Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam na intershipie 18 mies i obecnie jestem w Polsce i mam wbitą sekcję 212 e w paszporcie z tym,że wizę miałam wbita w paszporcie tylko na rok,później przedłużyłam sobie tylko DS i na przedłużonym tym drugim DS nie mam już podpisanej sekcji 212 e,wiec nie wiem czy jej podlegam?Czy można to jakoś sprawdzić?

Ponadto chciałabym bardzo pojechać na studia albo jakiś inny program do USA czy z wbita sekcja 212e jest możliwość otrzymania jakiejś wizy?I czy w ogóle z sekcja jest możliwość otrzymania wizy F-1?

Oprócz tego jestem w Polsce i mam chłopaka,który jest obywatelem i jest tam i jeżeli chcielibyśmy się pobrać to ja muszę czekać w Polsce na zdjęcie sekcji 212e?Jak cały ten proceder wygląda?Czy mogę aplikować o wizę K-1 z ta sekcja 212e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na czym polega 212 e już to czytałam,tylko czy ktoś może mi udzielić prostej odp czy mogę starać się o f-1 jeżeli mam 212e?

I czy gdzieś mogę sprawdzić swój status?

Ktos moze Ci udzielic prostej odpowiedzi: mozesz sie starac o F-1.

Nie mozesz sie starac o H albo L badz wize imigracyjna (albo K, ktora ma na celu AOS pozniej).

Inna rzecz, ze moga Ci nie wydac F-1 - osobiscie znam kilka osob, ktore podlegaly pod sekcje 212(e), staraly sie o wize F i nie dostaly jej. W wiekszosci przypadkow konsul powiedzial, ze moga wrocic kiedy beda mialy albo waiver albo minie okres 2 lat. Prawnie - nie ma przeszkod abys sie starala o F-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na intershipie 18 mies i obecnie jestem w Polsce i mam wbitą sekcję 212 e w paszporcie z tym,że wizę miałam wbita w paszporcie tylko na rok,później przedłużyłam sobie tylko DS i na przedłużonym tym drugim DS nie mam już podpisanej sekcji 212 e,wiec nie wiem czy jej podlegam?Czy można to jakoś sprawdzić?

podlegasz pod sekcje 212(e), i tego nie musi sie sprawdzac. Przedluzony DS jest na takich samych "prawach" jak ten orginalny czyli podlgasz pod sekcje. Jest tak dlatego, ze przedluzony DS nie jest przedstawiany konsulowi ani oficerowi imigracyjnemu wiec nie ma szans abys miala tam wbite cokolwiek, bo organizacja sponsorujaca nie moze wbijac zadnych sekcji, a Twoj DS byl wystawiony i podpisany tylko przez organizacje. Gdyby bylo tak, ze ktos na przedluzonym DS nie ma sekcji 212(e) a na orginalnym ma, to byloby super. Nigdy na przedluzonym DS nie ma nic zaznaczone, chyba, ze z tym drugim DS pojdziesz do konsulatu.

Ponadto chciałabym bardzo pojechać na studia albo jakiś inny program do USA czy z wbita sekcja 212e jest możliwość otrzymania jakiejś wizy?

oprocz H, L i K, ktora w domysle ma adjustment of status

I czy w ogóle z sekcja jest możliwość otrzymania wizy F-1?

teoretycznie szanse masz.

Oprócz tego jestem w Polsce i mam chłopaka,który jest obywatelem i jest tam i jeżeli chcielibyśmy się pobrać to ja muszę czekać w Polsce na zdjęcie sekcji 212e?

tak - czekac, albo waiver.

Warto tez powiedziec, ze czas gdybys byla w USA na wizie F bedzie odejmowany od tych 2 lat, ktore masz byc poza USA.

Jak cały ten proceder wygląda?

Czy mogę aplikować o wizę K-1 z ta sekcja 212e?

starac sie mozesz, ale wiza nie bedzie wydana, bo musisz miec badz waiver badz 2 lata byc poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karina za wyczerpującą odp.

Mam jeszcze jedno pytanie jak załatwiać ten waiver czy lepiej przez prawnika czy samemu wypełnić potrzebne formularze?Czy w ogóle ten waiver jest do dostania i jaki najlepiej podać powód?

Bo niektórzy moi znajomi nie otrzymali tej sekcji 212e chociaż byli na internshipie..

Czy z tą sekcją 212e mogę otrzymać wizę turystyczną czy to też tylko teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karina za wyczerpującą odp.

Mam jeszcze jedno pytanie jak załatwiać ten waiver czy lepiej przez prawnika czy samemu wypełnić potrzebne formularze?

obojetne, nie jest to Bog wie co, tyle, ze jak odrzuca to musisz odczekac zeby znowu ubiegac sie o waiver

Czy w ogóle ten waiver jest do dostania i jaki najlepiej podać powód?

tego ci nikt nie powie - trzeba by znac twoja sprawe

Bo niektórzy moi znajomi nie otrzymali tej sekcji 212e chociaż byli na internshipie..

tak jest - czasem sie dostaje, czasem nie.

Czy z tą sekcją 212e mogę otrzymać wizę turystyczną czy to też tylko teoria?

teoretycznie mozesz, znam ze 2 osoby, ktorym sie udalo dostac turystyczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na internshipie na rok,którego później przedłużyłam o 6 miesięcy.Jak skończył mi się DS wysłałam papiery o przedłużenie na turystyczna i zostało to odrzucone.Wróciłam do kraju po około 30 dniach od daty ostatecznej opuszczenia USA,czyli mozna powiedzieć byłam nielegalnie około 30 dni,nie wiem czy to będzie miało znaczenie w mojej sprawie o waiver?

Nie wiem również czy w systemie jest dokładna data opuszczenia przeze mnie USA.

Chce jechać do USA,bo mam tam chłopaka,który jest obywatelem i jedynym dla mnie sensownym rozwiązaniem jest program Young professional bądź wyjazd do szkoły do szkoły na J-1 lub F-1,ale niestety mam 212 e,z którym nie wiem co zupełnie począć.

W przyszłości z moim chłopakiem chcemy być razem,wiec wiąże się to ze ślubem,który zapewni mi legalne papiery,z tym,ze nie wiem jaki podać powód w staraniu się o waiver czy hardship ze względu na mojego przyszłego męża czy wyjazd do szkoły i podnoszenie moich kwalifikacji zawodowych?Czy lepiej w moim wypadku w te sprawy wtajemniczyć prawnika,który ma doświadczenie i pomoże mi osiągnąć cel?

Jeden mój znajomy z pomocą prawnika otrzymał waiver w 3 miesiące.

A i jak długo zajmuje ten proceder?Czy to zależy od sprawy czy od kolejki oczekujących?

Bo jak otrzymam waiver to wszystko mi jedno na jaką wizę wyjadę czy na K czy na F czy na J.

Bardzo proszę o cenną radę.

Czy lepiej w moim wypadku zmienić paszport czy to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak aplikuje z Polski o zniesienie mi 212e,które zostało mi przyznane na podstawie skill list staram się o zgodę ambasady polskiej w Waszyngtonie czy ambasady polskiej w Polsce?

Dalej nie wiem czy mam podać jako powód hardship ze względu na chłopaka czy tam narzeczonego w no obcjetion letter czy szkołę?

Czy ciężko to samemu załatwić i czy automatycznie zmniejszają mi sie szanse dostania czy lepiej w ten proces zatrudnić prawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...