Skocz do zawartości

Usa Zniosą Wizy Dla Obywateli Rosji


wojtasek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurt Amend zwrócił uwagę, że już obecnie aż w 95 procentach przypadków Rosjanie otrzymują amerykańskie wizy.

a w Polsce na pazdziernika-listopad 2008 bylo odrzucen 13% wiec w czym problem ?Oni wejda bo spelniaja warunki programu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce za bardzo ironizowac , ja problem wizy na kilka lat mam uregulowany bo mam 10 letnia ale chodzi mi glownie o te 95 % procent jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Wydaje mi sie ze ten procent jest wziety z kosmosu tak jak bron masowej zaglady ktora znalezino w Iraku :)

Najgorsze w tym wszystkim ze wielu Polakow nie marzy zeby za wszelka cene pozostawac po wygasnieciu wizy na terenie USA , a pojechac nie moga i w tym caly szkopol. No ale to czescowo jest tez " nasza " wina . Mimo wszystko pachnie mi to "lekkim" przekretem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

No juz dawno bysmy mieli zniesione wizy gdyby nie ci ze wschodniej Polski - Bialystok , Rzeszow ,tam nadal ludzie wierza w mit w ameryce a w Bialym stoku ludzie sie dziela na tych co byli w us , sa w us , lub beda w us .

Pora w Polsce zrobic kampanie uswiadamiajaca sledziom ze nie ma co tak sie pchac na chama do usa bo tam roboty juz malo , i ze jak sie robi w cukrowni za 800zl to chyba normalne ze sie wizy nie dostanie , a i niech przestaja zciemniac z ciotkami i wujkami bo nikt tu nikogo nie bedzie trzymal miesiacami i wozil parkach rozrywki.

Czesi robili taka kampanie i nawolywali " nie chodzcie do ambasady " no i nie maja wiz , tylko czy to dotrze do naszych spod wschodniej granicy jak oni w oczach maja $$$$$ a snia im sie po nocach mustangi i zlote lancuchy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi z pod Krakowa?kiedys byly wyliczenia ze wlasnie Krakow-Konsulat ma najwiecej takich przypadkow a jak wiadomo Bialystok nie nalezy pod Krakow :)

co do kampanii to kiedys Pan Minister Spraw Zagranicznych Sikorski kiedys cos nie dawno powiedzial o takich osobach ale jak widac to chyba bylo za slabo.

Sikorski pytany, czy nowa administracja amerykańska zdecyduje się znieść wizy dla Polaków, odparł, że zależy to od obiektywnych przesłanek, a Polska jest już bardzo blisko granicy 10 proc. odmów. (teraz - 13,8 proc.).

- Gdyby jeszcze nasi obywatele z czterech województw, bo to są takie statystyki, bardziej przestrzegali amerykańskiego prawa i wracali na czas zgodnie z posiadaną wizą, to możemy ten warunek wypełnić w tym roku, następnym - dodał.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...Ameryki_na.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niewiele trzeba juz do tych 10 % , mysle ze polski rzad rowniez by mogl cos zrobic w tym kierunku po 1 nie przedstawiac usa jako wspanialego darczynice i przyjaciela a po 2 sprawe wiz negocjowac dosc mocno jednoczesnie wpajajac ludzia ze nie ma po co jechac do usa do pracy bo nie da rady zalatwic prawa jazdy bedac nielegalnie , piszac o deportacjach , o brakach perspektyw nielegalnego emigranta w usa .

Na tym forum wielu kity wciska ze do wujka czy do cioci jada na zwiedzanie z 200usd w kieszeni , moi drodzy po co te kity kazdy w miare mlody co przyjedzie tu to juz pyta wszystkich o robote a nie zwiedzanie ny.

Oczywiscie spoko normalka jak ktos przyjedzie i sobie popracuje miesiac lub 2 i wroci do Polski z fajnym laptopem , ale wlasnie tak nie traktuja tego nasi rodacy ze wschodniej Polski oni odrazu jeszcze w kraju wiedza ze chca zostac bo mysla ze dorobia sie kokosow , a mysla tak bo wlasnie te wujki i ciotki im oczy mydla jak to jest w ameryce ile oni kasy nie maja jakie bryki w garazach nie stoja - a niestety sami chodza do marnych portorykanskich marketow i kupuja najtansze zarcie , i robia od rana do wieczora na dachach .

Ja mieszkam w usa juz 10 lat , staram sie byc w Polsce jak najczesciej i zawsze jak ktos pyta jak tu jest opowiadam normalnie zgodnie z prawda , ze zycie tu tak wiele sie nie rozni i wcale tu Polacy kokosow nie maja , czas leci tak samo a wydatki takie jak w pl mieszkanie prad , gaz , ubezpieczenie itp .

Zachecam wszystkich z usa by pisali prawde i mowili prawde jak sa w Polsce moze to troche ostudzi checi do zostawania dluzej niz pozwala wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz piwo Lomza - musze sprobowac bo dotychczas pilem tu w usa tyskie , okocim ale strasznie niedobre natomiast chwilke pozniej pilem to samo w Polsce na wakacjach i bylo super .

Tak apropo wie ktos dlaczego piwo polskie tak bardzo rozni sie smakiem ( ciezkie jakies , jakby stare ) w usa , bo w polsce te same marki sa super .

Wie ktos moze czy te piwo jest importowane z Polski w butelkach juz czy poprostu jest rozlewane i etykietowane w usa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak muzzy nasza Łomża Export jest MIODZIO :) i nie obrażac mi tu wschodniej Polski marcinct bo po twojej wypowiedzi wynika mi ze pewnie w Stanach to ty raczej nie jestes i sam zasówasz za 8 stowek w cukrowni . Jakas zadziwiajaca jest ta twoja wiedza o cukrowniach na wschodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...