Skocz do zawartości

Narzeczony Rezydent


Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze!Nurtuje mnie pewnien aspekt.Moj syn ma ojca posiadacza zielonej karty,rezydenta mieszkajacego w USA,wyjechalam z nim do Polski.Przebywalam na terenie USA ponad 4 lata,legalnie,na wize J1,wize turystyczniej a potem na statusie studenckim.Dodam ,ze nie bylam w Polsce w miedzyczasie.W stanach urodzil sie syn.Teraz, czy mam szanse dostac wize aby wrocic do Stanow,do ojca dziecka?Czy ktos ma podobne doswiadczenia?

Bede wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczonemu zostalo okolo 4 lat bo dopiero co dostal rezydenta.musze sie starac o wize turystyczna,no bo inna chyba nie wchodzi w rachube.Chcialabym aby maly mial kontakt z rodzina w polsce.

Witam forumowicze!Nurtuje mnie pewnien aspekt.Moj syn ma ojca posiadacza zielonej karty,rezydenta mieszkajacego w USA,wyjechalam z nim do Polski.Przebywalam na terenie USA ponad 4 lata,legalnie,na wize J1,wize turystyczniej a potem na statusie studenckim.Dodam ,ze nie bylam w Polsce w miedzyczasie.W stanach urodzil sie syn.Teraz, czy mam szanse dostac wize aby wrocic do Stanow,do ojca dziecka?Czy ktos ma podobne doswiadczenia?

Bede wdzieczna za odpowiedz

tak wiec wizy nie dostala?Ja nie bylam w usa nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze!Nurtuje mnie pewnien aspekt.Moj syn ma ojca posiadacza zielonej karty,rezydenta mieszkajacego w USA,wyjechalam z nim do Polski.Przebywalam na terenie USA ponad 4 lata,legalnie,na wize J1,wize turystyczniej a potem na statusie studenckim.Dodam ,ze nie bylam w Polsce w miedzyczasie.W stanach urodzil sie syn.Teraz, czy mam szanse dostac wize aby wrocic do Stanow,do ojca dziecka?Czy ktos ma podobne doswiadczenia?

Bede wdzieczna za odpowiedz

Jaki obecnie jest twoj status matrymonialny? Czy wzieliście ślub z tym ojcem dziecka? Jeśli nie to masz dobrą sytuacje... Najpewniejsza droga dla ciebie to wiza K1 za 4 lata jak ojciec dziecka zostanie obywatelem USA - wtedy może on aplikować o wizę narzeczeńska dla ciebie - przylecisz, weźmiesz ślub i będziecie razem; Na dziecko nie musi składać zadnych petycji gdyż ono już jest obywatelem...

Staranie się o wizę turystyczną mając małe dziecko i ojca Rezydenta będzie dla konsula jasnym przykładem emigracji... 4 lata to nie jest tak wiele, pozatym chyba Rezydent może przylatywać do PL w odwiedziny...

Starając się o każdą inną wizę tak jak powiedziałem konsul może uznać to za próbę emigracji... a tłumaczenie, że chcesz tylko aby dziecko miało kontakt z ojcem nic nie da bo: ojciec może przylecieć z USA do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzacie sie wczesniej czy pozniej pobrac

to mozna to zrobic teraz i narzeczony moze skladac wniosek juz na zone (I130)

jako rezydentowi pojdzie to duzo wolniej - obecnie np w Vermont SC rozpatruja sprawy se stycznia 2006 roku (https://egov.uscis.gov/cris/jsps/ptimes.jsp)

ale moze to bedzie szybciej niz czekac na obywatelstwo, a jesli dostanie obywatelstwo to mozna sprawe przeniesc do szybszej kategorii

to moze tez pomoc w uzyskaniu turystycznej w miedzyczasie, choc z tym to nigdy nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bedziesz musiala przekonac Konsula ze masz do czego wrocic,nie zostaniesz dlugo w USA,pracowac nielegalnie nie bedziesz i nie bedziesz legalizowac pobytu w USA i wtedy dostaniesz wize..A to ze bylas legalnie to dobrze.

wlasnie zastanawialam sie,czy powiedziec konsulowi,ze mamy zamiar sie pobrac w stanach.Ale z tego co piszesz to nie dobry pomysl.W Polsce nie pracuje,bo opiekuje sie synem i mieszkam z rodzicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki obecnie jest twoj status matrymonialny? Czy wzieliście ślub z tym ojcem dziecka? Jeśli nie to masz dobrą sytuacje... Najpewniejsza droga dla ciebie to wiza K1 za 4 lata jak ojciec dziecka zostanie obywatelem USA - wtedy może on aplikować o wizę narzeczeńska dla ciebie - przylecisz, weźmiesz ślub i będziecie razem; Na dziecko nie musi składać zadnych petycji gdyż ono już jest obywatelem...

Staranie się o wizę turystyczną mając małe dziecko i ojca Rezydenta będzie dla konsula jasnym przykładem emigracji... 4 lata to nie jest tak wiele, pozatym chyba Rezydent może przylatywać do PL w odwiedziny...

Starając się o każdą inną wizę tak jak powiedziałem konsul może uznać to za próbę emigracji... a tłumaczenie, że chcesz tylko aby dziecko miało kontakt z ojcem nic nie da bo: ojciec może przylecieć z USA do PL

4 lata bez ojca,musi byc inne wyjsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...