usa niz starac sie leczyc i wracac do PL. Ja naprawde nie mam nic i nikogo tutaj. spedzilam w usa ostatnie 6 lat zycia i tam jest moje zycie, znajomi i teraz rodzina. A teraz jak sie okazuje nie wjade do usa przez 10 lat. Wiadomo papiery zloze ale chcialabym wiedziec co moge przedstawic, jak rozmawiac z konsulem zeby zwiekszyc swoje szanse na waiwer bo do tej pory sie nie moge dowiedziec co ci kwalifikuje a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj o tym poczytasz:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=6459&hl=

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=8281&hl=

shady TY masz na mysli osoby ktore sa na terenie USA.

Konsul nie rozpatruje tego(waiver),Oni w Ambasadzie to przyjmuje i kieruja do Wiednia jak miala ostatnio taka dziewczyna i Ona teraz czeka na odpowiedz z Wiednia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sly. Z tego co przeczytalam to raczej mam bardzo male szanse na waiver... nie jest moj maz chory smiertelnie, nie mam z nim dzieci (mam dziecko ale nie z nim :D) radzi sobie swietnie w usa beze mnie, nie mamy razem dlugow i bez problemow znalazl by swietna prace w PL :/ Magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...